Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dni Historii Płocka, 777. rocznica lokacji Płocka, 25 lat wolności, 10 lat w Unii Europejskiej – to motto tegorocznego święta historii Płocka. Jest to.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dni Historii Płocka, 777. rocznica lokacji Płocka, 25 lat wolności, 10 lat w Unii Europejskiej – to motto tegorocznego święta historii Płocka. Jest to."— Zapis prezentacji:

1

2 Dni Historii Płocka, 777. rocznica lokacji Płocka, 25 lat wolności, 10 lat w Unii Europejskiej – to motto tegorocznego święta historii Płocka. Jest to jedna z najważniejszych płockich imprez o charakterze edukacyjno-historyczno-artystycznym.

3 Pomysłodawcą imprezy jest druh harcmistrz Wacław Milke założyciel "Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka". Jarmark rzemiosł pradziejowych na trzy dni zamienia Wzgórze Tumskie w piękną średniowieczną krainę.

4 Prezydent Andrzej Nowakowski przekazał klucze do bram miasta na ręce: hejnalistów i trębaczy, rycerzy, studentów, którzy organizowali juwenalia, kupców i kolekcjonerów z Jarmarku Tumskiego.

5 Główne cele wydarzenia to: kultywowanie historii, pielęgnowanie tradycji, integracja polskiego środowiska kulturalnego, edukacja lokalnej społeczności.

6 W programie 3-dniowej imprezy znalazły się m.in. koncerty:  Czerwonych Gitar,  płockiego chóru Vox Singers,  kwartetu Positive Vibrations.

7 W programie 3-dniowym znalazły się m.in. występy hejnalistów i trębaczy przybyłych z wielu polskich miasta do Płocka, którzy przyjechali uczcić 77-lecie hejnału płockiego.

8 W programie znalazły się m.in. walka rycerska pomiędzy Markiem Owsikiem kierownikiem artystycznym Jarmarku Tumskiego i radnym miejskim Arkadiuszem Iwaniakiem.

9 Jarmark Tumski w Płocku jest wyjątkowym wydarzeniem w skali europejskiej. Co roku gromadzi rzesze miłośników historii, numizmatyki, militariów, regionalnych produktów, rękodzieła czy po prostu... świetnej zabawy!

10 W płockim amfiteatrze wręczony został srebrny Bolko dla Płocczanina Roku 2013. Został nim Paweł Śliwiński.

11 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Dni Historii Płocka, 777. rocznica lokacji Płocka, 25 lat wolności, 10 lat w Unii Europejskiej – to motto tegorocznego święta historii Płocka. Jest to."

Podobne prezentacje


Reklamy Google