Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA FILMU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA FILMU."— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA FILMU

2 Początek filmu Zacznijmy od początku Filmy nieme
Gdyby nie wynalazek Edisona, prawdopodobnie dwaj Francuzi - Louis i August Lumière nigdy nie stworzyliby kinematografu, który umożliwiał jednoczesne oglądanie wyświetlanego obrazu większej ilości osób. Słowo kinematograf składa się z dwóch greckich słów: kinematos – ruch, gráphein – pisać. Oficjalna data opatentowania tego wynalazku to 12 luty 1895 roku. Już 28 grudnia odbyła się pierwsza publiczna projekcja w mieszczącym się w Paryżu Salonie Indyjskim Grand Cafe. Wyświetlono wówczas kilka filmów, wśród których znalazło się słynne Wyjście robotników z fabryki. Ten dzień oficjalnie został uznany za początek kina, a tym samym za symboliczny moment narodzin dziesiątej muzy. Rzecz jasna wszystkie te filmy, jak również i wiele następnych, było filmami niemymi. Ten stan rzeczy – w co trudno uwierzyć w dzisiejszych czasach – trwał trzydzieści dwa lata! Dopiero w 1927 roku (dokładna data to 6 października) pokazano film dźwiękowy. Był to Śpiewak jazzbandu, czyli największe dzieło braci Warnerów.

3 Nasze prace Ania z Zielonego Wzgórza Ale przed obejrzeniem…
Wybrałyśmy tę książkę, ponieważ wszystkie znamy zwariowane przygody Ani Shirley i jej przyjaciółki Diany. Mamy nadzieję, że nasze krótkie filmiki spodobają się wam. Jak wszystkim wiadomo główną bohaterką jest Ania Shirley , autorką książki jest LUCY MAUD MONTGOMERY Po raz pierwszy ukazała się w 1908 roku a w polskim tłumaczeniu w 1911r. Adaptację filmową Ani pierwszy raz stworzono w 1932 roku .Serdecznie zapraszamy do oglądania.

4 Zapraszamy na filmiki

5 Co to za pomysł!? Małgorzata przychodzi do Maryli zaniepokojona widokiem Mateusza jadącego w stronę miasta, a potem zaczyna pogawędkę na temat adopcji.

6 A GDZIE TEN CHŁOPIEC ?! W tej scenie przyjeżdża Ania z Mateuszem, zaskoczona Maryla pyta Mateusza, gdzie jest chłopiec, którego oczekiwali . Ania jest na „dnie czarnej rozpaczy’’, ale szybko odzyskuje radość życia, a resztę zobaczcie już sami………..

7 WSPÓLNE ŚNIADANIE Ania przychodzi w nowej sukience uszytej przez Marylę . Dowiaduje się, że idzie z Marylą na przyjecie przy kościele

8 Jak pani śmie I przeprosiny Jak pani śmie nazywać mnie(…)!
Jak pani czułaby się, gdyby pani (…)? I przeprosiny Bardzo żałuję tego co zrobiłam (…)

9 POZNANIE Z DIANĄ MATEUSZ PODCHODZI DO DIANY I PROSI, ŻEBY POROZMAWIAŁA Z ANIĄ . WYGLĄDA NA TO, ŻE DZIEWCZYNKI DOGADAJĄ SIĘ ZE SOBĄ.

10 Pamietasz Diano jak… Andżelika (Joy) rozmawia z Dianą na temat szkoły . Ania ucieka

11 Może poczęstujesz Dianę?
Maryla proponuje Ani, żeby poczęstowała Dianę sokiem malinowym, ciastem i herbatą.

12 UPICIE DIANY HERBATA ,SOK MALINOWY, CIASTO I… UPITA DIANA?

13 Nasza ekipa aktorzy: Ania –Julia Janik Maryla –Zuzia Badurska
Mateusz –Aleksandra Gworys Małgorzata- Monika Dudek Diana –Sofia Teper-Forino

14 Słówka związane z filmem
scenariusz, reżyser, reżyseria, aktor, zdjęcia, operator, kamera, kino, scena, scenografia, dźwięk, dźwiękowiec, montaż, muzyka, kostiumy, charakteryzacja, charakteryzator, adaptacja, narrator. Rodzaje filmów fabularnych: Dramat Western Horror Komedia Melodramat Thriller Obyczajowy

15 Dziękujemy za uwagę JULIA JANIK, MONIKA DUDEK SOFIA TEPER-FORINO ZUZANNA BADURSKA ALEKSANDRA GWORYS


Pobierz ppt "HISTORIA FILMU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google