Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niecodziennik księdza Jana

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niecodziennik księdza Jana"— Zapis prezentacji:

1 Niecodziennik księdza Jana
Opracował: Karol Hamielec

2 Ks. Jan Twardowski Duchowny rzymskokatolicki, polski poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej. Od najmłodszych lat zachwycał go otaczający świat: jego kolor, dźwięki, różnorodność ptaków, roślin i zwierząt, co uwidoczniło się w jego utworach Wiele swoich prac poświęcił też dzieciom za co został nagrodzony min. Orderem Uśmiechu i Dziecięcą Nagrodą SERCA

3 Niecodziennik Utwór został opublikowany w 1991 roku w serii Biblioteka „NaGłosu”. Zbiór anegdot, wspomnień, portretów, przypowieści i medytacji, przeplatanych sporadycznie wierszami. O wartości tego dzieła dowodzi fakt, iż w kilku tygodni po wydaniu zyskało ono miano jednego z największych bestsellerów ostatnich lat i rozeszło się w ponad 100 tysiącach sprzedanych egzemplarzy.

4 Anegdoty księdza Jana Tu leży mąż Mówiono mi tez o innym nagrobku: „Tu leży mąż co dręczył mnie wciąż. A teraz drogi mężu odpoczniemy sobie, ja w domu, a ty w grobie”

5 Ale ja jestem umarły Opowiadał mi ksiądz, że znalazł się wieczorem na cmentarzu. Mrok zapadł. Zobaczył przy grobie bladego i wylęknionego człowieka. - Proszę pana, niech się pan nie boi - powiedział ksiądz - ja jestem żywy. Usłyszał odpowiedź: - Ale ja jestem umarły.

6 Porzuciłaś mnie małpo…
Przyszedł do mnie młody człowiek, którego porzuciła dziewczyna. Przyniósł napisany w rozpaczy wiersz, który kończył się w taki sposób: „Porzuciłaś mnie, małpo, zakochałaś się w innym i nie będziesz już leżeć ze mną w grobie rodzinnym”.

7 Co Bóg złączył… Pewna pani gniewała się na tych, którzy obcinają psom ogony. Mówiła: - Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela.

8 Dobrze im tak… Dobrze im tak - powiedział ksiądz proboszcz wracając po ślubie z kościoła.

9 …Bóg jest transcendentalny
Pewien ksiądz, doktor teologii, przyszedł w zastępstwie katechety na lekcje religii do przedszkola. Dotykał rękami główek dzieci i mówił: - Pamiętajcie na całe życie: Bóg jest transcendentalny. ? ? ?

10 Źródła http://wspolczesnosc.klp.pl http://rozwojosobisty.wordpress.com


Pobierz ppt "Niecodziennik księdza Jana"

Podobne prezentacje


Reklamy Google