Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozdział II WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA Art. 62. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozdział II WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA Art. 62. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta."— Zapis prezentacji:

1

2 Rozdział II WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA Art. 62. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.

3

4

5

6 W Ruchu Palikota uważamy, że konieczne jest nie tylko głosowanie już od 16. roku życia, ale przyznanie w tym wieku także reszty praw przysługujących dorosłym obywatelom. Bo ci ludzie są teraz przecież tak samo dojrzali, jak 18-latkowie. Nie ma więc najmniejszego sensu tworzyć jakiejś fikcji i sztucznie zawyżać wiek dający uprawnienia obywatelskie. -Andrzej Rozenek, Ruch Palikota Środowisko młodych ludzi poniżej 18 roku życia, jest już na tyle ukształtowane by mieć swoje zdanie w wielu sprawach. Ta propozycja jest godna rozważenia -Grzegorz Dolniak, PO

7

8

9

10


Pobierz ppt "Rozdział II WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA Art. 62. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google