Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasoby wody pitnej na naszej planecie. ZIEMIA Powierzchnię Ziemi w 70,8% zajmuje woda wszechoceanu zawarta w morzach i oceanach; pozostałe 29,2% stanowią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasoby wody pitnej na naszej planecie. ZIEMIA Powierzchnię Ziemi w 70,8% zajmuje woda wszechoceanu zawarta w morzach i oceanach; pozostałe 29,2% stanowią."— Zapis prezentacji:

1 Zasoby wody pitnej na naszej planecie

2 ZIEMIA Powierzchnię Ziemi w 70,8% zajmuje woda wszechoceanu zawarta w morzach i oceanach; pozostałe 29,2% stanowią kontynenty i wyspy. Powierzchnię Ziemi w 70,8% zajmuje woda wszechoceanu zawarta w morzach i oceanach; pozostałe 29,2% stanowią kontynenty i wyspy.

3 Ź ródła wody pitnej Wodę pitną można czerpać ze studni lub innych ujęć, a na terenach zurbanizowanych jej podstawowym rodzajem jest woda wodociągowa. W krajach rozwiniętych coraz powszechniej spożywa się wodę mineralną. Wodę pitną można czerpać ze studni lub innych ujęć, a na terenach zurbanizowanych jej podstawowym rodzajem jest woda wodociągowa. W krajach rozwiniętych coraz powszechniej spożywa się wodę mineralną. Czasami wodę pitną można uzyskać przez przegotowanie wody powierzchniowej, lecz nie daje to gwarancji unieszkodliwienia wszystkich drobnoustrojów. Spożywanie wody skażonej bakteriologicznie. Czasami wodę pitną można uzyskać przez przegotowanie wody powierzchniowej, lecz nie daje to gwarancji unieszkodliwienia wszystkich drobnoustrojów. Spożywanie wody skażonej bakteriologicznie.

4 C.D. Rzeka Izera w Czechach, źródło wody dla Pragi

5 Woda w Polsce Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów europejskich. Wielkość zasobów wodnych stawia nas na 26 miejscu w Europie. Woda wykorzystywana jest głównie przez: Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów europejskich. Wielkość zasobów wodnych stawia nas na 26 miejscu w Europie. Woda wykorzystywana jest głównie przez: - przemysł (ok.67%), - przemysł (ok.67%), - gospodarkę komunalną (ok.21%), - gospodarkę komunalną (ok.21%), - rolnictwo i leśnictwo (ok.12%). - rolnictwo i leśnictwo (ok.12%).

6 Woda … Na świecie występuje: 97% -wody słonej znajdującej się w morzach i oceanach 2,5% - wody słodkiej, która w większości uwięziona jest w lodowcach i śniegach (ok. 10% powierzchni naszej planety pokryte jest lodem). Zatem tylko: Zatem tylko: 0,6% zasobów wodnych świata to wody słodkie, mogące stanowić źródło wody pitnej. 0,6% zasobów wodnych świata to wody słodkie, mogące stanowić źródło wody pitnej.

7 Ciekawostki Woda pitna najbardziej zagrożone dobro naturalne Woda pitna najbardziej zagrożone dobro naturalne -1.2 mld. ludzi nie ma do niej wystarczającego dostępu -2.6 mld. żyje bez najprostszych instalacji sanitarnych -W 2025 roku 3 mld. nie będą mieć wystarczającego dostępu do wody pitnej -Średnio 10 km. pokonują afrykańskie dzieci by przynieść rodzinie wodę -4 tys. dzieci dziennie umiera z powodu chorób będących skutkiem spożywania skażonej wody

8 Korzystali ze ź ródeł -w-w-w-www.wikipedia.pl -w-w-w-www.studnianadziei.org -w-w-w-www.zapytaj.com -w-w-w-www.zadane.pl

9 Wykonali !!!!! Weronika Dekowska Weronika Mikołajczak Magdalena Lewandowska Dawid Samelak Przemysław Gruszczyński Dawid Przybysz

10 KONIEC !!! Dzi ę kujemy za obejrzenie !!!!


Pobierz ppt "Zasoby wody pitnej na naszej planecie. ZIEMIA Powierzchnię Ziemi w 70,8% zajmuje woda wszechoceanu zawarta w morzach i oceanach; pozostałe 29,2% stanowią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google