Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Początek filmu Zacznijmy od początku Filmy nieme Rzecz jasna wszystkie te filmy, jak również i wiele następnych, było filmami niemymi. Ten stan rzeczy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Początek filmu Zacznijmy od początku Filmy nieme Rzecz jasna wszystkie te filmy, jak również i wiele następnych, było filmami niemymi. Ten stan rzeczy."— Zapis prezentacji:

1

2 Początek filmu Zacznijmy od początku Filmy nieme Rzecz jasna wszystkie te filmy, jak również i wiele następnych, było filmami niemymi. Ten stan rzeczy – w co trudno uwierzyć w dzisiejszych czasach – trwał trzydzieści dwa lata! Dopiero w 1927 roku (dokładna data to 6 października) pokazano film dźwiękowy. Był to Śpiewak jazzbandu, czyli największe dzieło braci Warnerów. Gdyby nie wynalazek Edisona, prawdopodobnie dwaj Francuzi - Louis i August Lumière nigdy nie stworzyliby kinematografu, który umożliwiał jednoczesne oglądanie wyświetlanego obrazu większej ilości osób. Słowo kinematograf składa się z dwóch greckich słów: kinematos – ruch, gráphein – pisać. Oficjalna data opatentowania tego wynalazku to 12 luty 1895 roku. Już 28 grudnia odbyła się pierwsza publiczna projekcja w mieszczącym się w Paryżu Salonie Indyjskim Grand Cafe. Wyświetlono wówczas kilka filmów, wśród których znalazło się słynne Wyjście robotników z fabryki. Ten dzień oficjalnie został uznany za początek kina, a tym samym za symboliczny moment narodzin dziesiątej muzy.

3 Nasze prace Wybrałyśmy tę książkę, ponieważ wszystkie znamy zwariowane przygody Ani Shirley i jej przyjaciółki Diany. Mamy nadzieję, że nasze krótkie filmiki spodobają się wam. Ale przed obejrzeniem… Jak wszystkim wiadomo główną bohaterką jest Ania Shirley, autorką książki jest LUCY MAUD MONTGOMERY Po raz pierwszy ukazała się w 1908 roku a w polskim tłumaczeniu w 1911r. Adaptację filmową Ani pierwszy raz stworzono w 1932 roku.Serdecznie zapraszamy do oglądania. Ania z Zielonego Wzgórza

4 Zapraszamy na filmiki

5 Co to za pomysł!? Małgorzata przychodzi do Maryli zaniepokojona widokiem Mateusza jadącego w stronę miasta, a potem zaczyna pogawędkę na temat adopcji.

6 A GDZIE TEN CHŁOPIEC ?! W tej scenie przyjeżdża Ania z Mateuszem, zaskoczona Maryla pyta Mateusza, gdzie jest chłopiec, którego oczekiwali. Ania jest na „dnie czarnej rozpaczy’’, ale szybko odzyskuje radość życia, a resztę zobaczcie już sami………..

7 WSPÓLNE ŚNIADANIE Ania przychodzi w nowej sukience uszytej przez Marylę. Dowiaduje się, że idzie z Marylą na przyjecie przy kościele

8 Jak pani śmie Jak pani śmie nazywać mnie(…)! Jak pani czułaby się, gdyby pani (…)? I przeprosiny Bardzo żałuję tego co zrobiłam (…)

9 POZNANIE Z DIANĄ MATEUSZ PODCHODZI DO DIANY I PROSI, ŻEBY POROZMAWIAŁA Z ANIĄ. WYGLĄDA NA TO, ŻE DZIEWCZYNKI DOGADAJĄ SIĘ ZE SOBĄ.

10 Pamietasz Diano jak… Andżelika (Joy) rozmawia z Dianą na temat szkoły. Ania ucieka

11 Może poczęstujesz Dianę? Maryla proponuje Ani, żeby poczęstowała Dianę sokiem malinowym, ciastem i herbatą.

12 UPICIE DIANY HERBATA,SOK MALINOWY, CIASTO I… UPITA DIANA?

13 Nasza ekipa aktorzy: Ania –Julia Janik Maryla –Zuzia Badurska Mateusz –Aleksandra Gworys Małgorzata- Monika Dudek Diana –Sofia Teper-Forino

14 Słówka związane z filmem scenariusz, reżyser, reżyseria, aktor, zdjęcia, operator, kamera, kino, scena, scenografia, dźwięk, dźwiękowiec, montaż, muzyka, kostiumy, charakteryzacja, charakteryzator, adaptacja, narrator. Rodzaje filmów fabularnych: Dramat Western Horror Komedia Melodramat Thriller Obyczajowy

15 JULIA JANIK, MONIKA DUDEK SOFIA TEPER-FORINO ZUZANNA BADURSKA ALEKSANDRA GWORYS Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Początek filmu Zacznijmy od początku Filmy nieme Rzecz jasna wszystkie te filmy, jak również i wiele następnych, było filmami niemymi. Ten stan rzeczy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google