Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SEGREGACJA ODPADÓW JEST BARDZO WAŻNA!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SEGREGACJA ODPADÓW JEST BARDZO WAŻNA!"— Zapis prezentacji:

1 SEGREGACJA ODPADÓW JEST BARDZO WAŻNA!
Dzięki temu można odzyskać wiele surowców wtórnych i zaoszczędzić dużo energii. Np. przetworzenie jednej tony makulatury pozwoli dalej żyć 17 drzewom. To chyba wystarczający powód, by przetwarzać makulaturę.

2 papier szkolny, zeszyty książki torebki papierowe papier pakowy
Wrzucamy: gazety i czasopisma papier szkolny, zeszyty książki torebki papierowe papier pakowy pudełka kartonowe i tekturowe tekturę Tu nie wrzucamy: zabrudzonego i zatłuszczonego papieru papieru z folią kartonów po mleku i napojach pieluch jednorazowych worków po cemencie tapet PAMIĘTAJ: Usuń elementy metalowe i plastikowe.

3 butelki po napojach (najlepiej zgniecione) butelki po płynach do mycia
(TWORZYWA SZUCZNE) Wrzucamy: butelki po napojach (najlepiej zgniecione) butelki po płynach do mycia plastikowe zakrętki torebki, worki, reklamówki plastikowe tacki i koszyczki po owocach Tu nie wrzucamy: butelek i pojemników z zawartością butelek i pojemników po olejach (spożywczych, chłodniczych, silnikowych), smarach, farbach i lakierach. opakowań po lekach zabawek na baterie sprzętu AGD styropianu PAMIĘTAJ! Wrzucaj czyste opakowania i zgnieć butelki przed wrzuceniem.

4 butelki i słoiki szklane po napojach i żywności
Wrzucamy: butelki i słoiki szklane po napojach i żywności szklane opakowania po kosmetykach Tu nie wrzucamy: porcelany i ceramiki, szkła kryształowego, naczyń żaroodpornych luster, szkła okiennego, szyb samochodowych żarówek, świetlówek, reflektorów, kineskopów PAMIĘTAJ! Nie tłucz szkła przed wrzuceniem do pojemnika, wrzucaj czyste opakowania.

5 drobny złom żelazny i metale kolorowe kapsle
Wrzucamy: puszki po napojach puszki po konserwach drobny złom żelazny i metale kolorowe kapsle Tu nie wrzucamy: opakowań po aerozolach, baterii, puszek po farbach PAMIĘTAJ! Przed wrzuceniem zgnieć aluminiowe puszki.

6 Odpady niebezpieczne Osobno składowane powinny być odpady niebezpieczne np. baterie (zbieramy w naszej szkole), akumulatory, opakowania i resztki farb, lakierów, lekarstwa przeterminowane( zanosimy do apteki do specjalnych pojemników), pojemniki po tuszach z drukarek (tonery, kartridże) (zbieramy w szkole w sali nr 24), ZSEE – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz żarówki i świetlówki oddajemy do gminnych punktów zbiórki.

7 ODPADY ORGANICZNE, które można wykorzystać na nawozy naturalne.
Wrzucamy! obierki warzyw i owoców, skorupki jajek, łupiny orzechów, resztki produktów mlecznych, fusy po kawie, herbacie razem z papierowym filtrem , stary chleb, zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe wraz ze starą ziemią, produkty pochodzenia roślinnego, skoszona trawa, liście, ścięte gałęzie drzew i krzewów. Nie wrzucamy! zepsutej żywności, mięsa, kości, bardzo tłustych resztek jedzenia, odchodów zwierzęcych, popiołu z kominka lub pieca, papierosów i petów, plastiku, folii aluminiowych, metali, woreczków z odkurzacza, piasku dla kotów, plastikowych toreb.


Pobierz ppt "SEGREGACJA ODPADÓW JEST BARDZO WAŻNA!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google