Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To projekt zawodoznawczy zrealizowany w Zespole Placówek Specjalnych w Legnicy w ramach projektu unijnego Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To projekt zawodoznawczy zrealizowany w Zespole Placówek Specjalnych w Legnicy w ramach projektu unijnego Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym."— Zapis prezentacji:

1 to projekt zawodoznawczy zrealizowany w Zespole Placówek Specjalnych w Legnicy w ramach projektu unijnego Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku.

2 Przy jego realizacji pracowało 16 uczniów szkoły zawodowej o profilu kucharz małej gastronomii pod opieką pani Małgorzaty Szczepakowskiej, nauczycielki praktycznej nauki zawodu. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy po cztery osoby. Każdy zespół miał wykonać określone zadanie.

3 Projekt składał się z trzech części: TEORETYCZNEJ – podczas której uczniowie musieli znaleźć, korzystając z internetu, oryginalny przepis na wielkanocny mazurek i opracować szczegółowy plan działania będący kanwą powstającej miniksiążki kucharskiej „Wariacje mazurkowe.” Uczestnicy projektu mieli świadomość, że wykonana praca będzie w przyszłości służyła ich młodszym kolegom, dlatego też ich zaangażowanie w pracę było bardzo duże.

4

5 PRAKTYCZNEJ – podczas której uczniowie, na podstawie stworzonych planów działania, przygotowali swoje mazurki. Wykonali według swoich pomysłów dekoracje oraz zrobili zdjęcia, które zostały umieszczone w książce. W trakcie pracy byli na bieżąco oceniani przez opiekuna za: prawidłowe sporządzenie ciasta według przepisu, higienę osobistą, bezpieczne wykonanie pracy, czas wykonania zadania, dobranie odpowiednich naczyń, sprzętu i urządzeń oraz za efekt końcowy, czyli dekorację mazurka.

6

7 oraz FINAŁU, czyli prezentacji wykonanego zadania, na który zostali zaproszeni wszyscy uczniowie szkoły zawodowej oraz gimnazjaliści klas trzecich. Pokaz miał miejsce w szkolnej świetlicy. Reprezentanci czterech zespołów omawiali sposób wykonania swojego ciasta, a publiczność i komisja mogli obejrzeć, jak wyglądała ich praca, dzięki pokazowi miniksiążki, do którego wykorzystano projektor multimedialny.

8 Całość obserwowała i oceniała komisja, która wyłoniła zwycięzców i wręczyła dyplomy oraz nagrody. Po ogłoszeniu wyników goście i uczestnicy konkursu zdegustowali wypieki, co było miłym akcentem zakończenia pokazu. Praca nad projektem „Wariacje mazurków wielkanocnych” była dla każdego ucznia nie tylko nauką, ale również przyjemnością i okazją do bliższego poznania się.


Pobierz ppt "To projekt zawodoznawczy zrealizowany w Zespole Placówek Specjalnych w Legnicy w ramach projektu unijnego Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google