Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja świąteczna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja świąteczna"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja świąteczna
Paulina Paplińska

2 Boże Narodzenie Boże Narodzenie to dla chrześcijan czas refleksji. Poprzedza go adwent, czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię, który ma zbawić cały swój lud.

3 Gwiazda Betlejemska Gwiazda Betlejemska prowadziła trzech mędrców do stajenki. Od tamtej pory stała się jednym ze znaków Bożego Narodzenia. W naszych domach przedstawia ją gwiazda wieszana na czubku choinki.

4 Świąteczne drzewko W polskiej tradycji drzewko powinno się ubierać w Wigilię. Wieszamy na niej różnorodne bombki, cukierki, lampki, łańcuchy.

5 Wieczerza Wigilijna Podczas Wigilii zapraszamy swoich bliskich i dzielimy się opłatkiem, jemy wspólnie wieczerze, rozdajemy sobie prezenty. Najczęściej na wigilijnym stole witają nas: barszcz czerwony, pierogi, śledzie, karp.

6 Na liście rzeczy, które trzeba obejrzeć w święta oprócz „Kevina samego w domu” są jasełka. Jest to wyobrażenie nocy kiedy urodził się Chrystus. Jasełka

7 Kolędowanie Grupa ludzi w okresie Bożego Narodzenia chodzi w przebraniach po mieszkaniach i śpiewa kolędy. Kiedyś była to tradycja, ale obecnie niestety zamiera.

8 Prezenty Tak… Świąteczne prezenty opakowane w czerwony papier, zapach pomarańczy z goździkiem, otwieramy paczkę… A tu lalka barbie w różowej sukience. A ty jak myślisz, Mikołajowi pomyliły się listy?

9 Podsumowując: Święta to czas refleksji na życiem doczesnym.
Organizowanie wieczerzy. Ubieranie choinki. I najważniejsze: pamiętać żeby napisać list do św. Mikołaja!


Pobierz ppt "Prezentacja świąteczna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google