Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Meczet AL.-Aksa Meczet Na Skale Ściana płaczu Wzgórze świątynne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Meczet AL.-Aksa Meczet Na Skale Ściana płaczu Wzgórze świątynne."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5 Meczet AL.-Aksa Meczet Na Skale Ściana płaczu Wzgórze świątynne

6 Ściana płaczu

7 Mury Starego Miasta i wieża Dawida

8 Brama Damasceńska

9 Brama lwów i Jaffy

10 Wzgórze świątynne – wejście do Świątyni

11 Ruiny Świątyni, w tle wieża Dawida

12 Meczet Na Skale

13 Wnętrze - dekoracja ścienna Wnętrze - dekoracja ścienna

14 Grób Absalona

15 Wzgórze Świątynne

16 Meczet Na Skale

17 Meczet Al. - Aksa

18 Widok z Góry Oliwnej Widok z Góry Oliwnej

19 Kościół Grobu Świętego

20 Ulice Starego Miasta Ulice Starego Miasta

21 Stara Jerozolima Stara Jerozolima

22 Stare Miasto Stare Miasto

23

24

25 Ratisbonne Monastry - Saint Pierre de Sion

26 Kościół i klasztor Benedyktynów Kościół i klasztor Benedyktynów

27

28

29

30 Kneset

31 Synagoga Yeshurun

32 Synagoga Hehal Shlomo

33 Wielka Synagoga Wielka Synagoga

34 Budynki rządowe

35 Instytut Yad Vashem

36 DA - MA Zdjęcia z sieci http://www.rotfl.com.pl Pieśń Hava nagila – kompilacja wykonania Andre Rieu i Harry Belafonte

37 Izrael położony u zbiegu kontynentów i zamieszkany przez różne narody, to fascynujący kraj o niezwykłej historii liczącej ponad 3 tys. lat, bogatej kulturze, różnorodnym środowisku naturalnym, zachwycających krajobrazach i pięknych zabytkach. To ziemia wielu religii, pełna śladów Boga i proroków; to Ziemia Święta Ale to również miejsce długoletniego konfliktu pomiędzy Palestyńczykami i Izraelczykami. Ciągle budowany między Jerozolimą i Betlejem betonowy mur wysoki na 8 metrów z wieloma wieżami strażniczymi, sprawia przygnębiające wrażenie. Wszędzie widać młodych uzbrojonych żołnierzy i policjantów, a wśród nich kobiety. Jerozolima, święte miasto Żydów, chrześcijan i muzułmanów, z pozłacaną, błyszczącą w promieniach słońca i widoczną z każdego miejsca kopułą meczetu na Wzgórzu Świątynnym i wspaniałymi widokami ze wzgórz. Miasto 13 religii. Z Góry Oliwnej zachwyca widok Starego Miasta, otoczonego starymi murami, mającymi 34 wieże, 8 bram oraz ponad 4 km długości. Jest tu około 100 wąskich uliczek i ponad 1000 sklepów. A cztery dzielnice: żydowska, ormiańska, chrześcijańska i muzułmańska mają swój niepowtarzalny nastrój i klimat.

38 Jerozolima to także Stacje Drogi Krzyżowej, Bazylika Grobu Pańskiego, Wieczernik, grób Dawida, kościół Zaśnięcia NMP i kościół św. Piotra "in Gallicantu". Zaduma przy Grocie Pojmania i kościele Grobu Matki Bożej, Bazylika Narodów i Ogród Oliwny z wiekowymi drzewami oliwnymi, pamiętającymi ponoć czasy Chrystusa. To także majestatyczne piękno meczetów Kopuły na Skale i Al.-Aksa. W Dolinie Cedronu, gdzie według religii chrześcijańskiej odbędzie się Sąd Ostateczny, groby Absaloma i św. Jakuba. Ściana Płaczu, karteczki z wypisanymi prośbami. Muzeum holocaustu Yad Vashem i Kneset. Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia w Betlejem. Yarden - tradycyjne miejscu chrztu pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan. Lśniące szmaragdowo Jezioro Galilejskie i piękny widok na Nazaret. Nad brzegami Jeziora Galilejskiego wiele miejsc związanych z życiem Chrystusa i Matki Boskiej. Bazylika Zwiastowania i kościół św. Józefa w Nazarecie, Kafarnaum - ruiny starożytnej synagogi i nowoczesny kościół w kształcie łodzi, w którym przez szklaną podłogę widać zachowane ruiny domu św. Piotra - to jest Izrael dla Pielgrzymów i turystów. Dla ciała Eliat - kurort nad Morzem Czerwonym, największą depresją na Ziemi (-400m) z kąpielami solankowymi i błotnymi i słońce, którego tu nie brak.


Pobierz ppt "Meczet AL.-Aksa Meczet Na Skale Ściana płaczu Wzgórze świątynne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google