Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Georgia R20 Wykonawcy projektu - ,,Mali Wynalazcy” w składzie:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Georgia R20 Wykonawcy projektu - ,,Mali Wynalazcy” w składzie:"— Zapis prezentacji:

1 Georgia R20 Wykonawcy projektu - ,,Mali Wynalazcy” w składzie:
Kacper Całka Bartek Liwski Kalina Paprzycka Karolina Rogacka Grupa pracująca pod opieką p. Marii Dobkowskiej

2 Georgia R20 to „eko kosz”, który składa się z dwóch głównych części: - szafki (śmietnika) - zgniatarki (maszyny prostej działającej na zasadzie dźwigni) służącej do zgniatania śmieci (butelek plastikowych PET, metalowych puszek).

3 Makieta została wykonana z pianki
Makieta została wykonana z pianki. Georgia może być wykonana z różnych surowców : -szafka z drewna, plastiku, metalu, płyt - zgniatarka z różnego rodzaju metali.

4 Głównym powodem powstania „eko kosza” jest rosnąca liczba śmieci, które zajmują coraz więcej miejsca. Dzięki naszemu urządzeniu możemy łatwo i szybko zgniatać je, znacznie zmniejszając ich objętość i ograniczając ilość wyrzucanych worków.

5 Nasza zgniatarka jest maszyną prostą więc nie wykonuje za nas pracy, a ułatwia nam jej wykonanie, dzięki temu nie zanieczyszcza środowiska .

6 Dlaczego Georgia zasługuje na powszechne uznanie?
Jest łatwa i szybka w użyciu Jest innowacyjna i prosta Ogranicza objętość śmieci jednocześnie zmniejszając ilość wyrzucanych przez nas worków Ma walory estetyczne Funkcjonalna i wytrzymała konstrukcja Korzystając z niej jesteś „eko pozytywny” !!!

7 Instrukcja obsługi „eko kosza” Georgia R20

8 1. Należy umieścić pustą plastikową butelkę PET / pustą metalową puszkę w tulei umieszczonej na wierzchu „eko kosza”. 2. Należy chwycić ramię dźwigni z tłoczkiem oraz pociągnąć je w dół w taki sposób, aby tłoczek wszedł w formę tulei i zgniótł pustą plastikową butelkę PET / pustą metalową puszkę. 3. Należy podnieść ramię dźwigni z tłoczkiem oraz wyjąć zgniecioną pustą plastikową butelkę PET / pustą metalową puszkę.

9 4. Należy wrzucić zgniecioną pustą plastikową butelkę PET / pustą metalową puszkę do odpowiedniego otworu: lewy na zgniecione puste plastikowe butelki PET, prawy na zgniecione puste metalowe puszki. 5. Gdy worek z pustymi plastikowymi butelkami PET (worek lewy) / z pustymi metalowymi puszkami (worek prawy) będzie napełniony, czujnik zapełnienia wykryje nadmiar śmieci i zaświeci się czerwona dioda kontrolna, informująca o konieczności wymiany worka.

10 Opis budowy „eko kosza” Georgia R20

11 „Eko kosz” Georgia R20 składa się z:
1. Szafki na kółkach z dwoma otworami w blacie. Drzwiczek z uchwytem służącym do jej otwierania jak i do jej przemieszczania. Pod blatem, w komorze znajdują się po dwie szyny po obu stronach każdego otworu (łącznie cztery szyny), służące do zamocowania i wymieniania worków na śmieci. 2.Zgniatarki do puszek i plastikowych butelek PET, która składa się z tulei i ramienia dźwigni z tłoczkiem. 3.Dwóch czujników informujących o stopniu napełnienia worków śmieciami (oddzielnie do puszek i oddzielnie do plastikowych butelek PET).


Pobierz ppt "Georgia R20 Wykonawcy projektu - ,,Mali Wynalazcy” w składzie:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google