Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program edukacyjny „Trzymaj formę” „Zdrowo się odżywiaj i dobrze się trzymaj” Opracowała Teresa Gugnacka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program edukacyjny „Trzymaj formę” „Zdrowo się odżywiaj i dobrze się trzymaj” Opracowała Teresa Gugnacka."— Zapis prezentacji:

1 Program edukacyjny „Trzymaj formę” „Zdrowo się odżywiaj i dobrze się trzymaj” Opracowała Teresa Gugnacka

2 Zawartość prezentacji O programie Cele programu Harmonogram działań Uzyskane efekty

3 O programie Zmiany zachodzące w stylu życia młodych ludzi dotyczą przede wszystkim sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. Realizacja programu edukacyjnego „Trzymaj formę” adresowanego do uczniów gimnazjum i V i VI klas szkoły podstawowej pozwoli na zmianę tych zachowań na bardziej prozdrowotny promujący aktywny styl życia.

4 Cele I edycji programu edukacyjnego „Trzymaj formę” realizowanego w Gminnym Zespole Szkół w Piszu: Edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie. Promowanie aktywnego stylu życia

5 L.p.KlasaZadanie do wykonania Forma działaniaTermin wykonaniaOsoby odpowiedzialne 1. V abcd, VI abcd I ABCD, II ABCD III AB Składniki odżywczepogadankaMarzec 2007 Nauczyciele przyrody, biologii, wychowawcy klas 2. V abcd, VI abcd I ABCD, II ABCD III AB Anoreksja, bulimiapogadankaMarzec/ kwiecieńT. Gugnacka, D. Butrymowicz 3. V abcd, VI abcd I ABCD, II ABCD III AB Reklama (zachęcająca do aktywności fizycznej) Klasa prezentuje jeden plakat Do 20 majaWychowawcy klas 4. V abcd, VI abcd I ABCD, II ABCD III AB Prezentacja wybranych składników odżywczych Albumy, atrapyDo 20 majaWychowawcy klas 5. V abcd, VI abcd I ABCD, II ABCD III AB Recepta na zdrowieKlasa prezentuje jeden plakat Do 20 majaWychowawcy klas 6. V abcd, VI abcd I ABCD, II ABCD III AB Gry i zabawy sportowe Kiermasz Soków i surówek 1 czerwca Święto szkoły 18 maja Nauczyciele WF Wychowawcy klas Koordynatorzy programu Harmonogram programu edukacyjnego „Trzymaj formę” w Gminnym Zespole Szkół w Piszu

6 Uzyskane efekty 1.Dobra znajomość zasad zdrowego odżywiania pozwalająca utrzymać zdrowie i kondycję fizyczną. 2.Aktywny udział uczniów w działaniach szkoły promujących zdrowy styl życia. W konkursie „Reklama” zachęcająca do aktywności fizycznej. I miejsce zajęła klasa I A W konkursie „Składniki odżywcze” I miejsce zajęła klasa I B W konkursie „Recepta na zdrowie” I miejsce zajęła klasa III A W kiermaszu z okazji Święta szkoły polegający na przygotowaniu soków i surówek udział wzięli wszyscy uczniowie realizujący program. Zebrane pieniądze przeznaczono na akcję charytatywną prowadzoną w szkole W ćwiczeniach, grach i zabawach sportowych wzmacniających sprawność fizyczną.


Pobierz ppt "Program edukacyjny „Trzymaj formę” „Zdrowo się odżywiaj i dobrze się trzymaj” Opracowała Teresa Gugnacka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google