Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentację wykonała Katarzyna Konefał kl. IIa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentację wykonała Katarzyna Konefał kl. IIa"— Zapis prezentacji:

1 Prezentację wykonała Katarzyna Konefał kl. IIa
Badanie świadomości ludzi z mojej miejscowości na temat oszczędzania energii Prezentację wykonała Katarzyna Konefał kl. IIa

2 Cel ankiety Celem mojej ankiety było zbadanie wiedzy społeczeństwa na temat korzystania z energii: elektrycznej i cieplnej oraz ich oszczędzania.

3 Ankieta składała się z pięciu pytań
Ankieta składała się z pięciu pytań. Została przeprowadzona wśród mieszkańców miejscowości Czajkowa. Grupę badawczą stanowiło 50 osób w wieku od 14 do 68 lat. 40% ankietowanych to mężczyźni, a 60% to kobiety.

4 Wyniki ankiety

5 1. W jaki sposób pozyskujesz energie elektryczną ?
Na to pytanie zdecydowana większość, -bo aż 44 osoby – udzieliła odpowiedzi, że korzysta z energii dostarczanej z sieci. Pozostałe 6 osób odpowiedziało, że część energii dostarczają im baterie słoneczne.

6 2. W jaki sposób pozyskujesz energię cieplną ?
35 ankietowanych odpowiedziało, że energii cieplnej dostarcza im ogrzewanie centralne, 10 osób, że olej opałowy, a 5, że korzysta z gazu.

7 3. Czy uważasz, że należy oszczędzać energię? Dlaczego?
Ankietowani, którzy odpowiedzieli na to pytanie „tak” – 35 osób – uzasadniali swoją odpowiedź tym, że należy chronić środowisko i dbać o nie dla naszego dobra. Ci, którzy uważają, że „nie” twierdzili, że oszczędzanie energii nie przynosi żadnych korzyści.

8 4. Czy oszczędzasz energię ?
Dużo osób uważało, że należy oszczędzać energię, ale gdy zostały zapytane czy to robią było już inaczej. Teraz tylko 30 osób odpowiedziało, że jest oszczędnym, 20-stu ankietowanych, że nie.

9 5. Czy wiesz w jaki sposób można inaczej pozyskiwać energię elektryczną?
W tym pytaniu ankietowani wymieniali wszystkie ekologiczne sposoby pozyskiwania energii jakie znali. Odpowiedzi, które padły: wiatraki, elektrownie wodne, baterie słoneczne. Odpowiedzi baterie słoneczne mogły udzielić tylko te osoby, które nie zdeklarowały, że dzięki nim pozyskują energię.

10 Piąte pytanie pokazało, że 45 osób wie, że energię elektryczną można pozyskiwać z wiatru, 10 – z wody, zaś 40 – poprzez baterie słoneczne.

11 Podsumowanie Ankieta wykazała, że zdecydowana większość mieszkańców Czajkowej korzysta z nieodnawialnych źródeł energii. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo szkodzą środowisku, a przede wszystkim sobie samym. W związku z tym przygotowałam ulotkę, która ma za zadanie dać do zrozumienia to jak wiele znaczy oszczędzanie.

12 OSZCZĘDZAJ!!! ŚWIEĆ PRZYKŁADEM
Czy wiesz, że: ¤ jeden dom produkuje rocznie 6 TON CO2! ¤ tysiące zwierząt ginie przez zanieczyszczenia! Pomyśl jak możesz pomóc całej planecie, a przede wszystkim sobie!

13 Nie musisz od razu wyłączać prądu w całym domu!
Zacznij od drobnych czynności: - wyłączaj światło, gdy go nie potrzebujesz, - nie zostawiaj komputera czy telewizora w nieefektywnym trybie gotowości. Kiedy wyrobisz sobie już takie nawyki, te z pozoru małe rzeczy staną się ratunkiem dla naszej cywilizacji, a przy okazji można dzięki temu zaoszczędzić. ;)

14


Pobierz ppt "Prezentację wykonała Katarzyna Konefał kl. IIa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google