Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wikingowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wikingowie."— Zapis prezentacji:

1 Wikingowie

2 Kim byli? Wikingowie byli skandynawskimi wojownikami, którzy wyruszali w dalekie wyprawy w celach kupieckich, rabunkowych lub po prostu osadniczych.

3 Walki, napady i podbje Pierwsze z tych odnotowanych napadów dokonanych przez wikingów miały miejsce w VIIIw.n.e. Przed rokiem 800 obszar ich wypraw kończył się na Morzu Północnym i wyspach szkockich. Dopiero około tamtego roku wikingowie dotarli do Wysp Owczych, które niedługo później skolonizowali.

4 W IIpoł. VIIIw. n. e. (874r. ) wikingowie dotarli na tereny Islandii
W IIpoł.VIIIw.n.e. (874r.) wikingowie dotarli na tereny Islandii. Przez kolejny wiek prowadzili przeróżne wyprawy, w których dotarli do m.in. do Grenlandii (ok.982r.) oraz Ameryki (ok.1000r.). Tam także założyli osady. Niestety wkrótce przez walki z tubylcami musieli opuścić nowoodkryty ląd. Przez kolejne lata Wikingowie docierali do kolejnych terenów Europy i świata.

5 Najmocniejsi Berserk (berserker) Na podstawie historycznych legend berserk to nieustraszony nordycki wojownik, który przez szał walki dostawał nadludzkiej siły.

6 Co mamy po wikingach? Obecnie znaleziono wiele śladów po wikingach z całego świata. Są to m.in.: zabytkowa broń, resztki okrętów oraz pozostałości po osadach. Najwięcej z nich można obejrzeć w muzeach w Norwegii, Finlandii oraz Szwecji.

7 Prezentację wykonał Marcin Lisowski
The End Prezentację wykonał Marcin Lisowski


Pobierz ppt "Wikingowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google