Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Źródła informacji o zdrowiu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Źródła informacji o zdrowiu"— Zapis prezentacji:

1 Źródła informacji o zdrowiu
Autorki: Kasia Borowska kl. III b Beata Suska kl. III b

2 W zdrowym ciele zdrowy duch !!!

3 Co to jest zdrowie? Zdrowie to stan, w którym wszystkie narządy działają prawidłowo, a człowiek ma dobre samopoczucie.

4 Zdrowy styl życia

5 Gdzie szukać informacji o sporcie i zdrowiu
Głównymi źródłami o sporcie i zdrowiu są: książki Internet prasa telewizja

6 Książki, jako źródło wiedzy o zdrowiu i sporcie
Książki są jedną z najpopularniejszych form zdobywania wiedzy nt. sportu i zdrowia. Książki są też najwiarygodniejszą formą, ponieważ zawarte są w niej informacje potwierdzone przez naukowców i lekarzy. Encyklopedia, poradniki czy podręczniki dostarczają bardzo ciekawej i praktycznej wiedzy.

7 Tytuły na które warto zwrócić uwagę
McKeith Gillian „Zdrowie kobiety” Blaxster Mildred „Zdrowie” Bator Julita „Zamień chemię na jedzienie” Janus Andrzej „Postaw na zdrowie” Bean Anita „Życie w sporcie. Kompletny przewodnik”

8 Internet Internet to nieskończona kopalnia wiedzy. Tu można znaleźć informacje dosłownie na każdy temat. Wiele też można przeczytać o zdrowiu i sporcie. Jest wiele ciekawych i praktycznych porad nt. dbania o siebie i swoje zdrowie. Jednak nie należy bezkrytycznie stosować się do wszystkich porad zawartych w Internecie, ponieważ nie zawsze są one potwierdzone. Każdy może na stronie internetowej zamieść informacje, która nie zawsze jest zgodna z prawdą. Dlatego należy uważać i stosować się tylko do potwierdzonych informacji.

9 Strony godne uwagi: http://zdrowie.gazeta.pl/

10

11 Oto przykładowy artykuł z Internetu pt. „Popraw swoje zdrowie”
Oto przykładowy artykuł z Internetu pt. „Popraw swoje zdrowie”. Artykuł został zaczerpnięty ze strony zdrowie.info/artykuly.html. Opisane w nim jest jak poprawić swój tryb życia oraz skutki tej poprawy.

12 prasa Media, w tym też prasa, są środkami masowego przekazu. Dlatego w prasie można przeczytać nie tylko o wydarzeniach minionych dni, ale też dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. zdrowego i aktywnego stylu życia. Istnieje wiele czasopism o zdrowiu i sporcie. Informacje w nich zawarte są wiarygodne, ponieważ zazwyczaj wypowiadają się tam wyspecjalizowane osoby.

13 Czasopisma godne uwagi
miesięcznik „Moda na zdrowie” miesięcznik „Zdrowie” magazyn „Vita”

14 Telewizja Telewizja również jest popularną formą zdobywania wiedzy. Dzięki różnym programom telewizyjnym o tematyce zdrowotnej i sporcie można zdobyć dużą wiedzę. Programy tj. „Recepta na zdrowie”, „Na zdrowie”, „Czas na zdrowie” warto obejrzeć. Poruszane są w nich tematy zdrowia i sportu.

15 Dziękujemy za uwagę 


Pobierz ppt "Źródła informacji o zdrowiu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google