Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolna licencja polega na tym, że każdy ma prawo ją wykorzystywać, poprawiać, dostosowywać, powielać, rozprowadzać za darmo lub za opłatą, oraz upowszechniać

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolna licencja polega na tym, że każdy ma prawo ją wykorzystywać, poprawiać, dostosowywać, powielać, rozprowadzać za darmo lub za opłatą, oraz upowszechniać"— Zapis prezentacji:

1

2 Wolna licencja polega na tym, że każdy ma prawo ją wykorzystywać, poprawiać, dostosowywać, powielać, rozprowadzać za darmo lub za opłatą, oraz upowszechniać swoje udoskonalenia aby mogła z nich korzystać cała społeczność.

3 licencje niewyłączne, w których udzielający licencji może zezwolić na korzystanie z utworu wielu osobom równocześnie, które nie muszą mieć formy pisemnej, licencje wyłączne (rzadkość w przypadku aplikacji komputerowych), spotykane głównie w przypadku znacznych kontraktów np. na wykonanie systemów bankowych itp., w tym przypadku zwykle umowa licencyjna wynika z umowy o dzieło, na podstawie której firma wykonująca oprogramowanie wykonuje zamówioną aplikację, umowa taka wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności, sublicencja, w której licencjobiorca może udzielić dalszej licencji, pod warunkiem wszakże takiego upoważnienia w jego umowie licencyjnej.

4 Jeśli program/film/zdjęcie jest chronione prawami autorskimi nie mamy prawa tego kopiować ani rozpowszechniać. Muzykę możemy ściągnąć na okres maksymalnie 24 godzin. Potem trzeba zgodnie z prawem usunąć!

5

6 Jeśli program jest freeware możemy go bez obaw i zgodnie z prawem ściągać, kopiować i rozpowszechniać.

7 Zadane.pl Wikipedia Google grafika Eredaktor.pl


Pobierz ppt "Wolna licencja polega na tym, że każdy ma prawo ją wykorzystywać, poprawiać, dostosowywać, powielać, rozprowadzać za darmo lub za opłatą, oraz upowszechniać"

Podobne prezentacje


Reklamy Google