Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Różnorodna prezentacja kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, a następnie oddanie głosu przez wszystkich uczniów szkoły, zapewnią demokratyczny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Różnorodna prezentacja kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, a następnie oddanie głosu przez wszystkich uczniów szkoły, zapewnią demokratyczny."— Zapis prezentacji:

1 Różnorodna prezentacja kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, a następnie oddanie głosu przez wszystkich uczniów szkoły, zapewnią demokratyczny wybór właściwego przewodniczącego

2 Vademecum kulturalnej dyskusji
Biorąc udział w dyskusji, nie przerywaj innym, chęć wtrącenia się, zasygnalizuj podniesioną dłonią i poczekaj, aż moderator udzieli Ci głosu. Zabieraj głos, wysłuchawszy wpierw uważnie wypowiedzi rozmówcy Wypowiadając się, formułuj komunikat jasno, precyzyjnie i zrozumiale, tak żeby żaden uczestnik nie poczuł się urażony Staraj się mówić utrzymując kontakt wzrokowy ze słuchaczami. Nie zanudzaj innych, powtarzając kwestie przedyskutowane Jeżeli nie interesuje Cię dany temat, staraj się tego nie okazywać

3 Co to znaczy świadomy wybór?
Dokonując jakiegokolwiek wyboru powinniśmy: pod każdym względem przemyśleć podejmowaną decyzję przemyśleć wszystkie argumenty, które przemawiają „za” i „przeciw” tej decyzji zastanowić się czy będzie ona korzystnie wpływać na nasze życie, nie tylko z perspektywy kilku dni, ale nawet roku czy większej ilości lat Nie powinniśmy jednak: bać się, że wyśmieją nas koledzy, bo zrobimy coś co nie leży w ich naturze ulegać presji otoczenia Na tą decyzję nie może mieć wpływu nasze środowisko. To ma być tylko i wyłącznie nasza decyzja. W odniesieniu do kampanii wyborczej dodatkowo powinniśmy zaznajomić się z treścią plakatów, na których kandydaci będą się afiszować, na ich wykonanie (czy są schludnie wykonane?), jakim słownictwem operuje kandydat, czy jego program wyborczy korzystnie wpłynie na warunki przebywania w szkole?

4 Ideał przewodniczącego
kulturalny pomysłowy kreatywny błyskotliwy inteligentny towarzyski pomocny ambitny otwarty uczciwy

5 Prezentacja Kandydaci przygotowują swoją kampanię w następujący sposób: Prezentacja przez radiowęzeł. Kandydaci, podczas krótkiej audycji wypowiadają swoje zdanie na temat praw ucznia. Tu również mogą pochwalić się swoją wiedzą i znajomością praw ucznia, ale przede wszystkim podzielić się własnymi spostrzeżeniami, przemyśleniami itp. (np. Czy w mojej szkole prawa ucznia są przestrzegane? Jak mają się prawa ucznia do praw nauczycieli? Czy wszystkie prawa są konieczne i potrzebne?). Ma to na celu sprawdzenie umiejętności wypowiadania się kandydata w ważnych kwestiach. Rozwieszanie plakatów wyborczych w wyznaczonym do tego miejscu. Do plakatów można załączyć zdjęcie, a informować mają one o zainteresowaniach, podejściu do nauki i kilku ciekawostkach z życia kandydatów – pozostawia się tu pewną dowolność na ciekawą autoprezentację. Wirtualna prezentacja na stronie szkoły. Kandydaci zamieszczają tam pomysły na zmiany, jakie chcieliby przeprowadzić w szkole. Dozwolone są tu pomysłu na akcje, obchodzenie różnych świąt itp.


Pobierz ppt "Różnorodna prezentacja kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, a następnie oddanie głosu przez wszystkich uczniów szkoły, zapewnią demokratyczny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google