Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekologia (gr. oíkos + lógos = dom + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekologia (gr. oíkos + lógos = dom + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a."— Zapis prezentacji:

1

2 Ekologia (gr. oíkos + lógos = dom + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem.

3 Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym, mając szeroki i czasem nieprecyzyjny sens znaczeniowy, nie zawsze związany z ekologią jako nauką. Często odnoszą się do sozologii, tj. nauki o ochronie środowiska lub samej ochrony środowiska jako takiej.

4

5

6

7 Przyczyną efektu cieplarnianego jest: - nadmierne gromadzenie się gazów cieplarnianych w atmosferze Ziemi. Skutkami efektu cieplarnianego są między innymi: -podwyższenie temperatury powietrza o 5 stopni Celsjusza (wystarczy aby roztopić wody Grenlandii i Antarktydy) -wzrost poziomu wody w zbiornikach wodnych nawet o 60m.

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18 Wyłączaj światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz. Wyłączaj urządzenia, których nie używasz. Wyciągaj z gniazdka ładowarki np. po załadowaniu telefonu. Nie zostawiaj urządzeń w trybie czuwania, odłączaj je z sieci. Rozsądnie kupuj nowe urządzenia AGD, obecnie produkowany sprzęt posiada klasę energetyczną (klasa A zużywa najmniej energii).

19

20 Bierz prysznic, zamiast zażywać kąpieli. Zakręcaj kran podczas mycia zębów.

21 Podziękuje Ci zarówno środowisko jak i Twoje zdrowie. Na dalszych odległościach korzystaj z komunikacji autobusowej oraz kolejowej. Rzadko korzystaj z samochodu.

22

23

24


Pobierz ppt "Ekologia (gr. oíkos + lógos = dom + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google