Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co zrobić, żeby działdowska młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym, czyli obniżenie cenzusu wiekowego do 16 roku życia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co zrobić, żeby działdowska młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym, czyli obniżenie cenzusu wiekowego do 16 roku życia."— Zapis prezentacji:

1 Co zrobić, żeby działdowska młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym, czyli obniżenie cenzusu wiekowego do 16 roku życia.

2 KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Rozdział II WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA Art. 62. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.

3

4

5

6 Partie, proponujące wcześniej obniżenie cenzusu wiekowego
„W Ruchu Palikota uważamy, że konieczne jest nie tylko głosowanie już od 16. roku życia, ale przyznanie w tym wieku także reszty praw przysługujących dorosłym obywatelom. Bo ci ludzie są teraz przecież tak samo dojrzali, jak 18-latkowie. Nie ma więc najmniejszego sensu tworzyć jakiejś fikcji i sztucznie zawyżać wiek dający uprawnienia obywatelskie.” -Andrzej Rozenek, Ruch Palikota Środowisko młodych ludzi poniżej 18 roku życia, jest już na tyle ukształtowane by mieć swoje zdanie w wielu sprawach. Ta propozycja jest godna rozważenia -Grzegorz Dolniak, PO

7

8 Centrum Badania Opinii Społecznej oraz Centrum Studiów Wyborczych UMK w Toruniu

9

10 Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce


Pobierz ppt "Co zrobić, żeby działdowska młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym, czyli obniżenie cenzusu wiekowego do 16 roku życia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google