Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FAST FOODY- zmora XXI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FAST FOODY- zmora XXI."— Zapis prezentacji:

1 FAST FOODY- zmora XXI

2 Jesteśmy tym co jemy, ale na co dzień nie przejmujemy się tym jak i co spożywamy. Nieodpowiednia dieta może doprowadzić do chorób serca, miażdżycy, nadciśnienia, a także do chorób układu pokarmowego. Jednak wybieramy Fast-foody, które są smaczne, ale przy okazji niezdrowe. Wiele barów oferuje nam wielki wybór tanich, smacznych potraw, które są bombą kaloryczną. Wybieramy je, ponieważ nie mamy czasu, ani pieniędzy na wykonanie zdrowych i smacznych potraw. Żyjemy tym przekonaniem chociaż nie mamy pojęcia o tym jak zrobić w kilka minut zdrowy posiłek i zarazem smaczny.

3 W Polsce poza domem jada aż 70% Polaków
W Polsce poza domem jada aż 70% Polaków! Na pierwszym miejscu ponad 80% Polaków jedzących poza domem wybiera pizze, po zapiekankę natomiast 70%.Co ciekawe, jak pokazuje sondaż CBOS "Zachowania i nawyki żywieniowe Polaków", prawie 70 proc. Polaków uważa, że odżywia się zdrowo. Tymczasem okazuje się, że co piąty z nas zapomina o śniadaniu, a tylko co trzeci nie je tuż przed snem. Z kolei co czwarty Polak codziennie sięga po słodycze.

4 Ostatnią deską ratunku dla tych, którzy przesadzili z jedzeniem są tylko operacje np. pomniejszania żołądka. W jednej z klinik w Zabrzu gdzie leczą otyłość wykonują aż 100 operacji na żołądku! Najwięcej jest 40-latków, ale również zdarza się młodzież dzięki niewinnym przekąskom, które następnie przemieniają się w nałóg.

5 Nie próbujmy dorównywać Amerykanom!
Najbardziej otyłymi państwami na świecie są: 1.Amerykanie 2.Meksyk 3.Nowa Zelandia 4. Australia 5.Wlk. Brytania ... 24.Polska Nie próbujmy dorównywać Amerykanom!

6 Cała prawda o Fast-foodach Kolorowe szejk, syrop do kawy
Nuggetsy Uwielbiane od dzieciństwa kurczaczki w panierce, ale do tej pory nie wiedzieliśmy nic w nich złego. Jednak zawierają one nieliczne ilości mięsa, natomiast w większości składa się z wody, składników wiążących, skrobi pszennej, oleju szafranowego, fosforanów i sodu. Ale to nie wszystko, bowiem w kawałkach „kurczaka” znajdziemy 20 kolejnych substancji, mających nadać odpowiedni smak, zapach i trwałość!! Kolorowe szejk, syrop do kawy Większością ludzi wydaje się, że to jest najzdrowsze jedzenie z pośród Fast-foodów, jednak prawda jest okrutna. Niestety, jeden kubeczek „owocowego” szejka zawiera przede wszystkim: wodę i substancje wiążące, zagęszczacze. Wiele z nich zawiera 25 rodzajów konserwantów, a także: mieszankę wody i zagęszczaczy, składników nadających smak i aromat, a nawet chemiczne środki przeczyszczające!

7 Przykładowe produkty z popularnych sieci Fastfoody:
Małe frytki (100g) – 300kcal Duże frytki (190g) – 570kcal Hamburger – kcal Coca-cola (250ml) – 100kcal Big Mac – 540kcal Chipsy (100g) – 550kcal Ciastko jabłkowe (100g) – 338kcal Muffinki (100g) – 217kcal Shake czekoladowy (400g) – 520kcal Pizza (1 kawałek-100g) – 300kca

8 Polaku wybierz sałatę!


Pobierz ppt "FAST FOODY- zmora XXI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google