Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dnia 21 marca 2013 roku w Gimnazjum Samorządowym numer 3 w Bolesławcu odbył się FESTIWAL NAUKI. Z okazji tego dnia nasza szkoła przygotowała różne projekty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dnia 21 marca 2013 roku w Gimnazjum Samorządowym numer 3 w Bolesławcu odbył się FESTIWAL NAUKI. Z okazji tego dnia nasza szkoła przygotowała różne projekty."— Zapis prezentacji:

1 Dnia 21 marca 2013 roku w Gimnazjum Samorządowym numer 3 w Bolesławcu odbył się FESTIWAL NAUKI. Z okazji tego dnia nasza szkoła przygotowała różne projekty naukowe i rozrywkowe. Z racji tego uczniowie z klasy 1c: Kornelia Lange, Małgorzata Tokarska, Maciej Jurasik zrealizowali projekt pt.: „Włącz się. Młodzi i media’’. Życzymy miłego oglądania.

2

3 „Cyrk fizyczny-zjawiska fizyczne’’

4 Rakieta transportacyjna – zawarte w niej paliwo lotnicze wystrzela pustą butelkę po napoju.

5

6 Półkule Magdyburskie – poprzez odessanie powietrza z półkul wytwarzania się podciśnieniem (próżnię). Eksperyment miał na celu pokazanie trudności z rozdzieleniem dwóch półkul.

7

8 Sprawdzanie pojemności płuc poprzez dmuchnięcie w folię.

9

10 Piłeczka wypychana przez powietrze z suszarki pod kątem nie spada.

11

12 „Od ż ywiaj si ę zdrowo i bezpiecznie’’ Zgromadzonym uczniom rozdano rebusy dotyczące zdrowej żywności. Szkoła podstawowa wykonała pudełka śniadaniowe. Dowiedzieliśmy się co należy jeść aby być zdrowym, a czego trzeba unikać.

13

14

15 „Młodzi i media’’ Rozmawialiśmy o mediach, ich wadach i zaletach, funkcjach jakie pełnią. Zastanawialiśmy się jaki stosunek ma dzisiejsza młodzież do mediów. Dyskutowaliśmy również o wolności słowa.

16

17

18 „Cieniasy’’ Uczniowie mieli za zadanie ułożyć cień który był przedstawiony na kartce.

19

20

21 „Labirynty a matematyka’’ Uczniowie ze starszych klas pokazywały młodszym kolegom jak odpowiednio konstruować labirynty. Przygotowali również różne gry i zabawy z tym związane.

22

23

24

25 „My ś l ę wi ę c gram, gram wi ę c my ś l ę ’’ Były także gry matematyczne o różnych poziomach trudności, które pobudzały naszą wyobraźnię i mobilizowały do myślenia. Nie bez kozery mówi się, że matematyka jest królową nauk

26

27

28

29 „Konkurs mitologiczny’’ Na sali gimnastycznej odbył się konkurs miologiczny, w którym brały udział klasy podstawowe i gimnazjalne.

30

31

32 „Wst ę ga Mobiusa’’ Udowodniono nam, że wstęga ta jest jednostronna.

33

34

35 Mogliśmy posmakować niemieckie i angielskie potrawy.

36

37

38 „Spróbuj wygra ć z nami pi ą toklasistami’’ Nauczyciele i młodzież przygotowali gry, zabawy takie jak szachy, warcaby, puzzle i inne.

39

40

41

42

43 „Do ś wiadczenia chemiczne’’ Nauczycielka przedstawiała doświadczenia chemiczne.

44

45

46 „Starcie Amorów” Spektakl pełen zabawnych zwrotów akcji przedstawił nam Szkolny Zespół Artystyczny pod przewodnictwem pani A. Sozańskiej – Kut i M. Kalinowskiej.

47

48

49 Dziękujemy za uwagę Przygotowali : Kornelia Lange, Małgorzata Tokarska, Maciej Jurasik z klasy I c


Pobierz ppt "Dnia 21 marca 2013 roku w Gimnazjum Samorządowym numer 3 w Bolesławcu odbył się FESTIWAL NAUKI. Z okazji tego dnia nasza szkoła przygotowała różne projekty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google