Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt i budowę Wielkiego Meczetu " jednoczy świat " rzemieślników i materiałów z wielu krajów, m.in. z Włoch, Niemiecz, Maroka, Indii, Turcji, Malezji,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt i budowę Wielkiego Meczetu " jednoczy świat " rzemieślników i materiałów z wielu krajów, m.in. z Włoch, Niemiecz, Maroka, Indii, Turcji, Malezji,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Projekt i budowę Wielkiego Meczetu " jednoczy świat " rzemieślników i materiałów z wielu krajów, m.in. z Włoch, Niemiecz, Maroka, Indii, Turcji, Malezji, Iranu, Chin, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Grecji i ZEA. Ponad 3000 pracowników i 38 przedsiębiorstw brało udział w budowie meczetu. Naturalne materiały zostały wybrane przez jego projektoanta do budowy z powodu ich trwałych cech, w tym marmur kamień, złoto, kamienie półszlachetne, kryształy, ceramika. Projektowany Meczet został zainspirowany zarówno przez architekturę meczetu Mogołów, zwłaszcza Badshahi Meczet w Lahore i Meczet Hassana II w Casablance...Projekt najlepiej opisać jako połączenie arabskiego, Mughal i architektury mauretańskiej. Jeden z największych meczetów na świecie jest z pewnością najpiękniejszy

4

5

6

7

8

9

10

11

12 W Emiracie Abu Dhabi niedaleko granicy z Omanem jest oaza Miasto Al Ain: Miasto to ustanowiło nowy rekord świata, układającąc kosze wiszące z milionami kwiatów w kształcie ogromnej piramidy. Al Ain Paradise,trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa – w której został uznany za największy na świecie ogród - po raz drugi. Wielu gości powiedział, że to było wyjątkowe doświadczenie, gdy zobaczyli miliony kwiatów w różnych kolorach, gatunkach i ustawień - w mieście, w znanym z wydm pustynnych i suchego środowiska.

13

14

15

16

17

18

19

20


Pobierz ppt "Projekt i budowę Wielkiego Meczetu " jednoczy świat " rzemieślników i materiałów z wielu krajów, m.in. z Włoch, Niemiecz, Maroka, Indii, Turcji, Malezji,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google