Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bibliografia Zwierzęta domowe Jak o nie dbać i chronić?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bibliografia Zwierzęta domowe Jak o nie dbać i chronić?"— Zapis prezentacji:

1 Bibliografia Zwierzęta domowe Jak o nie dbać i chronić?

2 Yorkshire Terrier Istotną kwestią w pielęgnacji sierści u tych psów są regularne kąpiele i mycie specjalnymi środkami. Uszy ze względów higieniczno-zdrowotnych potrzebują regularnej kontroli, luźny włos musi być usuwany z ich okolic. Starsze psy cierpią nieraz na kataraktę. Częstym problemem zdrowotnym u przedstawicieli tej rasy, są pozostające mleczne kły, które (kiedy same nie wypadną) trzeba usuwać zabiegowo. Zdarza się, że yorki mają problemy z wypadającą rzepką stawową, jak również dotyczą je problemy z tchawicą. Osobniki wystawiane niejednokrotnie wymagają upinania długiej szaty, aby zbyt długi włos nie powodował np. łzawienia oczu. Yorkshire Terrier – jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Według klasyfikacji FCI nie podlega próbom pracy. Zgodnie z kalsyfikacją amerykańską, należy do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa. Yorkshire terriery są psami skorymi do zabawy, aktywnymi. Nie są agresywne i lubią towarzystwo ludzi, tolerują dzieci. Przywiązane do właściciela, mogą być nieufne wobec obcych i bywają szczekliwe.

3 Kot domowy Kot domowy (łac. Felis catus, również Felis silvestris catus lub Felis (silvestris) domesticus) – udomowiony gatunek małego, mięsożernego ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych. Przez ludzi ceniony jako zwierzę domowe oraz z powodu jego zdolności do niszczenia szkodników. Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. Gatunek prawdopodobnie pochodzi od kota nubijskiego, przy czym w Europie krzyżował się ze żbikiem.

4 Świnka morska Świnka morska (Cavia porcellus) – gatunek udomowionego gryzonia z rodziny marowatych (Caviidae). Popularne zwierzę domowe. Warto wiedzieć: Długość ciała: 22–35 cm Długość ogona: brak ogona Temperatura ciała: 37,4–39,5 °C Masa ciała: samica około 800 gramów, samiec około 1200 g Długość ciąży: ok. 64–69 dni Liczba młodych: 1–4 (zdarzają się liczniejsze mioty) Długość życia: około 7-9 lat.

5 Chomik Chomiki dżungarskie żywią się głównie mieszanką ziaren, nasion i orzechów, uzupełniając dietę świeżymi warzywami i owocami oraz mięsem, nabiałem i owadami (np. larwami mącznika młynarka), które są ważnym źródłem białka. Karmione soczystymi pokarmami rzadko piją wodę, jednak powinny mieć do niej stały dostęp. Jeśli samica chomika nie będzie jadła nabiału ani mięsa po urodzeniu młodych, może tak z nadmiaru stresu, jak i niedoboru białka zjeść swoje młode. Mimo że chomiki dżungarskie mogą zjeść wiele rzeczy, nie należy im podawać między innymi owoców cytrusowych, owoców pestkowych, sklepowej sałaty, resztek z obiadu, słodyczy ani czekolady (która zawiera szkodliwą teobrominę), napojów słodzonych lub gazowanych oraz roślin trujących (którymi są niektóre rośliny pokojowe). Chomik dżungarski (Phodopus sungorus) – gatunek gryzonia z rodziny chomikowatych, nadający się do hodowania w domu. Jego nazwa pochodzi od rejonu Chin, Dżungarii, w którym został odkryty.

6 Królik Królik jest zwierzęciem łatwym w utrzymaniu. Jednak oprócz karmienia wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze jest utrzymanie czystości w klatkach i w ich pobliżu. Systematycznie trzeba usuwać odchody, które są powodem zanieczyszczenia futerek i mogą stać się przyczyną zakażenia, dlatego że często zawierają jaja pasożytów i zarazki chorobotwórcze. Szczególnie upał i duża wilgotność powietrza przyspieszają rozkład odchodów i sprzyjają rozwijaniu się bakterii i grzybów. Należy dbać o prawidłową budowę ścieków w klatkach i systematycznie zmieniać ściółkę. Nie można dopuścić, żeby klatka zaczęła śmierdzieć. Raz lub dwa razy w tygodniu powinno się szczotkować futerko i pielęgnować skórę zwierzęcia. Po szczotkowaniu można wytrzeć miękką szmatką lub irchą. Nie można myć królików mydłem i wodą, ponieważ sierść traci wtedy swój naturalny połysk, staje się szorstka i nastroszona. Białe futerka królików można czyścić paloną magnezją, rozrobioną z wodą na rzadką pastę. Pastę nakłada się szczoteczką na zanieczyszczone miejsca a po wyschnięciu szczotkuje. Trzeba regularnie skracać pazurki, bo mogą wyrosnąć tak, że będą utrudniały poruszanie się królikom. Powinno się również zwracać uwagę i oczyszczać znajdujące się w okolicach międzykrocza zewnętrzne narządy rozrodcze królików. Trzeba też dbać o dostarczenie twardej karmy, aby mogły stale ścierać odrastające siekacze. W przeciwnym razie uniemożliwią one zamykanie pyszczka.

7 Myszoskoczek Myszoskoczki nazywane również suwakami, gerbilami (Gerbillinae) – podrodzina gryzoni z rodziny myszowatych (Muridae). Obejmuje około 110 gatunków niewielkich ssaków zamieszkujących zachodnią i południową Azję i północną Afrykę. Do Gerbillinae należą szczury pustynne i liczne gatunki myszoskoczek. Większość zwierząt z podrodziny myszoskoczek charakteryzuje się licznymi przystosowaniami do życia w warunkach pustynnych.

8 Dziękujemy za uwagę!!! Bibliografia Wikipedia Google Grafika
Martyna Zapalska I Ola Odzimek


Pobierz ppt "Bibliografia Zwierzęta domowe Jak o nie dbać i chronić?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google