Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzieci z naszego przedszkola od października 2013 roku do stycznia 2014 roku, brały udział w akcji PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLA pod hasłem: ZBOŻA ZJADAMY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzieci z naszego przedszkola od października 2013 roku do stycznia 2014 roku, brały udział w akcji PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLA pod hasłem: ZBOŻA ZJADAMY."— Zapis prezentacji:

1 Dzieci z naszego przedszkola od października 2013 roku do stycznia 2014 roku, brały udział w akcji PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLA pod hasłem: ZBOŻA ZJADAMY ENERGIĘ Z NICH MAMY W programie brało udział 16 dzieci w wieku trzech i czterech lat. Nasze przedszkole przystąpiło do V Edycji Ogólnopolskiego Programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka – Piramida Żywienia Przedszkolaka Zboża zjadamy energię z nich mamy. Koordynatorem akcji, była Lena Kasińska. ZBOŻA ZJADAMY, ENERGIĘ Z NICH MAMY - sprawozdanie Publiczne Przedszkole SRWWiO w Starym Waliszewie.

2 W pierwszym tygodniu dzieci przypomniały sobie budowę Piramidy Żywienia Przedszkolaka. Zapoznały się także z produktami, które się na nią składają. Dowiedziały się że spożywanie produktów z wszystkich pięter gwarantuje ludziom zdrowie i odporność na choroby. Dzieci kolorowały, układały i naklejały kupony ze zdrowymi produktami tworząc własną piramidę. Miały okazję stworzyć prace plastyczną na konkurs,,Zbożowa mandala. Podczas tworzenia pracy odbywały się rozmowy na temat, z czego powstają produkty zbożowe. Poznały także różnego rodzaju zboża: pszenicę, owies, kaszę, ryż, kukurydzę.

3 W drugim tygodniu dzieci uważnie słuchały bajki Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka - Jak powstaje chleb?. Poznały różnego rodzaju chleb (pszenny, z ziarnami, razowy). Ten temat był okazją do przygotowania pysznych kanapek ze zdrowych produktów. Dzieci dowiedziały się, że powinny każdego dnia jeść produkty zbożowe, warzywa i pić świeże soki by zachować zdrowie. Dzieci poznały i smakowały różnego rodzaju płatki. Zrozumiały, które płatki są zdrowe ( płatki wytwarzane z pełnych ziaren), a które powinno się unikać ( płatki przemysłowe- niestety te najbardziej lubiane).

4 W trzecim tygodniu dzieci poznały różnego rodzaju kasze. Układały je na odpowiednim piętrze Piramidy Żywienia. Dzieci poznały również różne rośliny strączkowe i warzywa. Uczyły się jak je rozróżniać( ziemniaki, fasola, marchewka, buraczek czerwony itd.) Przy okazji tych zajęć powstał kącik przyrody.

5 W czwartym tygodniu dzieci poznały tłuszcze zajmujące przedostatnie piętro Piramidy Żywienia Przedszkolaka. Dzieci dowiedziały się, że tłuszcze stanowią tylko uzupełnienie diety. Prowadziły swobodne rozmowy na temat swoich ulubionych potraw z ryb, mięsa, nabiału. Rozmawiały także o zdrowych przekąskach: orzechach, nasiona np. słonecznika, sezamków itd. Dzieci zapoznały się z bajką Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka – Jak powstaje olej?. Kolorowały kolorowanki do bajki. Dowiedziały się, że olej powstaje z różnego rodzaju nasion: lnu, rzepaku, słonecznika, sezamu, winogron itd.

6 Prezentacja skierowana do rodziców zaprezentowana została na jednym z zebrań. Wszystkie informację o kolejnych modułach i ich terminie realizacji wywieszone zostały na tablicy informacyjnej dla rodziców. Program m.in. miał za zadanie skupić się na zdobyciu wiedzy skąd mamy w sobie tyle energii. Wiedzę tą dzieci uzyskały poprzez wspólną zabawę i doświadczanie. Tematy poruszane w ciągu tych czterech tygodni będą owocowały w dalszym żywieniu dzieci.

7

8


Pobierz ppt "Dzieci z naszego przedszkola od października 2013 roku do stycznia 2014 roku, brały udział w akcji PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLA pod hasłem: ZBOŻA ZJADAMY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google