Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak uczyć się skutecznie?. 1. Zabierasz się do nauki, myśląc: jak ja nienawidzę tej biologii, fizyki…? Znajdź w sobie motywację.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak uczyć się skutecznie?. 1. Zabierasz się do nauki, myśląc: jak ja nienawidzę tej biologii, fizyki…? Znajdź w sobie motywację."— Zapis prezentacji:

1 Jak uczyć się skutecznie?

2 1. Zabierasz się do nauki, myśląc: jak ja nienawidzę tej biologii, fizyki…? Znajdź w sobie motywację.

3 Uważasz, że opanowanie jakiegoś działu przekracza Twoje możliwości? Jeśli w to uwierzysz, to tak będzie! Zaprogramuj swój umysł na realny sukces.

4 Uczyłeś się do późnej nocy, ale na klasówce oddałeś pustką kartkę, bo miałeś zaćmienie umysłu? Mózg potrafi się mścić za brak snu i odpoczynku! Mózg musi mieć czas na zrobienie porządku w informacjach…

5 Długo siedziałeś nad książką, ale nie masz pojęcia, o czym czytałeś? Brak koncentracji. Myśl, kojarz, porządkuj materiał, dyskutuj z autorem, stawiaj sobie pytania i szukaj na nie odpowiedzi.

6 Uczyłeś się, ale na drugi dzień niewiele pamiętałeś? Materiał wyparował z Twojej głowy, gdyż nie nastąpił jego transfer do magazynu pamięci trwałej. Aby wiadomości zostały zakodowane muszą być powtórzone i utrwalone.

7 Położyłeś się i miałeś najszczersze chęci do nauki, ale szybko zasnąłeś nad książką? Maszyneria myślenia pracuje na wysokich obrotach jedynie w pozycji pionowej i przy pewnym napięciu mięśniowym.

8 Nie zdążyłeś na klasówce odpowiedzieć na wszystkie pytania? Najpierw pytania najłatwiejsze, potem reszta…

9 Trudno Ci się skoncentrować podczas lekcji? Rób notatki…

10 Musisz napisać wypracowanie, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Ćwiczenie płynności słownej. Zapisuj myśli, które przychodzą Ci do głowy w związku z tematem pracy. Trzymaj się tematu! Pisz czytelnie!

11 Masz problem z zapamiętywaniem dat, wzorów, słówek, definicji, nazwisk pisarzy i tytułów utworów? Zrób sobie dwustronne kartoniki. Zagraj w karty z kolegą.

12 Język obcy jest dla Ciebie wyjątkowo obcy? Poświęć mu minimum 20 minut dziennie. Ucz się ich w następujący sposób: Usłysz je, Zobacz je, Spróbuj je skojarzyć z podobnymi, Wyobraź je sobie, Przeliteruj je, Napisz je, Utwórz z nimi związki wyrazowe i zastosuj je w zdaniach.

13 Pracujesz twórcze nad jakimś problemem, ale po jakimś czasie widzisz, że nie potrafisz go rozwiązać? Jasno sformułuj pytanie, problem. Zgromadź wiedzę na dany temat. Popatrz na problem z wielu perspektyw. Odpocznij, zajmij się czymś innym.

14 Nie przywiązujesz zbyt dużej wagi do tego, jak się odżywiasz? Waga mózgu wynosi mniej niż 2% wagi całego ciała, a jednak mózg zużywa około 25% całego przyswojonego przez organizm tlenu i 70% dostępnej glukozy. Kofeina nie pomaga!

15 Uważasz, że po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu mózg pracuje sprawniej? Błysk i dziura w mózgu!

16 Boisz się sprawdzianów, klasówek, egzaminów? Jeśli jesteś przygotowany- pomyśl logicznie, czy jest się czego bać. Nikt nie wie wszystkiego! Jeśli jesteś nieprzygotowany- na Twoim miejscu też bym się bała!

17 UWAGA!!! SUKCES ZAPEWNI CI PRZEKONANIE, ŻE CHCESZ GO OSIĄGNĄĆ, A POMOŻE CI W TYM DETERMINACJA, UPÓR, WYTRWAŁOŚĆ I SYSTEMATYCZNOŚĆ. Jeśli zobaczysz lub usłyszysz- zapomnisz. Jeśli zobaczysz i usłyszysz- zapamiętasz. Jeśli zobaczysz, usłyszysz i zrobisz- zrozumiesz.


Pobierz ppt "Jak uczyć się skutecznie?. 1. Zabierasz się do nauki, myśląc: jak ja nienawidzę tej biologii, fizyki…? Znajdź w sobie motywację."

Podobne prezentacje


Reklamy Google