Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CEL KONFERENCJI Zasadniczym celem konferencji było poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń z zakresu sprawności fizycznej żołnierzy oraz wypracowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CEL KONFERENCJI Zasadniczym celem konferencji było poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń z zakresu sprawności fizycznej żołnierzy oraz wypracowanie."— Zapis prezentacji:

1 CEL KONFERENCJI Zasadniczym celem konferencji było poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń z zakresu sprawności fizycznej żołnierzy oraz wypracowanie wniosków, które posłużą do opracowania nowych testów i norm sprawności fizycznej dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

2 Cele szczegółowe : Ocena dotychczasowego systemu określania sprawności fizycznej żołnierzy za pomocą obowiązujących ćwiczeń i norm w Siłach Zbrojnych RP; Określenie kierunków doskonalenia oceny sprawności fizycznej żołnierzy w perspektywie długookresowej, w aspekcie wykonywanych zadań służbowych; Wypracowanie wytycznych i rekomendacji do opracowania nowych testów i norm sprawności fizycznej żołnierzy zawodowych.

3 WNIOSKI Główny cel konferencji został w pełni osiągnięty- poszerzyliśmy obszar wiedzy w zakresie uwarunkowań sprawności fizycznej żołnierzy. Zebrany w ramach konferencji materiał informacyjny posłuży jako platforma informacyjna do opracowania wniosków i rekomendacji w zakresie doskonalenia testów oraz norm sprawności fizycznej dla żołnierzy SZRP. Należy zmierzać w kierunku ujednolicenia testów sprawności fizycznej dla żołnierzy kobiet i mężczyzn. Dotyczy to również egzaminów wstępnych do wyższych szkół oficerskich oraz szkół podoficerskich. Proces ten wymaga dodatkowych analiz zgodnie z postulatami zgłoszonymi podczas konferencji. Weryfikacji wymaga sposób oceny poszczególnych zdolności. Postulowany jest punktowy system oceny, który sprawdza się w warunkach armii sojuszniczych. Systematyczna kontrola sprawności fizycznej jest systematycznie stosowana w SZRP i innych armiach sojuszniczych. Zasady kontroli sprawności fizycznej w armiach sojuszniczych mogą stanowić platformę odniesienia z uwzględnieniem specyfiki misji i zadań Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, także RSZ, RW oraz jednostek wojskowych.

4 WNIOSKI Główny cel konferencji został w pełni osiągnięty- poszerzyliśmy obszar wiedzy w zakresie uwarunkowań sprawności fizycznej żołnierzy. Zebrany w ramach konferencji materiał informacyjny posłuży jako platforma informacyjna do opracowania wniosków i rekomendacji w zakresie doskonalenia testów oraz norm sprawności fizycznej dla żołnierzy SZRP. Należy zmierzać w kierunku ujednolicenia testów sprawności fizycznej dla żołnierzy kobiet i mężczyzn. Dotyczy to również egzaminów wstępnych do wyższych szkół oficerskich oraz szkół podoficerskich. Proces ten wymaga dodatkowych analiz zgodnie z postulatami zgłoszonymi podczas konferencji. Weryfikacji wymaga sposób oceny poszczególnych zdolności. Postulowany jest punktowy system oceny, który sprawdza się w warunkach armii sojuszniczych. Systematyczna kontrola sprawności fizycznej jest systematycznie stosowana w SZRP i innych armiach sojuszniczych. Zasady kontroli sprawności fizycznej w armiach sojuszniczych mogą stanowić platformę odniesienia z uwzględnieniem specyfiki misji i zadań Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, także RSZ, RW oraz jednostek wojskowych.


Pobierz ppt "CEL KONFERENCJI Zasadniczym celem konferencji było poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń z zakresu sprawności fizycznej żołnierzy oraz wypracowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google