Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZYSTE POWIETRZE WOKÓ Ł NAS Sprawozdanie z realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Organizowanej przez Powiatow ą Stacj ę Sanitarno-Epidemiologiczn.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZYSTE POWIETRZE WOKÓ Ł NAS Sprawozdanie z realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Organizowanej przez Powiatow ą Stacj ę Sanitarno-Epidemiologiczn."— Zapis prezentacji:

1

2 CZYSTE POWIETRZE WOKÓ Ł NAS Sprawozdanie z realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Organizowanej przez Powiatow ą Stacj ę Sanitarno-Epidemiologiczn ą w Rybniku Sprawozdanie z realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Organizowanej przez Powiatow ą Stacj ę Sanitarno-Epidemiologiczn ą w Rybniku

3  Pierwszą z form realizacji programu było zapoznanie rodziców z założeniami projektu edukacyjnego.  Kolejną formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych składających się z 5 tematów skierowanych do dzieci: 1. Wycieczka po okolicy. 2. Co i dlaczego dymi? 3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros? 4. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? 5. Jak unikać dymu papierosowego? W roku szkolnym 2013/2014 dzieci 5,6–letnie z Przedszkola nr 17 w Żorach przystąpiły do realizacji przedszkolnego programu antynikotynowego,,Czyste powietrze wokół nas”.

4 W ramach realizacji zagadnień z programu, został zorganizowany przez nauczycielki kącik informacyjny dla rodziców na temat szkodliwości papierosów

5 Celem pierwszych zajęć było ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku.

6 Zajęcia drugie miały na celu zwiększenie wiedzy dziecka w zakresie: - zlokalizowania różnych źródeł dymów, - określenia różnych rodzajów dymów, - określenia przyczyn wydobywania się dymów.

7 „Co dymi ?”

8 Trzecie zajęcia miały na celu zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego. Maskotka projektu-„Dinuś”

9  Zabawa ruchowa „Kwiatki”

10 Kolejne spotkanie z dziećmi miało na celu zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów i szkodliwości biernej ekspozycji na dym tytoniowy. „Podróż Dinusia pociągiem” – zabawa pantomimiczna dzieci

11 „O podróży Dinusia” Oliwia l.6 Wojtek l.6 Tomek l.6 Wiktoria W.

12 Celem ostatnich zajęć był wzrost kompetencji dzieci w zakresie: - Umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymionych pomieszczeniach, - Umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy. Znak „Zakaz palenia”

13

14 Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Warsztaty pobudziły ciekawość dzieci, zaproponowane zabawy ruchowe, tematyczne, wycieczka po okolicy, piosenka o „Dinusiu” zainspirowały ich wyobraźnię czego efektem są prace plastyczne. W wyniku zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego, zaczęły zastanawiać się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa. Jakub l.5 Julia l.5

15 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "CZYSTE POWIETRZE WOKÓ Ł NAS Sprawozdanie z realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej Organizowanej przez Powiatow ą Stacj ę Sanitarno-Epidemiologiczn."

Podobne prezentacje


Reklamy Google