Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

problem ocieplania klimatu nierozerwalnie związany jest z funkcjonowaniem geosystemu, tj. skomplikowanej współzależności procesów zachodzących w litosferze,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "problem ocieplania klimatu nierozerwalnie związany jest z funkcjonowaniem geosystemu, tj. skomplikowanej współzależności procesów zachodzących w litosferze,"— Zapis prezentacji:

1

2 problem ocieplania klimatu nierozerwalnie związany jest z funkcjonowaniem geosystemu, tj. skomplikowanej współzależności procesów zachodzących w litosferze, hydrosferze, atmosferze i biosferze.

3

4 W ciągu ostatnich czterystu tysięcy lat, jeszcze bez udziału człowieka,zawartość CO 2 w powietrzu, jak tego dowodzą rdzenie lodowe z Antarktydy, już czterokrotnie była podobna, a nawet wyższa od wartości obecnej.

5 Doświadczenie badawcze w dziedzinie nauk o Ziemi mówi, że tłumaczenie zjawisk przyrodniczych oparte na jednostronnych obserwacjach, bez uwzględniania wielości czynników decydujących o konkretnych procesach w geosystemie, prowadzi z reguły do nadmiernych uproszczeń i błędnych wniosków.

6 1) Nie realizuje celów do jakich została powołana: a) Nie wpływa na zmniejszenie globalnych emisji gazów cieplarnianych lub wpływa w bardzo małym stopniu b) Powoduje spowolnienie rozwoju gospodarczego oraz zmniejszenie liczby miejsc pracy w całej UE 2) Prowadzi do silnego wzrostu kosztów energii dla gospodarstw domowych i zwiększenia skali ubóstwa energetycznego w całej UE. 3) Pogarsza konkurencyjność przemysłu unijnego, poprzez doprowadzenie do znacznie wyższych cen energii niż w innych krajach rozwiniętych 4) Stanowi ogromne zagrożenie dla Polski w aspekcie gospodarczym i społecznym, gdyż negatywne skutki dla Polski będą szczególnie dotkliwe

7 Unijna polityka klimatyczna nie jest polityką na miarę potrzeb i możliwości UE. Prowadzi do ograniczenia zamożności UE, spowolnienia rozwoju gospodarczego, silnego ograniczenia dostępności energii i rosnącej presji ekonomicznej na unijne gospodarstwa domowe z powodów energetycznych.

8 Polska zrealizowała postanowienia Konferencji klimatycznej z Kioto w 130%. Zmniejszyła emisję CO2 o ponad 30 % Związki Zawodowe podobnie jak środowiska gospodarcze w Polsce kategorycznie opowiadają się za ochroną środowiska uwzględniająca ochronę miejsc pracy

9 rozsądek w zakresie ekologii zrównoważony rozwój utrzymanie miejsc pracy

10 Prof. dr hab. Michał Kleiber – Prezes Polskiej Akademii Nauk Prof. Krzysztof Żmijewski - Sekretarz Generalny Społecznej Rady ds. Narodowego Programu Redukcji Emisji, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP prof. Krzysztof Szamałek - ekspert ds. gospodarki zasobami naturalnymi Leopold Herbert Gabryś - ekspert Krajowej Izby Gospodarczej

11 Dziękuję za UWAGĘ


Pobierz ppt "problem ocieplania klimatu nierozerwalnie związany jest z funkcjonowaniem geosystemu, tj. skomplikowanej współzależności procesów zachodzących w litosferze,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google