Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezydencja Polski w Uni Europejskiej. Prezydencja w Uni Europejskiej to przewodnictwo w niej. Przewodniczące państwo sprawuje tą funkcję przez pół roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezydencja Polski w Uni Europejskiej. Prezydencja w Uni Europejskiej to przewodnictwo w niej. Przewodniczące państwo sprawuje tą funkcję przez pół roku."— Zapis prezentacji:

1 Prezydencja Polski w Uni Europejskiej

2 Prezydencja w Uni Europejskiej to przewodnictwo w niej. Przewodniczące państwo sprawuje tą funkcję przez pół roku poczym nowo wybierane państwo zajmuje miejsce poprzedniego. Co to jest prezydencja w Uni Europejskiej?

3 Prezydentura Polski w Unii Europejskiej Polska będzie przewodniczyć w Unii Europejskiej od 1 lipca 2011r. do 31 grudnia 2011r.

4 Młodzi aktywiści prezydencji Klasa IIC z gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi nr.83 im. Konstancji Markiewicz z Warszawy w dniu 19 kwietnia uczestniczyła w wycieczce do Komisji Europejskiej, były tam podawane informacje w formie prezentacji na temat Unii Europejskiej i różnych aspektów jej działania oraz członkach tej wspólnoty.

5 Zajęcia na temat Unii Europejskiej

6

7

8

9 Parada Schumana Parada Schumana jest organizowana corocznie od 1999r. przez Polską Fundację im. Roberta Schumana z partnerami, a także przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej na ulicach Warszawy. Zazwyczaj impreza ta odbywa się w najbliższą sobotę po 9 maja, czyli po tzw. Dniu Europy.

10

11

12

13

14

15

16 Wyniki pytania o prezydencję Prezydencja w Uni Europejskiej to…. Odpowiedź: Przewodnictwo w niej (w UE). 30% 70%

17 Wyniki pytania o walutę euro Monety Euro mają wspólny: a)awers, narodowy rewers b)rewers, narodowy awers Odpowiedź: a)awers, narodowy rewers 10% 90%

18 Wyniki pytania o Dzień Języków Jakiego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Języków ? Odpowiedź: 27 września 50%

19 Wyniki pytania o gwiazdki na fladze UE Dwanaście gwiazdek na fladze UE symbolizuje: a)liczbę krajów europejskich b)liczbę doskonałą c)instytucje UE d)tolerancję Odpowiedź: b)liczbę doskonałą 40% 60%

20 Ogólne wyniki quizu na temat prezydencji w unii europejskiej 38% 62%

21 Oto są linki do stron, które zawierają dokładniejsze informacje o naszych działaniach: http://www.ceo.org.pl/portal/b_map_do c?docId=58815 http://blogiceo.nq.pl/gim83ue/ http://blogiceo.nq.pl/gimnazjum83/

22 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Prezydencja Polski w Uni Europejskiej. Prezydencja w Uni Europejskiej to przewodnictwo w niej. Przewodniczące państwo sprawuje tą funkcję przez pół roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google