Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jest to miasto na prawach powiatu, położone w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP) w województwie Śląskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jest to miasto na prawach powiatu, położone w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP) w województwie Śląskim."— Zapis prezentacji:

1

2 Jest to miasto na prawach powiatu, położone w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP) w województwie Śląskim.

3 Chorzów na mapie Polski Chorzów na mapie Śląska

4  Pierwsza wzmianka na temat tego miasta pojawiła się już w 1339 r.  Owo miasto jest najstarsze w woj. Śląskim pod względem demograficznym.  Dzielnice Chorzowa to: Centrum, Chorzów II, Chorzów Stary, Chorzów Batory.  W Chorzowie znajduje się jeden z największych parków miejskich w Europie.  Atutem miasta jest rozbudowana oświata przyciągająca młodych ludzi.

5 Gmach Poczty przy ul. Wolności 1936 r. Ten sam budynek po prawie 90-ciu latach.

6 Ratusz na Rynku w Chorzowie po przebudowie w latach 20-stych. Ten sam budynek pełniący dziś funkcję urzędu miasta.

7 Stara Palarnia przy ul. Katowickiej. Ten sam budynek, w którym znajdują się sklepy, dyskoteki i sale zabaw dla dzieci.

8 Stadion Śląski w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, zdjęcie z 1955r. Stadion Śląski w trakcie renowacji.

9 Huta Batory pocztówka obrazująca jej wygląd z roku 1915. Ta sama huta działająca do dziś.

10 Wesołe Miasteczko Chorzowa to jedno z najstarszych parków rozrywki w Polsce, powstało w 1959 r. Wesołe Miasteczko cieszy się ogromną popularnością do dnia dzisiejszego.

11 Kolejka linowa „Elka” uruchomiona w 1967 r. uznana za jedną z najdłuższych nizinnych kolejek w Europie. Odnowiona kolejka, działąjąca teraz na krótszej trasie również przyciąga spacerowiczów.

12 Renowacja stadionu Ruchu Chorzów na 12 tysięcy miejsc dla kibiców.

13 Restauracja mcDonald’s znika z mapy miasta, do budynku przeprowadza się bank ING Bank Śląski, działający przy ul. Wolności 41a.

14 Stara Palarnia zostanie zamieniona w Galerię Handlową na piętrze „0”. Natomiast na piętrze „1” mają znajdować się biura oraz sale konferencyjne.

15 Nowa koncepcja Rynku, widok z lotu ptaka na zdjęciu poniżej.

16 Stadion śląski po renowacji będzie w stanie zmieścić 55 200 ludzi

17 Jeszcze w tym roku ruszy budowa obwodnicy w Chorzowie, jej koszt to 800 000 000 zł. W 2017r. nowa obwodnica umożliwi wyburzenie estakady i utworzenie Rynku.

18


Pobierz ppt "Jest to miasto na prawach powiatu, położone w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP) w województwie Śląskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google