Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy wiesz co jesz? - FAST FOOD www.thehealthymonk.com.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy wiesz co jesz? - FAST FOOD www.thehealthymonk.com."— Zapis prezentacji:

1 Czy wiesz co jesz? - FAST FOOD

2 Fast food- szybkie jedzenie
Szybkie jedzenie to np. frytki, cola, napoje gazowane, burgery, hot dogi itd. dwoma najbardziej znanymi restauracjami fast food jest McDonald i KFC. W Polsce daje się w tych restauracjach małe porcje.

3 Ameryka Tam jest także takie jedzenie lecz podaje się je w dużych porcjach. Dzieci i dorośli są tam najczęściej otyli.

4 Cola Coca cola, cola light, cola zero, cola oryginal, pepsi itd.
Te napoje mają w sobie naprawdę wiele cukru. Odrdzewiają Pozbawiają kości białka.

5 Frytki Są z ziemniaków, lecz te które kupujemy mrożone lub jemy w restauracjach mają z ziemniakami mało wspólnego. Smaży się je na oleju, ale ze złym olejem są jeszcze bardziej nie zdrowe. są często podawane zamiast ziemniaków choć mają mniej wartości odżywczych. mogą być proste lub karbowane podawane np. z ketchupem lub solą. mogą być dodatkiem do posiłku ale mogą też tworzyć osobne danie.

6 Hot dogi Hot dog- gorący pies choć z psem nie ma nic wspólnego. Jest to bułka z parówką i dodatkami np. musztardą, ketchupem.

7 Hamburgery, cheesburdery, fishburgery.
Bułka z dodatkami. Hamburger z mięsem. Cheesburger mięso z serem. Fishburger dodatki z rybą.

8 McDonald Ten sklep jest w Polsce bardzo znany. Sprzedaj głównie napoje gazowane, frytki i burgery pod wieloma postaciami i z różnymi dodatkami. Dają raczej małe porcje ale cena tych produktów nie jest bardzo droga. Najczęściej dają oni za dużo soli do frytek i za dużo tłuszczu do mięs.Rozpoznawani są po żółtym M i haśle ”I’m lovin’it ’’

9 KFC Ten sklep też sprzedaje Fast Food lecz zajmują się oni bardziej mięsem takim jak kurczak np. kubełek skrzydełek czy nóżki z kurczaka. Od nie dawna KFC za rządziło że powinno się kupić kubek w tej restauracji ale dolewanie napojów jest gratisowe.

10 Takie jedzenie można spożywać ale trzeba kupować w dobrych sklepach, jeść w zaufanych restauracjach, małych ilościach i zbyt często. Choć wiele ludzi wie że to jedzenie jest nie zdrowe i tak go jedzą czasami nawet w dużych ilościach.

11


Pobierz ppt "Czy wiesz co jesz? - FAST FOOD www.thehealthymonk.com."

Podobne prezentacje


Reklamy Google