Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Menisk Menisk jest to powierzchnia rozdzielająca od siebie dwie fazy płynne – gaz i ciecz lub dwie, niemieszające się z sobą ciecze. Wyróżniamy dwa rodzaje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Menisk Menisk jest to powierzchnia rozdzielająca od siebie dwie fazy płynne – gaz i ciecz lub dwie, niemieszające się z sobą ciecze. Wyróżniamy dwa rodzaje."— Zapis prezentacji:

1 Menisk Menisk jest to powierzchnia rozdzielająca od siebie dwie fazy płynne – gaz i ciecz lub dwie, niemieszające się z sobą ciecze. Wyróżniamy dwa rodzaje menisków: wklęsły i wypukły.

2 Menisk Wklęsły Menisk wklęsły - występuje gdy siły oddziaływania między cząsteczkami cieczy i ścianek są większe od sił oddziaływania między cząsteczkami cieczy

3 Menisk Wypukły Menisk wypukły - występuje gdy siły oddziaływania między cząsteczkami cieczy i ścianek są mniejsze od sił oddziaływania między cząsteczkami cieczy

4 Wykonał: Jakub Ratajczyk Źródła użyte do stworzenia prezentacji: - www.wikipedia.plwww.wikipedia.pl - www.fizyka.org


Pobierz ppt "Menisk Menisk jest to powierzchnia rozdzielająca od siebie dwie fazy płynne – gaz i ciecz lub dwie, niemieszające się z sobą ciecze. Wyróżniamy dwa rodzaje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google