Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe."— Zapis prezentacji:

1 Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe.
Zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe. Cele: - doskonalenie elementów gimnastycznych - rozwój różnych grup mięśniowych - kształtowanie siły zwinności, równowagi Metody: - zabawowo- naśladowcza - bezpośredniej celowości ruchu(zadaniowa) Formy pracy: Obwodowa Przyrządy: Drabinki, ścianka wspinaczkowa, drabinki linowe, ślizgawka. Miejsce zajęć: sala przedszkolna

2 Przebieg zajęć: I Część wstępna
1. Zapoznanie z tematem zajęć, podział dzieci na grupy ćwiczebne, podanie zadania i uzasadnienie przydatności wykonywanych ćwiczeń. 2. Zabawa naśladowcza, orientacyjno-porządkowa „Rób tak-nie rób tak”. Prowadzący wykonuje różne czynności, np.: skoki, ćwiczenia ramion, nóg, głowy, tułowia, na hasło ”Rób tak”-dzieci naśladują jego ruchy, na hasło „Nie rób tak”- dzieci stają nieruchomo. 3. Zabawa bieżna „Wilki i owieczki”. Dzieci „owieczki” spacerują po wyznaczonej części boiska, w środku znajduje się „wilk”-osoba wyznaczona przez nauczyciela. „Owieczki” pytają wielka o godzinę, ten odpowiada, np. pierwsza, czwarta. Gdy powie: dwudziesta czwarta „owce” uciekają do zagrody(miejsce wyznaczone poza boiskiem. Osoba , która zostanie schwytana, siada na ławce, pozostali bawią się dalej. Gdy zostaje niewielka liczba „owieczek”, zmniejszamy obszar pastwiska.

3 II. Część główna: III. Część końcowa
Podział dzieci na 4 zespoły objaśnienie i zademonstrowanie zadań. 1 stacja- wspinanie się na drabinki co jeden szczebel i powrót w ten sam sposób 2 stacja-wspinanie się na ściance wspinaczkowej, powrót ta sama trasą 3 stacja- wspinanie się po drabince linowej, zabranie szarfy i podanie jej następnej osobie z rzędu, kolejna osoba musi szarfę odłożyć na wskazane miejsce. 4 stacja- przejście po drabince, wejście na drabinkę ułożoną poziomo i zjazd na ślizgawce. Wszystkie ćwiczenia powtarzamy 3 razy. Po wykonaniu zadań zespoły przechodzą do następnej stacji do momentu aż przejdą wszystkie stacje. III. Część końcowa Marsz po obwodzie koła z wysokim unoszeniem kolan, chód na palcach, na krawędziach stóp, na piętach. Omówienie ćwiczeń, które sprawiły dzieciom największą trudność, oraz tych, które najbardziej im się podobały.

4 Wszyscy gotowi, można zaczynać???
Gotowi do ćwiczeń??? Wszyscy gotowi, można zaczynać??? Podział dzieci na 4 zespoły, objaśnienie i zademonstrowanie zadań.

5

6 Mmm daliśmy radę! 1 stacja: drabinki 2 stacja: ścianka wspinaczkowa
3 stacja: drabinka linowa

7

8 Hurra a teraz z górki!!! 4 stacja: przejście przez drabinkę, ślizgawka

9 Prezentację opracowała: Anna Piątkowska – nauczyciel edukacji przedszkolnej


Pobierz ppt "Temat: Ćwiczenia zręcznościowo-zwinnościowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google