Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Strona tytułowa Strona tytułowa 2. Spis treści Spis treści 3. Słowo wstępu Słowo wstępu 4. Prawo do informacji publicznej Prawo do informacji publicznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Strona tytułowa Strona tytułowa 2. Spis treści Spis treści 3. Słowo wstępu Słowo wstępu 4. Prawo do informacji publicznej Prawo do informacji publicznej."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Strona tytułowa Strona tytułowa 2. Spis treści Spis treści 3. Słowo wstępu Słowo wstępu 4. Prawo do informacji publicznej Prawo do informacji publicznej 5. Prawo do wyrażania własnych poglądów Prawo do wyrażania własnych poglądów 6. Wolność zrzeszania się Wolność zrzeszania się 7. Prawo do uczestniczenia i organizowania pokojowych manifestacji Prawo do uczestniczenia i organizowania pokojowych manifestacji 8. Prawo do składania wniosków, petycji, skarg Prawo do składania wniosków, petycji, skarg 9. Sejm dzieci młodzieży Sejm dzieci młodzieży 10. Na zakończenie Na zakończenie 11. Bibliografia Bibliografia 12. Koniec Koniec

3 Nasze społeczeństwo dobrze wie, że przyszłością narodu jest obecna młodzież. Większość nastolatków już w tym wieku zaczyna interesować się polityką, a niektórzy już chcieliby mieć wpływ na otaczającą ją rzeczywistość i struktury. Jakie mają sposoby, aby móc to zrobić?

4 Każdy obywatel ma wolny dostęp do gazet, telewizji, radia, Internetu. Dzięki mediom każdy może na bieżąco śledzić każdy krok danej osobistości lub rozwinięcie się danej sytuacji, wydarzenia.

5 Od dziecka wszyscy uczą się wyrażać własną opinię. Nikt nie może nam tego zabronić, dopóki robimy to w odpowiedni sposób, który nikomu nie odbiera przestrzeni osobistej.

6 Dzisiaj trudno znaleźć młodego człowieka nienależącego do żadnej z wielu grup. Każdy obywatel ma prawo do zakładania zrzeszeń, stowarzyszeń i innych zbiorowości.

7 Aby wywrzeć bardzo duży wpływ na władze jest możliwość organizowania demonstracji. Jest to publiczne okazywanie uczuć, postawy wobec czegoś lub kogoś przez jednostkę lub grupę.

8 Możemy się również zwrócić do władz z formalną i pisemną prośbą. Często do takiego pisma zbieramy jak najwięcej podpisów, w celu wywarciu jeszcze większej presji na władze.

9 Jest to akcja propagująca od 1994 r. parlamentaryzm wśród młodzieży, aktualnie gimnazjalnej i szkół ponadgimnazjalnych. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna sesja w roku odbywa się 1 czerwca w Dzień Dziecka.

10 Pamiętajmy, że w prawdziwie demokratycznym kraju liczy się każde zdanie.

11 www.edukacja.sejm.gov.pl/ www.h-net.org/ www.thomas-gruppe.de/ www.thomas-gruppe.de www.beskidzka24.pl/ www.gs24.pl/ www.ngo.pl/ www.reddit.com/


Pobierz ppt "1. Strona tytułowa Strona tytułowa 2. Spis treści Spis treści 3. Słowo wstępu Słowo wstępu 4. Prawo do informacji publicznej Prawo do informacji publicznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google