Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stadion Śląski jest u sytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. T o największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Otwarty 22 lipca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stadion Śląski jest u sytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. T o największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Otwarty 22 lipca."— Zapis prezentacji:

1

2 Stadion Śląski jest u sytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. T o największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Otwarty 22 lipca 1956 roku, zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu.

3 Stadion ma już przestarzałą konstrukcję trybun, która jest oparta w dużej mierze na wale ziemnym, co w konsekwencji powoduje, że trybuny oferują słabej jakości widoczność na murawę stadionu, a co za tym idzie-ograniczają obserwację interesujących imprez. Obecnie jest analizowana możliwość dalszej przebudowy trybun.

4 Widownia Początkowo trybuny stadionu mogły oficjalnie pomieścić 87 000 widzów, jednak regularnie zasiadało na nich od 90 000 do 100000 kibiców, toteż szybko przylgnęło do niego miano stutysięcznika. Rekord frekwencji – 120000 osób – padł 18 września 1963, podczas meczu piłkarskiego Pucharu Europy Mistrzów Krajowych, gdzie zagrali: Górnik Zabrze – Austria Wiedeń. Międzynarodowe wymogi bezpieczeństwa wymusiły – z biegiem czasu stopniowe zmniejszanie ilości widzów.

5 Wieża – symbol stadionu Zlokalizowana w centralnej części obiektu wieża od samego początku stała się symbolem całego obiektu. Pierwotnie mieściły się w niej biura administracyjne oraz pomieszczenia techniczne, natomiast obecnie nie pełni żadnej funkcji.

6

7

8

9 Przestrzeń, jakość wykonania, dbałość o komfort i szczegóły w szatniach, pomieszczeniach do odnowy biologicznej i treningu zwalają z nóg. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych zgromadzono mnóstwo sprzętu i urządzeń, od których piłkarzom może zakręcić się w głowach.

10 W szatni są sejfy na wartościowe przedmioty piłkarzy, odbywają się masaże, zainstalowano luksusowe prysznice, a nawet specjalne umywalki do czyszczenia korków z trawy.

11

12 80m kwadratowych sztucz- nego boiska treningowego… pod ziemią, a obok siłownia.

13 Na Stadionie Śląskim odbywają się ponadto koncerty muzyczne (wówczas obiekt ten jest w stanie pomieścić nawet 70 000 fanów muzyki). Gościły już na nim m.in.: Iron Maiden, The Rolling Stones, Rammstein, AC/DC, Metallica, U2, Nightwish, czy Slipknot. W czerwcu 2007 swoje koncerty zagrali tutaj: Linkin Park, Pearl Jam i Genesis, 3 lipca 2007 wystąpili pierwszy raz w Polsce Red Hot Chili Peppers. W 2008 roku na stadionie zagrają Metallica, Madonna i The Police.

14

15 AUTORZY PREZENTACJI – uczniowie klasy IIC: Jarosław Jaworski Mateusz Filipczyk Rafał Kordek Dziękujemy Katowice, maj 2008


Pobierz ppt "Stadion Śląski jest u sytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. T o największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Otwarty 22 lipca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google