Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorki: Kasia Borowska kl. III b Beata Suska kl. III b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorki: Kasia Borowska kl. III b Beata Suska kl. III b."— Zapis prezentacji:

1 Autorki: Kasia Borowska kl. III b Beata Suska kl. III b

2

3 Zdrowie to stan, w którym wszystkie narządy działają prawidłowo, a człowiek ma dobre samopoczucie.

4

5 Głównymi źródłami o sporcie i zdrowiu są: książki Internet prasa telewizja

6 Książki są jedną z najpopularniejszych form zdobywania wiedzy nt. sportu i zdrowia. Książki są też najwiarygodniejszą formą, ponieważ zawarte są w niej informacje potwierdzone przez naukowców i lekarzy. Encyklopedia, poradniki czy podręczniki dostarczają bardzo ciekawej i praktycznej wiedzy.

7 McKeith Gillian Zdrowie kobiety Blaxster Mildred Zdrowie Bator Julita Zamień chemię na jedzienie Janus Andrzej Postaw na zdrowie Bean Anita Życie w sporcie. Kompletny przewodnik

8 Internet to nieskończona kopalnia wiedzy. Tu można znaleźć informacje dosłownie na każdy temat. Wiele też można przeczytać o zdrowiu i sporcie. Jest wiele ciekawych i praktycznych porad nt. dbania o siebie i swoje zdrowie. Jednak nie należy bezkrytycznie stosować się do wszystkich porad zawartych w Internecie, ponieważ nie zawsze są one potwierdzone. Każdy może na stronie internetowej zamieść informacje, która nie zawsze jest zgodna z prawdą. Dlatego należy uważać i stosować się tylko do potwierdzonych informacji.

9 http://zdrowie.gazeta.pl/ http://www.zdrowieinatura24.pl/ http://twoje-zdrowie.info/

10

11 Oto przykładowy artykuł z Internetu pt. Popraw swoje zdrowie. Artykuł został zaczerpnięty ze strony http://twoje- zdrowie.info/artykuly.html. Opisane w nim jest jak poprawić swój tryb życia oraz skutki tej poprawy.http://twoje- zdrowie.info/artykuly.html

12 Media, w tym też prasa, są środkami masowego przekazu. Dlatego w prasie można przeczytać nie tylko o wydarzeniach minionych dni, ale też dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. zdrowego i aktywnego stylu życia. Istnieje wiele czasopism o zdrowiu i sporcie. Informacje w nich zawarte są wiarygodne, ponieważ zazwyczaj wypowiadają się tam wyspecjalizowane osoby.

13 miesięcznik Moda na zdrowie miesięcznik Zdrowie magazyn Vita

14 Telewizja również jest popularną formą zdobywania wiedzy. Dzięki różnym programom telewizyjnym o tematyce zdrowotnej i sporcie można zdobyć dużą wiedzę. Programy tj. Recepta na zdrowie, Na zdrowie, Czas na zdrowie warto obejrzeć. Poruszane są w nich tematy zdrowia i sportu.

15 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Autorki: Kasia Borowska kl. III b Beata Suska kl. III b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google