Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kompetencje kluczowe drogą do kariery

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kompetencje kluczowe drogą do kariery"— Zapis prezentacji:

1 Kompetencje kluczowe drogą do kariery
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

2 Idea projektu Projekt „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” to szansa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na rozwój umiejętności kluczowych, w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych i przedsiębiorczości. To także okazja do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i przygotowania do wejścia na rynek pracy.

3 Kto, kiedy, gdzie… Organizatorem projektu jest Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, oddział zamiejscowy w Człuchowie. To projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie obejmie cztery województwa w północno-zachodniej części Polski: pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Uczniowie uczestniczą w Projekcie od pierwszych dni w nowej szkole przez kolejne trzy lata (i tak18 uczniów z naszej klasy, w tym my, czyli klasy 1 technikum organizacji reklamy, uczestniczy w projekcie).

4 Nauka nie musi być nudna, a przedmioty ścisłe trudne!
Projekt umożliwia uczniom: udział w atrakcyjnych zajęciach, wykładach, prezentacjach z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i rozwiązań edukacyjnych, integrację poprzez pracę zespołową, pikniki, akademie, obozy, prezentacje ponadregionalne, festiwale nauki, poszerzanie zainteresowań z tzw. przedmiotów ścisłych pod opieką nauczycieli szkolnych i akademickich, zastosowanie wiedzy w praktyce, analityczne, logiczne i twórcze myślenie, wzrost zdawalności i wyników na egzaminach maturalnych.

5 Certyfikacja Po przejściu oceny formalnej i merytorycznej nadesłanych aplikacji zgłoszeniowych 40 szkół z województw: lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomor-skiego, obejmujących 1800 uczniów, w tym ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie otrzymało certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

6 Jak to wygląda w praktyce…
Pracować będziemy w 9-cio osobowych zespołach w zakresie następujących przedmiotów, pod opieką następujących nauczycieli: matematyka- Danuta Mościcka-Patalas, fizyka – Krystyna Sobkowiak, chemia – Anna Norkowska-Polowczyk, przedsiębiorczość – Agnieszka Geremek, informatyka – Katarzyna Bielejewska.

7 Zajęcia z doradztwa… Za nami już zajęcia z doradztwa kompetencyjnego - każdy z 9 zespołów badawczych uczestniczył w I półroczu bieżącego roku szkolnego w takich zajęciach pozalekcyjnych, które prowadzone były przez psychologów i ekspertów ds. rozwoju osobistego

8 Zajęcia z doradztwa… Ich celem jest pomoc w wyborze ścieżki kształcenia, identyfikacja mocnych i słabych stron ucznia, przedstawienie perspektyw zatrudnienia na lokalnym i globalnym rynku pracy. Obecnie uczestniczymy w zajęciach z doradztwa zawodowego.

9 Podróże „Innowacyjni globalnie”
To jednodniowe wyjazdy do innowacyjnych firm działających w sektorach biotechnologii, hi- tech, automatyki przemysłowej itp. Podczas tych wyjazdów zapoznajemy się z zagadnieniami związanymi z konkurencyjnością firm na rynku, nowoczesnymi obszarami badawczymi, postępem technicznym w różnych branżach. Ponadto zwiedzamy niedostępne miejsca na uczelniach, jednostkach naukowo- badawczych, takich jak np. laboratoria.

10 w ramach wyjazdu Podróże „Innowacyjni globalnie”
Z wizytą w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie w ramach wyjazdu Podróże „Innowacyjni globalnie”

11 Paszporty edukacyjne…
To wyjazdy i udział w dniach otwartych, targach, konferencjach edukacyjnych. Celem tego zadania jest wzrost samoświadomości i samosterowności w procesie edukacji poprzez stworzenie możliwości udziału w interesujących wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, naukowym i popularnonaukowym.

12 Targi Edukacyjne w Poznaniu
W ramach Paszportów Edukacyjnych byliśmy w bieżącym roku szkolnym na Targach Edukacyjnych gdzie mieliśmy okazję poznać wszystkie Wydziały UAM, Uniwersyteckie Studio Filmowe, Ogród Botaniczny, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Austriacki Ośrodek Kultury, Centrum Egzaminacyjne ÖSD, Bibliotekę i Czytelnię Brytyjską, Instytut Konfucjusza i Ośrodek Alliance Française

13 Festiwal Nauk w Pile Drugim wyjazdem w ramach Paszportów Edukacyjnych był wyjazd na Festiwal Nauk do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Uczestniczyliśmy tam m. in.: w wykładzie „Europejscy Energetyczni, czyli jak świadomie oszczędzać energię”, w warsztatach „Cyfrowe zabawy z fotografią” czyli pokazie wykorzystania możliwości cyfrowej fotografii, w pokazie „Czy to chemia, czy alchemia?”( pokazach i doświadczeniach chemicznych), „Fizyka zabawek” czyli demonstracjach zjawisk fizycznych i eksperymentach. Ciekawym punktem programu był również udział w pokazie „Największe bańki mydlane w Polsce” - autorskim programie Jakuba Bochenka z Krakowa, uczestnika programu „Mam talent”.

14 Przed nami… Wyjazd na Letni Tematyczny Obóz Naukowy w dniach od 29 sierpnia do 4 września roku do Gdańska - Sobieszewo

15 Zapraszamy do ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie
To trafny wybór!!!

16 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Kompetencje kluczowe drogą do kariery"

Podobne prezentacje


Reklamy Google