Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

S T A D I O N Ś L Ą S K I.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "S T A D I O N Ś L Ą S K I."— Zapis prezentacji:

1 S T A D I O N Ś L Ą S K I

2 Stadion Śląski jest usytuowany w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. To największy tego typu obiekt sportowy w Polsce. Otwarty 22 lipca 1956 roku, zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu.

3 Stadion ma już przestarzałą konstrukcję trybun, która jest oparta w dużej mierze na wale ziemnym, co w konsekwencji powoduje, że trybuny oferują słabej jakości widoczność na murawę stadionu, a co za tym idzie-ograniczają obserwację interesujących imprez. Obecnie jest analizowana możliwość dalszej przebudowy trybun. KONSTRUKCJA STADIONU

4 Widownia Początkowo trybuny stadionu mogły oficjalnie pomieścić widzów, jednak regularnie zasiadało na nich od do kibiców, toteż szybko przylgnęło do niego miano stutysięcznika. Rekord frekwencji – osób – padł 18 września 1963, podczas meczu piłkarskiego Pucharu Europy Mistrzów Krajowych, gdzie zagrali: Górnik Zabrze – Austria Wiedeń. Międzynarodowe wymogi bezpieczeństwa wymusiły – z biegiem czasu stopniowe zmniejszanie ilości widzów.

5 Wieża – symbol stadionu
Zlokalizowana w centralnej części obiektu wieża od samego początku stała się symbolem całego obiektu. Pierwotnie mieściły się w niej biura administracyjne oraz pomieszczenia techniczne, natomiast obecnie nie pełni żadnej funkcji.

6 Tak będzie wyglądał dach Stadionu śląskiego w przyszłości

7

8

9 POD TRYBUNAMI Przestrzeń, jakość wykonania, dbałość o komfort i szczegóły w szatniach, pomieszczeniach do odnowy biologicznej i treningu zwalają z nóg. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych zgromadzono mnóstwo sprzętu i urządzeń, od których piłkarzom może zakręcić się w głowach.

10 SZATNIE Z MASAZAMI W szatni są sejfy na wartościowe przedmioty piłkarzy, odbywają się masaże, zainstalowano luksusowe prysznice, a nawet specjalne umywalki do czyszczenia korków z trawy.

11 POMIESZCZENIE DO SUSZENIA WŁOSÓW

12 80m kwadratowych sztucz-nego boiska treningowego… pod ziemią, a obok siłownia.

13 IMPREZY MUZYCZNE Na Stadionie Śląskim odbywają się ponadto koncerty muzyczne (wówczas obiekt ten jest w stanie pomieścić nawet fanów muzyki). Gościły już na nim m.in.: Iron Maiden, The Rolling Stones, Rammstein, AC/DC, Metallica, U2, Nightwish, czy Slipknot. W czerwcu 2007 swoje koncerty zagrali tutaj: Linkin Park, Pearl Jam i Genesis, 3 lipca 2007 wystąpili pierwszy raz w Polsce Red Hot Chili Peppers. W 2008 roku na stadionie zagrają Metallica, Madonna i The Police.

14 RED HOT CHILI PEPPERS

15 AUTORZY PREZENTACJI – uczniowie klasy IIC: Jarosław Jaworski
Mateusz Filipczyk Rafał Kordek Dziękujemy Katowice, maj 2008


Pobierz ppt "S T A D I O N Ś L Ą S K I."

Podobne prezentacje


Reklamy Google