Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe. Miejsce zajęć: sala przedszkolna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe. Miejsce zajęć: sala przedszkolna."— Zapis prezentacji:

1 Zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe. Miejsce zajęć: sala przedszkolna Cele: - doskonalenie elementów gimnastycznych - rozwój różnych grup mięśniowych - kształtowanie siły zwinności, równowagi Metody: - zabawowo- naśladowcza - bezpośredniej celowości ruchu(zadaniowa) Formy pracy: -Obwodowa Przyrządy: Drabinki, ścianka wspinaczkowa, drabinki linowe, ślizgawka.

2 Przebieg zajęć: I Część wstępna 1. Zapoznanie z tematem zajęć, podział dzieci na grupy ćwiczebne, podanie zadania i uzasadnienie przydatności wykonywanych ćwiczeń. 2. Zabawa naśladowcza, orientacyjno-porządkowa Rób tak-nie rób tak. Prowadzący wykonuje różne czynności, np.: skoki, ćwiczenia ramion, nóg, głowy, tułowia, na hasło Rób tak-dzieci naśladują jego ruchy, na hasło Nie rób tak- dzieci stają nieruchomo. 3. Zabawa bieżna Wilki i owieczki. Dzieci owieczki spacerują po wyznaczonej części boiska, w środku znajduje się wilk-osoba wyznaczona przez nauczyciela. Owieczki pytają wielka o godzinę, ten odpowiada, np. pierwsza, czwarta. Gdy powie: dwudziesta czwarta owce uciekają do zagrody(miejsce wyznaczone poza boiskiem. Osoba, która zostanie schwytana, siada na ławce, pozostali bawią się dalej. Gdy zostaje niewielka liczba owieczek, zmniejszamy obszar pastwiska.

3 II. Część główna: Podział dzieci na 4 zespoły objaśnienie i zademonstrowanie zadań. -1 stacja- wspinanie się na drabinki co jeden szczebel i powrót w ten sam sposób -2 stacja-wspinanie się na ściance wspinaczkowej, powrót ta sama trasą -3 stacja- wspinanie się po drabince linowej, zabranie szarfy i podanie jej następnej osobie z rzędu, kolejna osoba musi szarfę odłożyć na wskazane miejsce. -4 stacja- przejście po drabince, wejście na drabinkę ułożoną poziomo i zjazd na ślizgawce. -Wszystkie ćwiczenia powtarzamy 3 razy. Po wykonaniu zadań zespoły przechodzą do następnej stacji do momentu aż przejdą wszystkie stacje. Marsz po obwodzie koła z wysokim unoszeniem kolan, chód na palcach, na krawędziach stóp, na piętach. Omówienie ćwiczeń, które sprawiły dzieciom największą trudność, oraz tych, które najbardziej im się podobały. III. Część końcowa

4 Gotowi do ćwiczeń??? Wszyscy gotowi, można zaczynać??? Podział dzieci na 4 zespoły, objaśnienie i zademonstrowanie zadań.

5

6 Mmm daliśmy radę! 1 stacja: drabinki 2 stacja: ścianka wspinaczkowa 3 stacja: drabinka linowa

7

8 Hurra a teraz z górki!!! 4 stacja: przejście przez drabinkę, ślizgawka

9 Prezentację opracowała: Anna Piątkowska – nauczyciel edukacji przedszkolnej


Pobierz ppt "Zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe. Miejsce zajęć: sala przedszkolna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google