Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Trygonometria.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Trygonometria."— Zapis prezentacji:

1 trygonometria

2 CO TO JEST TRYGONOMETRIA
Trygonometria to dział matematyki, którego przedmiotem badań są związki między bokami i kątami trójkątów oraz funkcje trygonometryczne. Trygonometria powstała i rozwinęła się głównie w związku z zagadnieniami pomiarów na powierzchni Ziemi oraz potrzebami żeglugi morskiej (określenia położenia i kierunku przy pomocy ciał niebieskich). Na rozwój trygonometrii miały też znaczący wpływ astronomia.

3

4 WARTOŚĆ FUNKCJI TRYGONOMETRYCZNYCH

5 ZWIĄZKI POMIĘDZY FUNKCJAMI TRYGONOMETRYCZNYMI

6 Funkcje trygonometryczne można obliczyć także za pomocą kalkulatora

7 TABELA WŁASNOŚCI FUNKCJI TRYGONOMETRYCZNYCH

8

9 ZADANIA Zadanie 1 Rozwiązanie Zadanie 2 Zadanie 3 Zadanie 4

10 ZADANIE 1 Kij o długości 1,5 m wbity w ziemię rzuca cień o długości 4 m. Oblicz pod jakim kątem padają promienie słoneczne.

11

12 ZADANIE 2 Na jakiej wysokości ściany znajduje się górny koniec drabiny, jeśli dolny koniec jest oddalony jest od tej ściany o 2m? Pod jakim kątem do ściany jest nachylona drabina?

13

14 ZADANIE 3 Przed wejściem do przychodni lekarskiej znajdują się schody mające 8 stopni po 15 cm wysokości każdy. Postanowiono zbudować podjazd dla niepełnosprawnych o nachyleniu Oblicz długość podjazdu. Wynik podaj w zaokrągleniu do 10 cm.

15

16 ZADANIE 4 Najbardziej „stroma” kolej na świecie znajduje się w Gwatemali. Tory biegną pod kątem 52º. Na jaką wysokość wjedziesz po przejechaniu 1000 m?

17

18 KONIEC Prezentację wykonała Joanna Mikołowicz


Pobierz ppt "Trygonometria."

Podobne prezentacje


Reklamy Google