Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Konstrukcje matematyczne, nie takie nudne jak je malują (w programie C.a.R). Patrycja Dąbrowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Konstrukcje matematyczne, nie takie nudne jak je malują (w programie C.a.R). Patrycja Dąbrowska."— Zapis prezentacji:

1 1 Konstrukcje matematyczne, nie takie nudne jak je malują (w programie C.a.R). Patrycja Dąbrowska

2 2 Do wykonywania różnych prac w tym projekcie posłużył nam program Car. Car - sama nazwa programu (Compass and Ruler, czyli cyrkiel i linijka) - dobrze oddaje podstawową funkcję programu - kreślenie konstrukcji geometrycznych za pomocą (wirtualnego) cyrkla i linijki.

3 3 Najważniejsza właściwością programu jest możliwość tworzenia dynamicznych konstrukcji geometrycznych, którymi można manipulować. Pozwala również na tworzenie punktów, prostych, wielokątów, okręgów, prostopadłych itd. Punkty konstrukcji mogą zmieniać położenie i być animowane w czasie rzeczywistym.

4 4 Car jest bezpłatny, zaś jego szerokie zastosowanie w połączeniu z prostotą obsługi, sprawiają, że jest on doskonały do nauki nie tylko matematyki ale też pewnych zagadnień z fizyki. Trzeba też dodać że wszystkie jego funkcje są dostępne na pasku narzędzi. Car jest bezpłatny, zaś jego szerokie zastosowanie w połączeniu z prostotą obsługi, sprawiają, że jest on doskonały do nauki nie tylko matematyki ale też pewnych zagadnień z fizyki. Trzeba też dodać że wszystkie jego funkcje są dostępne na pasku narzędzi.

5 5 Tak wygląda pasek narzędzi. Najeżdżając kursorem na daną ikonę wyświetla nam się opis, np.:

6 6 A teraz kilka zrzutów ekranu z tworzonych animacji: Zależności figury od odcinka Mozaiki PRACE TE ZOSTAŁY TWORZONE PRZEZ AUTORKĘ NA BIEŻĄCO PODCZAS PREZENTACJI.

7 7 ZALEŻNOŚCI FIGUR OD ODCINKÓW

8 8MOZAIKA

9 9 Koniec Dziękuję za uwagę !!!


Pobierz ppt "1 Konstrukcje matematyczne, nie takie nudne jak je malują (w programie C.a.R). Patrycja Dąbrowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google