Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dawniej rok 1990 Obecnie rok 2010. Wejherowo położone jest na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy-Łeby, nad rzeką Redą. Stanowi element.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dawniej rok 1990 Obecnie rok 2010. Wejherowo położone jest na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy-Łeby, nad rzeką Redą. Stanowi element."— Zapis prezentacji:

1 Dawniej rok 1990 Obecnie rok 2010

2 Wejherowo położone jest na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy-Łeby, nad rzeką Redą. Stanowi element Małego Trójmiasta Kaszubskiego, jest również częścią aglomeracji gdańskiej Rok 1990 Rok 2010 Województwo-Pomorskie Powiat - Wejherowski Prezydent miasta - Krzysztof Hildebrandt Powierzchnia-25,53km2 Liczba ludności-48 306 os Województwo- Pomorskie Powiat - Wejherowski Prezydent miasta – Jerzy Budnik Powierzchnia-25,65 km2 Liczba ludności- 46 769 os

3 - Ratusz : W ogólnopolskim konkursie na najlepszą "Modernizację roku 2004" wyremontowany i restaurowany wejherowski ratusz zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Obiekty zabytkowe". - Hymn Kaszubski grany jest z wierzy ratuszowej codziennie o godz. 12.00, 15:00, 18:00.Napisał go Fiks Nowowiejski. Rok 2010

4 Jedną z wielu zmian w naszym mieście jest remont dróg UL.SIKORSKIEGO UL. NECLA

5 20 lat temu Obecnie

6 Basen podczas budowy Wygląd krytej pływalni obecnie

7 W 2006r. Przy ZSP nr3 otworzono sztuczne lodowisko, otoczone bandami, wyposażone w robę i wypożyczalnie łyżew cieszące się dużą popularnością.

8 W dziedzinie sportu Nasze miasto buduje dla młodych ludzi boiska do piłki nożnej

9 W 2005r. miastu przyznano dotacje w wysoko ś ci 10.3mln z ł na remont Kalwarii Wejherowskiej.

10 Wielkanocne Bożonarodzeniowe

11 Bezpłatny biuletyn informacyjny ukazuje si ę co miesi ą c od lipca 1999r. Czasopismo ukazuje prace Zarz ą du i Rady Miasta, Urz ę du Miejskiego oraz informacje z ż ycia kulturowego i inne działalno ś ci mieszka ń ców.

12 Pragniemy by w naszym mieście raz do roku organizowano festyn dla niepełnosprawnych, w którym Ci mogliby miło spędzać czas, poprzez branie czynnego udziału w różnych grach i zabawach. Takie akcje pojawiają się rzadko w naszym mieście, a chcielibyśmy aby na stałe wpisało się to w Wejherowski „kalendarz”, ponieważ podniosłoby to poziom zadowolenia i integracji niepełnosprawnych obywateli naszego społeczeństwa.

13 Wejherowo miasto znane Przez mieszkańców jest kochane Na północy Polski leży kto je nie zna niech uwierzy. Miasto czyste i zadbane Przez turystów odwiedzane Zacni goście przyjeżdżają Godzinami je zwiedzają. Na pagórkach pięknego lasu Roku pańskiego owego czasu Kalwarię tutaj wybudowano I tak nie dawno wyremontowano. Kościołów kilka my tutaj mamy Do ich zwiedzania więc zapraszamy Są zabytkowe, są też i nowe W nich można doznać ducha odnowę I dla ciała coś znajdziemy Mamy park pełen zieleni Lodowisko, basen kryty Moc atrakcji znakomitych Ostatnio dużo się tu zmieniło A żeby ludziom się lepiej żyło Chodniki, drogi wyremontowano O czystość miasta także zadbano.

14 Prezentację wykonały: - Marta Albecka -Małgorzata Lewnau -Weronika Szreder -Mariola Żywicka Opiekun grupy: p.Eliza Ziemniewicz


Pobierz ppt "Dawniej rok 1990 Obecnie rok 2010. Wejherowo położone jest na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy-Łeby, nad rzeką Redą. Stanowi element."

Podobne prezentacje


Reklamy Google