Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej’’"— Zapis prezentacji:

1 ,,Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej’’
Praca dotycząca promocji wolontariatu w ramach XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży ,,Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej’’

2 Witamy Na początku chciałybyśmy się przedstawić. Jesteśmy uczennicami II klasy ,,Gimnazjum im. Jana Pawła II’’ w Seceminie. Od lewej Joanna Mrożek i obok Aleksandra Wąsat.

3 Kilka słów o naszym gimnazjum i miejscowości.
Nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II od 2003 roku. Patron jest dla nas wielkim autorytetem, człowiekiem zachęcającym do działań wolontariackich i służbie bliźniemu. Jest inspiracją do naszych działań.

4 Nasze gimnazjum liczy 164 uczniów
Nasze gimnazjum liczy 164 uczniów. Poza działaniami dydaktycznymi dużą rolę odgrywają koła zainteresowań i organizacje szkolne, min. Szkolny Klub Sportowy, Szkolny Chór Secco, Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu. Gimnazjum jest jedyną tego typu szkołą w gminie Secemin. Miejscowość ta jest położona w Niecce Włoszczowskiej w powiecie Włoszczowa, w województwie świętokrzyskim. Secemin jest gminą typowo rolniczą, liczącą około 5200 mieszkańców. Mamy ogromną nadzieje ze przedstawione poniżej działania spodobają się oceniającemu jury.;)

5 Nasze działania rozpowszechniające wolontariat:
- Artykuł w gazecie ,,Powiat Włoszczowski’’; - Przedstawienie propozycji działań wolontariackich na stronie internetowej Urzędu Gminy w Seceminie; Przedstawienie propozycji działań wolontariackich na szkolnej stronie internetowej; Szkolenie dla gimnazjalistów przez specjalistę z Centrum Wolontariatu w Kielcach; - Szkolenie dla wszystkich uczniów gimnazjum i przedstawienie prezentacji na temat ,,Wolontariat nasze wspólne dobro’’;

6 Artykuł w gazecie ,,Powiat Włoszczowski’’;
„Wolontariat-nasze wspólne dobro”, pod takim tytułem ukaże się 4 kwietnia najnowsze wydanie Gazety Włoszczowskiej- bezpłatnego miesięcznika naszego powiatu. Jego treść zawiera najistotniejsze wiadomości na temat tego czym jest wolontariat. Opisaliśmy także działania Szkolnego Klubu Wolontariatu, oraz to co jeszcze zamierzamy zrobić. Zadaniem tego artykułu jest rozpowszechnienie akcji charytatywnych organizowanych przez Grupę Wolontariatu, zachęcenie do udziału w nich, a tym, którzy odczuwają wewnętrzną potrzebę pomocy innym polecamy przyłączenie się do działań na rzecz drugiego człowieka. Artykuł dołączony w załączniku nr.1.

7 Przedstawienie propozycji działań wolontariackich na stronie internetowej Urzędu Gminy w Seceminie
Wielu mieszkańców gminy Secemin nie wiedziało o tym, że w naszej szkole działa Klub Wolontariatu. Zmieniło się to po ukazaniu się na gminnej stronie internetowej artykułu rozpowszechniającego wolontariat. Wiele osób było pod dużym wrażeniem, działań jakie są przeprowadzane przez naszych wolontariuszy. Szczególną uwagę przykuła informacja o pomocy osobom samotnym, dzięki temu mają one fachową pomoc ze strony opieki. Poniżej adres do artykułu:

8 Przedstawienie propozycji działań wolontariackich na szkolnej stronie internetowej
Na początku naszych działań wolontariackich, na szkolnej stronie internetowej ukazał się artykuł dotyczący wolontariatu. To właśnie dzięki niemu w naszej szkole wzrosło zainteresowanie tą organizacją. Do opiekuna naszej grupy zgłosiły się nowe osoby chcące nieść pomoc ludziom potrzebującym oraz przyrodzie w naszej okolicy. Link do artykułu:

9 Szkolenie dla gimnazjalistów przez specjalistę z Centrum Wolontariatu w Kielcach
W dniu 29 marca odbyło się szkolenie prowadzone przez Centrum Wolontariatu w Kielcach: „Dlaczego warto zostać wolontariuszem”. W szkoleniu tym wzięło udział 27 uczniów, a my stałyśmy się liderkami w tej dziedzinie. W związku z tym nabyłyśmy umiejętności, które pozwoliły nam zorganizować i przeprowadzić szkolenie dla wszystkich uczniów gimnazjum w naszej szkole.

10 Szkolenie dla wszystkich uczniów gimnazjum i przedstawienie prezentacji na temat ,,Wolontariat nasze wspólne dobro’’; W dniu 31 marca w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Seceminie przedstawiłyśmy prezentację multimedialną pod tytułem: „Wolontariat-nasze wspólne dobro” naszym kolegom i koleżankom. Prezentacja miała charakter informacyjno – edukacyjny, gdyż próbowałyśmy zaangażować w nią wszystkich oglądających. Przedstawiłyśmy w niej nasze działania na rzecz różnego typu instytucji, szkoły oraz osób potrzebujących. To właśnie po tej prezentacji wzrosło zaangażowanie naszych rówieśników w cele dobroczynne, za które nie oczekują wynagrodzenia. Prezentacja w załączniku nr.2.

11 Prezentację wykonały:
Aleksandra Wąsat Joanna Mrożek


Pobierz ppt ",,Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google