Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zimowisko w czasie ferii W ramach wolontariatu projektu PO FIO Popołudnia bez nudy Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zorganizowało od 11-15.02.2013r na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zimowisko w czasie ferii W ramach wolontariatu projektu PO FIO Popołudnia bez nudy Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zorganizowało od 11-15.02.2013r na."— Zapis prezentacji:

1 Zimowisko w czasie ferii W ramach wolontariatu projektu PO FIO Popołudnia bez nudy Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zorganizowało od 11-15.02.2013r na terenie Szkoły Podstawowej w Maćkówce zimowisko. Udział w zimowisku wzięło 50 uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Codziennie dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach rozwijających zdolności, pasje i zainteresowania. Pobyt dzieci na zimowisku urozmaiciły różnorodne atrakcje, takie jak np.: zajęcia sportowe, zabawa z wodzirejem, zabawy ruchowe, gry planszowe, zabawy w grupach. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

2 W pierwszym dniu zimowiska uczniowie uczestniczyli w szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego Ratujemy i uczymy ratować. Program ten powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka. Poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Trenowali podczas zajęć praktycznych na sobie oraz manekinach "Little Anne". Podczas zajęć wykazali się odpowiedzialnością, pomysłowością, idealnie współpracowali w grupie i z niezwykłym zrozumieniem podeszli do tak trudnego, ważnego zadania, jakim jest ratowanie ludzkiego życia. Na zakończenie został przeprowadzony konkurs wiedzy i umiejętności, wszyscy uczniowie udowodnili, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie. Zdobyli certyfikat "Jestem małym ratownikiem". Drugi dzień ferii upłynął na zajęciach tanecznych i muzycznych pod hasłem Śpiewać i tańczyć każdy może. Wielka atrakcją tego dnia był konkurs karaoke z nagrodami i zabawy z wodzirejem, który wprowadził świetny nastrój i zachęcił wszystkich do tańca.

3 W środę zajęliśmy się tematyką zdrowotną: Zdrowo jemy i rośniemy. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady piramidy żywienia, układali jadłospisy, przygotowywali zdrowe kanapki, surówki i sałatki a także prezentowali różne pomysły dekorowania potraw i stołu. W końcu zasiedli do wspólnej degustacji przygotowanych potraw, wykazując się dużą kulturą spożywania posiłków. Czwartek był dniem sportu. Uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję w konkursach sprawnościowych, ćwiczeniach i zabawach z piłką, grach planszowych. Starsi koledzy rozegrali turniej w tenisa stołowego. W ostatnim dniu zimowiska wybraliśmy się do kina Helios w Rzeszowie na animowany film 3D wyprodukowany w RPA Zambezja. Historia opowiada o młodym sokole wędrownym imieniem Kai, który postanawia opuścić rodzinną prowincję i wyruszyć do ptasiego miasta – Zambezii. To piękny film przyrodniczy i familijny, bardzo spodobał się małym widzom. To był po prostu SUPER wyjazd.

4 Nauka ratowania – pierwsza pomoc

5

6 Zdrowa żywność – przygotowywanie kanapek i surówek

7 Zdrowo jemy i rośniemy

8 Zabawa z wodzirejem

9 Kino Helios – bajka 3D pt. Zambezja

10 Dzień sportu


Pobierz ppt "Zimowisko w czasie ferii W ramach wolontariatu projektu PO FIO Popołudnia bez nudy Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły zorganizowało od 11-15.02.2013r na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google