Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowenna o Miłosierdzie Boże nad światem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowenna o Miłosierdzie Boże nad światem"— Zapis prezentacji:

1 Nowenna o Miłosierdzie Boże nad światem

2 Początki nowenny W Wielki Piątek 1937 r. Jezus polecił siostrze Faustynie odprawić specjalną nowennę przed świętem Miłosierdzia, mającą trwać od Wielkiego Piątku do następnej soboty. Sam podyktował jej intencje na poszczególne dni. Przez specjalne modlitwy św. Faustyna miała w każdym dniu przyprowadzić do serca Jezusa pewne grupy ludzi i zanurzać je w morzu Bożego Miłosierdzia, błagając Ojca przez mękę Jezusa o łaski dla nich (zob. Dz. 1209).

3 Popularność nowenny Wielość intencji, wyrażających nie tylko osobiste potrzeby wierzących, sprawiła, że popularność nowenny przeszła najśmielsze oczekiwania. Odprawiając tę nowennę, czynimy intencje Jezusa swoimi własnymi intencjami. Jest to wspaniały wyraz posłannictwa Kościoła, który, będąc Oblubienicą Chrystusa, ma wstawiać się u Jego boku przed tronem Miłosierdzia.

4 Dwie nowenny (?) W literaturze spotykamy się z rozróżnieniem nowenny, którą miała odmawiać siostra Faustyna i nowenny Koronek. W odróżnieniu od nowenny koronek, którą Pan Jezus wyraźnie polecił używać wszystkim wiernym, druga nowenna wydaje się być przeznaczona przede wszystkim dla prywatnego użytku św. Faustyny.

5 Łaski wypływające z nowenny
"W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask". Słowa "wszelkich łask" znaczą, że odprawiający nowennę do Miłosierdzia dostąpią wszelkich dobrodziejstw Bożych, o które prosić będą, bez względu na to, czy modlić się będą o łaski dla siebie samych, czy dla drugich.

6 Łaski – dla kogo …(?) cała ludzkość, a szczególniej grzeszników (1 dzień) dusze kapłańskie i zakonne (2 dzień) dusze pobożne i wierne (3 dzień) pogan i tych, którzy nie znają Jezusa (4 dzień) heretyków i odszczepieńców (5 dzień)

7 Łaski – dla kogo …(?) dusze ciche i pokorne (6 dzień)
dusze małych dzieci (7 dzień) dusze będące w wiezieniu czyśćcowym (8 dzień) dusze oziębłe (9 dzień)

8 O nowennie Nowenna odprawiana gorliwie a przede wszystkim z wielką ufnością, będzie potężnym środkiem wybłagania dla siebie i dla drugich obfitych darów niebieskich (ks. Józef Andrasz T. J.: "Miłosierdzie Boże... ufamy Tobie!" )

9 O nowennie Najbardziej rozpowszechniona wydaje się być nowenna w Szkocji, gdzie jest uznawana jako nabożeństwo związane z nowymi ruchami (O. Laszlo Zs. Aczel: "Formacja Liturgiczna", Materiały ze spotkania sekretarzy Komisji Liturgicznych Europejskich Konferencji Biskupów Dobogökö, czerwiec 2003 r.)


Pobierz ppt "Nowenna o Miłosierdzie Boże nad światem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google