Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRANSFORMACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH ORAZ KSZTAŁTOWANIE LIDERÓW ZMIAN W ODPOWIEDZI NA WYZWANIA RYNKOWE WOJCIECH SEKULSKI Zarządzanie zmianą przez wartości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRANSFORMACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH ORAZ KSZTAŁTOWANIE LIDERÓW ZMIAN W ODPOWIEDZI NA WYZWANIA RYNKOWE WOJCIECH SEKULSKI Zarządzanie zmianą przez wartości."— Zapis prezentacji:

1 TRANSFORMACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH ORAZ KSZTAŁTOWANIE LIDERÓW ZMIAN W ODPOWIEDZI NA WYZWANIA RYNKOWE WOJCIECH SEKULSKI Zarządzanie zmianą przez wartości

2 Sekwencja składników kultury organizacyjnej ZachowaniaPostawyNormy (zasady)WartościZałożenia

3 Funkcje głównych wartości Nośnik nieśmiertelności organizacji Dziedzictwo kulturowe przedsiębiorstwa Element integrujący pracownika z firmą Katalizator atmosfery pobudzenia organizacyjnego Element motywujący jednostkę do działania Generator zyskowności Przywabiacz talentów Drogowskaz w czasie kryzysu Czynnik wspomagający zarządzanie zmianą.

4 Wartości mogą pomóc w trakcie zarządzania zmianą na dwa sposoby Są źródłem organizacyjnych wyzwań, które inspirują pracowników do dążenia do sukcesu Dostarczają stałych punktów, gdy wszystko się zmienia.

5 Nośniki kluczowych wartości Pracownicy Osoby zarządzające

6 Ale zamek od tych kluczy i tak jest po stronie najwyższego kierownictwa

7 Dwa style osiągania celów przez szefów Styl nakazowo-rozdzielczy Styl partycypacyjny

8 Zasadnicza różnica pomiędzy tymi stylami W stylu nakazowo-rozdzielczym szef musi być najlepszym specjalistą, który dokładnie wie, jakie zadania realizują jego podwładni W stylu partycypacyjnym rola szefa ogranicza się do planowania, motywowania oraz koordynowania.

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18 Wojciech Sekulski Dziękuję. sekulscy@neostrada.pl


Pobierz ppt "TRANSFORMACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH ORAZ KSZTAŁTOWANIE LIDERÓW ZMIAN W ODPOWIEDZI NA WYZWANIA RYNKOWE WOJCIECH SEKULSKI Zarządzanie zmianą przez wartości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google