Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kompetencje kluczowe drogą do kariery Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kompetencje kluczowe drogą do kariery Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie."— Zapis prezentacji:

1 Kompetencje kluczowe drogą do kariery Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

2 Projekt „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” to szansa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na rozwój umiejętności kluczowych, w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych i przedsiębiorczości. To także okazja do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i przygotowania do wejścia na rynek pracy.

3  Organizatorem projektu jest Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, oddział zamiejscowy w Człuchowie. To projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Przedsięwzięcie obejmie cztery województwa w północno-zachodniej części Polski: pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie.  Uczniowie uczestniczą w Projekcie od pierwszych dni w nowej szkole przez kolejne trzy lata (i tak18 uczniów z naszej klasy, w tym my, czyli klasy 1 technikum organizacji reklamy, uczestniczy w projekcie).

4 Projekt umożliwia uczniom:  udział w atrakcyjnych zajęciach, wykładach, prezentacjach z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i rozwiązań edukacyjnych,  integrację poprzez pracę zespołową, pikniki, akademie, obozy, prezentacje ponadregionalne, festiwale nauki,  poszerzanie zainteresowań z tzw. przedmiotów ścisłych pod opieką nauczycieli szkolnych i akademickich,  zastosowanie wiedzy w praktyce, analityczne, logiczne i twórcze myślenie,  wzrost zdawalności i wyników na egzaminach maturalnych.

5 Po przejściu oceny formalnej i merytorycznej nadesłanych aplikacji zgłoszeniowych 40 szkół z województw: lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomor-skiego, obejmujących 1800 uczniów, w tym ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie otrzymało certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

6 Pracować będziemy w 9-cio osobowych zespołach w zakresie następujących przedmiotów, pod opieką następujących nauczycieli:  matematyka- Danuta Mościcka-Patalas,  fizyka – Krystyna Sobkowiak,  chemia – Anna Norkowska-Polowczyk,  przedsiębiorczość – Agnieszka Geremek,  informatyka – Katarzyna Bielejewska.

7 Za nami już zajęcia z doradztwa kompetencyjnego - każdy z 9 zespołów badawczych uczestniczył w I półroczu bieżącego roku szkolnego w takich zajęciach pozalekcyjnych, które prowadzone były przez psychologów i ekspertów ds. rozwoju osobistego

8 Ich celem jest pomoc w wyborze ścieżki kształcenia, identyfikacja mocnych i słabych stron ucznia, przedstawienie perspektyw zatrudnienia na lokalnym i globalnym rynku pracy. Obecnie uczestniczymy w zajęciach z doradztwa zawodowego.

9 To jednodniowe wyjazdy do innowacyjnych firm działających w sektorach biotechnologii, hi- tech, automatyki przemysłowej itp. Podczas tych wyjazdów zapoznajemy się z zagadnieniami związanymi z konkurencyjnością firm na rynku, nowoczesnymi obszarami badawczymi, postępem technicznym w różnych branżach. Ponadto zwiedzamy niedostępne miejsca na uczelniach, jednostkach naukowo- badawczych, takich jak np. laboratoria.

10 w ramach wyjazdu Podróże „Innowacyjni globalnie”

11 To wyjazdy i udział w dniach otwartych, targach, konferencjach edukacyjnych. Celem tego zadania jest wzrost samoświadomości i samosterowności w procesie edukacji poprzez stworzenie możliwości udziału w interesujących wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, naukowym i popularnonaukowym.

12 W ramach Paszportów Edukacyjnych byliśmy w bieżącym roku szkolnym na Targach Edukacyjnych gdzie mieliśmy okazję poznać wszystkie Wydziały UAM, Uniwersyteckie Studio Filmowe, Ogród Botaniczny, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Austriacki Ośrodek Kultury, Centrum Egzaminacyjne ÖSD, Bibliotekę i Czytelnię Brytyjską, Instytut Konfucjusza i Ośrodek Alliance Française

13 Drugim wyjazdem w ramach Paszportów Edukacyjnych był wyjazd na Festiwal Nauk do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Uczestniczyliśmy tam m. in.: w wykładzie „Europejscy Energetyczni, czyli jak świadomie oszczędzać energię”, w warsztatach „Cyfrowe zabawy z fotografią” czyli pokazie wykorzystania możliwości cyfrowej fotografii, w pokazie „Czy to chemia, czy alchemia?”( pokazach i doświadczeniach chemicznych), „Fizyka zabawek” czyli demonstracjach zjawisk fizycznych i eksperymentach. Ciekawym punktem programu był również udział w pokazie „Największe bańki mydlane w Polsce” - autorskim programie Jakuba Bochenka z Krakowa, uczestnika programu „Mam talent”.

14 Wyjazd na Letni Tematyczny Obóz Naukowy w dniach od 29 sierpnia do 4 września 2011 roku do Gdańska - Sobieszewo

15 To trafny wybór!!!

16


Pobierz ppt "Kompetencje kluczowe drogą do kariery Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google