Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Popular sport in Poland

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Popular sport in Poland"— Zapis prezentacji:

1 Popular sport in Poland
Popularne sporty w Polsce

2 Piłka nożna - Football Najbardziej popularna dyscyplina
sportu na świecie. Pełny skład drużyny liczy 11 zawodników, w tym bramkarz oraz 7 zawodników rezerwowych Wśród graczy wyróżniamy bramkarza i graczy z pola: obrońców, pomocników i napastników. Bramkarz jest jedynym zawodnikiem, który może dotykać i łapać piłkę rękami w czasie gry, Typowa gra piłkarska polega na utrzymywaniu się w posiadaniu piłki tak, aby nie weszła ona w posiadanie przeciwnika, na podaniach piłki nogą lub głową (nie ręką) do partnera z zespołu a następnie kopnięciu jej do bramki przeciwnika aby strzelić gola. Czas gry wynosi 90 minut (dwie połowy, każda po 45 minut).

3 Piłka siatkowa - Volleyball
Sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

4 Koszykówka - Basketball
Dyscyplina sportu drużynowego, w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu. Jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych dyscyplin na świecie.

5 Piłka ręczna (Szczypiorniak) - Handball
Zespołowa dyscyplina sportu, uprawiana na całym świecie zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Drużyna liczy po 7 zawodników. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.

6 Tenis stołowy (Tennis)
Gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką na drugą połowę stołu. Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza, tak jak to ma miejsce w tenisie. Punkty przyznawane są za uderzenia, których przeciwnik nie odebrał.

7 Skoki narciarskie (Ski jumping)
Celem jest wykonanie jak najdłuższego skoku po rozpędzeniu się i odbiciu od progu skoczni. Na największych skoczniach, tzw. mamucich, możliwe są skoki przekraczające 200 metrów (konkurencję tę nazywa się wtedy lotami narciarskimi) Ocenia się odległość uzyskaną przez zawodnika oraz styl skoku.


Pobierz ppt "Popular sport in Poland"

Podobne prezentacje


Reklamy Google