Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji."— Zapis prezentacji:

1 Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

2 O Kole… Koło Naukowe Elektroników (KNE) zrzesza studentów, których zainteresowania obejmują elektronikę i pokrewne jej dziedziny nauki, chcących poszerzyć swoją wiedzę poza program studiów. Koło ma na celu ułatwiać kontakty pomiędzy studentami i pracownikami naukowymi uczelni, jak również wspomagać członków Koła w realizowanych przez nich projektach.

3 Czym się zajmujemy? KNE bierze aktywny udział w życiu uczelni. Nasze zespoły projektowe uczestniczą w Sesji Kół Naukowych Pionu Hutniczego. Począwszy od roku akademickiego 2001/2002, dzięki aktywności Koła i dużej liczbie projektów udaje nam się corocznie zorganizować własną sesję naukową, co jest naszym dużym sukcesem. Organizujemy również wyjazdy: odwiedzamy firmy projektujące i produkujące sprzęt elektroniczny. Byliśmy między innymi w:

4 Działalność Koła Głównym zadaniem każdego członka KNE jest realizacja, indywidualnych lub grupowych projektów naukowych. Jest to szansa na doskonalenie naszych umiejętności. W większości wypadków sami wybieramy zagadnienia które chcemy poznać i dzięki temu poszerzamy naszą wiedzę w najbardziej nas interesujących dziedzinach.

5 Nasze przykładowe projekty Bezprzewodowa sieć kontrolno-pomiarowa AGH Autonomiczny model samochodu na zawody "The Freescale Cup Zdalnie sterowana platforma latająca Samochodowy wzmacniacz audio klasy D System odzysku energii w pojeździe elektrycznym Asystent wspomagający higienę pracy i życia Bezprzewodowy miernik energii i wiele innych

6 Osiągnięcia i ważniejsze wydarzenia W ostatnich latach udało nam się rozwinąć współpracę z Wydziałem Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W ramach niej realizujemy wspólnie projekty m.i. Samochód elektryczny, Asystent wspomagający higienę pracy i życia. Koło także w ramach swojej działalności organizuje otwarte wykłady, które pozwalają przybliżyć wiedzę z szeroko pojętej elektroniki tj.: programowanie mikrokontrolerów, projektowanie PCB, jak również historia radiotechniki. Poczyniliśmy też znaczący krok na przód w projektowaniu naszej Bezprzewodowej Sieci Kontrolno-Pomiarowej, którą w przyszłości chcemy rozmieścić na terenie Kampusu.

7 Kontakt Strona: www.kne.agh.edu.pl Forum: www.kne.agh.edu.pl/forum/ Kontakt – grupa dyskusyjna google: kne-agh@googlegroups.com (wymaga wcześniejszego zapisania się do grupy) Dołącz do najlepszych ! – dołącz do nas !


Pobierz ppt "Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google