Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zachęcanie do sportu.Oliwia Paprocka.kl.5a 

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zachęcanie do sportu.Oliwia Paprocka.kl.5a "— Zapis prezentacji:

1 Zachęcanie do sportu.Oliwia Paprocka.kl.5a 

2 Better bike than a car ride to school.
Gdyby ludzie masowo zaczęli wybierać rower zamiast samochodu, doszłoby do załamania dzisiejszego modelu gospodarczego i społecznego.. Z drugiej strony karetki pogotowia i tramwaje nie musiałyby przedzierać się przez samochodowe korki na ulicach miast, zniknął smog, zmniejszył się hałas i niebezpieczeństwo wypadków .

3

4 Ran,Ran-Biegaj,biegaj!! Bieganie jest jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych, przy czym nie wymaga dużych nakładów finansowych. Dzięki bieganiu wzmocnisz układ krwionośny i odpornościowy, zredukujesz napięcie wywołane stresem i bardzo mocno dotlenisz organizm. Ponadto bieganie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

5

6 Jump-Skacz!!! Jak przy każdych ćwiczeniach bardzo ważna jest rozgrzewka. Ja na samym początku rozciągałam mięśnie nóg. Robiłam 15 przysiadów, kilka wymachów i  po 15 wykroków* z pogłębieniami, na każdą nogę. Potem przez około 5 min znowu skakałam wolno, tak aby w miarę uspokoić oddech i na koniec robiłam 2:2= 2 minuty szybkich skoków i 2 minuty wolniejszych. Po skakance warto się znowu porozciągać. 

7

8 Jump on the trampolinie-skacz na trampolinie!
Skoki na trampolinie to przede wszystkim: intensywny trening dużych grup mięśni - łydek, ud, brzucha, grzbietu, ramion, skuteczny trening cardio - spalisz nawet 250 kcal w ciągu 15 minut!, rozwój koordynacji ruchowej i równowagi, świetny sposób na spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny.

9

10 Exercises with hula-hoop-ćwiczenia z hula-hop
Zacznij od koła z szeroką obręczą, takim łatwiej jest kręcić. Kiedy nauczysz się kręcić hupa hop w talii, pora przejść do kolejnego poziomu, jakim jest kierowanie wirującej obręczy od pasa w górę i w dół na biodra. To jednak nie wszystko. Kiedy uda się opanować trening ze zwykłym kołem, warto zaopatrzyć się w cięższe kółko, które ma masujące wypustki. Ono znacznie mocniej będzie stymulowało mięśnie do pracy. Zwykłe hula hop to wydatek rzędu 10 złotych, z wypustkami - około 40 zł (kupisz je w każdym sklepie z akcesoriami treningowymi). 

11


Pobierz ppt "Zachęcanie do sportu.Oliwia Paprocka.kl.5a "

Podobne prezentacje


Reklamy Google