Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYBÓR PATRONA SZKOŁY. Pierwszy papież Polak Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie 16 października.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYBÓR PATRONA SZKOŁY. Pierwszy papież Polak Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie 16 października."— Zapis prezentacji:

1 WYBÓR PATRONA SZKOŁY

2 Pierwszy papież Polak Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie 16 października 1978 r. został wybrany na papieża Zamieszkał w Watykanie, ale nigdy nie zapomniał o swojej Ojczyźnie. Jeden z najbardziej znanych Polaków na świecie.

3 JAN PAWEŁ II 13 maja 1981 r. postrzelony przez Ali Agcę na Placu św. Piotra w Rzymie. Przebaczył zamachowcy. Bardzo dużo podróżował po świecie wszędzie głosząc Dobrą Nowinę. 8 razy odwiedzał Polskę Napisał 14 encyklik, 14 adhortacji apostolskich i ponad 40 listów apostolskich. Spotykał się z prezydentami, premierami, politykami z różnych krajów, sportowcami, aktorami, a także ze zwykłymi ludźmi. Każdego człowieka traktował z równym szacunkiem. Do dzieci i młodzieży mówił: wy jesteście nadzieją świata, wy jesteście moją nadzieją…

4 JAN PAWEŁ II Papież był osobą, która swym zachowaniem, słowami i wiarą dawała przykład do naśladowania. Jan Paweł II był papieżem, który nawracał miłością, darował pokój ludzkości, żarliwie miłował Boga i szczerze kochał wszystkich ludzi.

5 JAN PAWEŁ II 27 kwietnia27 kwietnia 2014 w Watykanie odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II.2014Watykanie

6 Jan Paweł II odznaczał się ogromnym poczuciem humoru

7 JAN PAWEŁ II Nasz papież słynął z mądrości.

8 JAN PAWEŁ II Jan Paweł II był pierwszym papieżem czytającym bez okularów. Był również pierwszym papieżem noszącym zegarek na rękę. Poza tym Karol Wojtyła był również pierwszym papieżem jeżdżącym na nartach, uprawiającym wspinaczkę górską, pływającym kajakiem. Pierwszym, który czysto odśpiewał "Ite, missa est" i pierwszym w dziejach Słowianinem wybranym na głowę Kościoła. Był również największym podróżnikiem wszechczasów spośród wszystkich papieży.


Pobierz ppt "WYBÓR PATRONA SZKOŁY. Pierwszy papież Polak Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie 16 października."

Podobne prezentacje


Reklamy Google