Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja świąteczna Paulina Paplińska. Boże Narodzenie Boże Narodzenie to dla chrześcijan czas refleksji. Poprzedza go adwent, czas oczekiwania na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja świąteczna Paulina Paplińska. Boże Narodzenie Boże Narodzenie to dla chrześcijan czas refleksji. Poprzedza go adwent, czas oczekiwania na."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja świąteczna Paulina Paplińska

2 Boże Narodzenie Boże Narodzenie to dla chrześcijan czas refleksji. Poprzedza go adwent, czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię, który ma zbawić cały swój lud.

3 Gwiazda Betlejemska Gwiazda Betlejemska prowadziła trzech mędrców do stajenki. Od tamtej pory stała się jednym ze znaków Bożego Narodzenia. W naszych domach przedstawia ją gwiazda wieszana na czubku choinki.

4 Świąteczne drzewko W polskiej tradycji drzewko powinno się ubierać w Wigilię. Wieszamy na niej różnorodne bombki, cukierki, lampki, łańcuchy.

5 Wieczerza Wigilijna Podczas Wigilii zapraszamy swoich bliskich i dzielimy się opłatkiem, jemy wspólnie wieczerze, rozdajemy sobie prezenty. Najczęściej na wigilijnym stole witają nas: barszcz czerwony, pierogi, śledzie, karp.

6 Jasełka Na liście rzeczy, które trzeba obejrzeć w święta oprócz „Kevina samego w domu” są jasełka. Jest to wyobrażenie nocy kiedy urodził się Chrystus.

7 Kolędowanie Grupa ludzi w okresie Bożego Narodzenia chodzi w przebraniach po mieszkaniach i śpiewa kolędy. Kiedyś była to tradycja, ale obecnie niestety zamiera.

8 Prezenty Tak… Świąteczne prezenty opakowane w czerwony papier, zapach pomarańczy z goździkiem, otwieramy paczkę… A tu lalka barbie w różowej sukience. A ty jak myślisz, Mikołajowi pomyliły się listy?

9 Podsumowując: Święta to czas refleksji na życiem doczesnym. Organizowanie wieczerzy. Ubieranie choinki. I najważniejsze: pamiętać żeby napisać list do św. Mikołaja!


Pobierz ppt "Prezentacja świąteczna Paulina Paplińska. Boże Narodzenie Boże Narodzenie to dla chrześcijan czas refleksji. Poprzedza go adwent, czas oczekiwania na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google