Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat 10: Tabele. Tabele stanowią obecnie jeden ze sposobów prezentowania danych. Początkowo były wykorzystywane do tworzenia układów stron, które teraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat 10: Tabele. Tabele stanowią obecnie jeden ze sposobów prezentowania danych. Początkowo były wykorzystywane do tworzenia układów stron, które teraz."— Zapis prezentacji:

1 Temat 10: Tabele

2 Tabele stanowią obecnie jeden ze sposobów prezentowania danych. Początkowo były wykorzystywane do tworzenia układów stron, które teraz opierają się na elementach div. Tabela jest strukturą składającą się z wierszy podzielonych na komórki. Zewnętrzną ramę tabeli stanowi znacznik …. Wewnątrz umieszczamy wiersze …, a wewnątrz nich – poszczególne komórki …. Podstawową strukturę tabeli 2x2 prezentuje przykład: komórka 1 komórka 2 komórka 3 komórka 4 Dodatkowo do znacznika wprowadzono argument border, którego wartość odpowiada grubości obramowania. Jeżeli nie zostanie on wprowadzony, bądź będzie miał wartość 0, obramowanie nie zostanie wyświetlone, widoczna będzie jedynie zawartość tabeli.

3 Znacznik table ma kilka przydatnych atrybutów. Jednym z nich jest cellpadding. Odpowiada on za wprowadzenie marginesów (pionowych i poziomych) we wszystkich komórkach tabeli. Wartość marginesów mierzona jest w pikselach. Atrybut ten jest bardzo pomocny w odpowiednim ustaleniu wyglądu tabeli. Innym atrybutem mającym wpływ na czytelność tabeli jest cellspacing, który zmienia rozmiar odstępów pomiędzy wszystkimi komórkami (w pikselach). komórka 1 komórka 2 komórka 3 komórka 4

4 Poza zwykłymi komórkami do tabeli możemy wprowadzić komórki nagłówkowe.., zarówno poziome, jak i pionowe. Wstawia się je podobnie jak zwykłe komórki. Różnica polega na ich wyglądzie. Tekst wyświetlany w komórkach nagłówkowych jest pogrubiony i wyśrodkowany. Każda tabela powinna mieć tytuł. Wprowadza się go za pomocą znacznika … umieszczonego za znacznikiem table. Posiada on również atrybut align odpowiadający za wyrównanie tytułu (left, right, center, top, bottom): Tytuł tabeli

Podobne prezentacje


Reklamy Google