Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przekazanie pieniędzy ze sprzedaży własnoręcznie wykonanej biżuterii na zakup zabawek dla dzieci ze szpitala w Klimontowie. Zorganizowanie zajęć dla dzieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przekazanie pieniędzy ze sprzedaży własnoręcznie wykonanej biżuterii na zakup zabawek dla dzieci ze szpitala w Klimontowie. Zorganizowanie zajęć dla dzieci."— Zapis prezentacji:

1

2 Przekazanie pieniędzy ze sprzedaży własnoręcznie wykonanej biżuterii na zakup zabawek dla dzieci ze szpitala w Klimontowie. Zorganizowanie zajęć dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Sosnowcu ul. Zagłębiowska 25.

3 Czym jest pomoc wolontariacka? Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

4 Przekazanie pieniędzy ze sprzedaży własnoręcznie wykonanej biżuterii na zakup zabawek dla dzieci ze szpitala w Klimontowie. KROK 1 Spotkanie organizacyjne z wolontariuszami. KROK 2 Wykonywanie i sprzedaż biżuterii. KROK 3 Zakup zabawek i przekazanie ich szpitalowi.

5 Ta pomoc jest nie tylko bardzo pożyteczna, ale i bardzo przyjemna, ponieważ: Uśmiech dziecka jest bezcenny. Zajęcia na których robimy biżuterię są interesujące. Wszyscy wolontariusze są bardzo mili. Możemy się wiele nauczyć.

6

7

8 Zorganizowanie zajęć dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Sosnowcu ul. Zagłębiowska 25. Głównymi celami świetlic socjoterapeutycznych są : obserwacja zachowań i postaw dziecka w czasie kontaktu z rówieśnikami podczas zajęć świetlicowych, diagnozowanie sytuacji rodzinnej, środowiskowej a także typu zaburzeń zachowania dziecka, kompensowanie zaburzeń sfery emocjonalnej, społecznej, kulturalnej, pomoc w nawiązywaniu i podtrzymaniu kontaktów interpersonalnych oraz w integrowaniu uczestników z grupą, aktywizowanie dzieci do wspólnie przyjętych zadań, celów i zajęć oraz intensywnego uczestnictwa w życiu rodzinnym, społecznym i kulturalnym, zaspokajanie podstawowych potrzeb społecznych, emocjonalnych, afiliacji, samorealizacji, udostępnianie możliwości odreagowania negatywnych emocji i uczuć podczas zabaw, gier zespołowych, plastycznych, technicznych, zajęć muzycznych i relaksacji.

9 Zorganizowanie zajęć dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Sosnowcu ul. Zagłębiowska 25. KROK 1 Zorganizowanie wolontariuszy. KROK 2 Propozycja pomocy w świetlicy. KROK 3 Zajęcia z dziećmi.

10 Dlaczego warto włączyć się w tę pomoc? Można sprawić przyjemność swoim młodszym kolegom i koleżankom. Można miło spędzić czas. Można nauczyć się odpowiedzialności. Warto pomagać ponieważ dobro wraca do nas czterokrotnie.

11

12

13 POMAGAJ INNYM!!! TO NIC NIE KOSZTUJE!!!


Pobierz ppt "Przekazanie pieniędzy ze sprzedaży własnoręcznie wykonanej biżuterii na zakup zabawek dla dzieci ze szpitala w Klimontowie. Zorganizowanie zajęć dla dzieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google