Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Osiągnięcia w grupie Motyli, Przedszkole PATRYK, ul

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Osiągnięcia w grupie Motyli, Przedszkole PATRYK, ul"— Zapis prezentacji:

1 Osiągnięcia w grupie Motyli, Przedszkole PATRYK, ul
Osiągnięcia w grupie Motyli, Przedszkole PATRYK, ul. Żurawskiego 16 semestr I Wych. Katarzyna Chomko

2 JAK POWSTAJĄ CHMURY. CZYM TAK WŁAŚCIWIE JEST SKRAPLANIE
JAK POWSTAJĄ CHMURY? CZYM TAK WŁAŚCIWIE JEST SKRAPLANIE? 17 wrzesień Zawsze ciekawiło nas, skąd się biorą chmury i co to właściwie jest „deszcz”. Żeby znaleźć odpowiedź na te pytania, zagotowaliśmy wodę (na wrzątek – wiemy już, co to jest!) i wlaliśmy wodę do naczynia. Przykryliśmy to płaskim talerzem, żeby dowiedzieć się w co zmienia się woda… Okazało się, że powstają krople!

3 Sprzątanie świata 20 wrzesień 2013   Ten dzień, nazywany jako „Sprzątanie Świata – Polska”, to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września, każdy kto może sprząta świat. Nasze przedszkolaki wspaniale odnalazły się w tej roli. Sprzątaliśmy tylko najbliższe okolice przedszkola, a zebraliśmy aż 4 worki śmieci.

4 Wizyta Pana Policjanta 23 wrzesień Spotkanie odbyło się wspólnie, ze wszystkimi grupami jednocześnie. Funkcjonariusz zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego i zachowania bezpieczeństwa na drodze. Pytał dzieci, czy znają bezpieczne zasady poruszania się po chodniku i w drodze do przedszkola i okolicach. Odbyła się także prezentacja munduru policyjnego oraz sprzętu, który każdy funkcjonariusz ma ze sobą w czasie pracy.

5 Dzień Koloru Żółtego  23 wrzesień 2013   Tego dnia dzieci z naszego przedszkola, po astronomicznym początku jesieni, ubrały się na żółto. Zajęcia i zabawy w swojej tematyce oparte były o kolor żółty. Szukaliśmy żółtych zabawek w sali raz żółtych elementów w wystroju. W czasie zajęć plastycznych wykonaliśmy żółte, własnoręcznie wyklejane słońca – wszystkie oczywiście soczyście żółte!  

6 Wyjście do salonu zabaw „Bajka” 26 wrzesień 2013   Ten dzień spędziliśmy w salonie zabaw „Bajka”. Wyruszyliśmy od razu po śniadaniu, a wróciliśmy na obiad. Radosnym krzykom, zabawie i wygłupom nie było końca. Ten radosny nastrój udzielił się także paniom wychowawczyniom i rodzicom, którzy wyruszyli z nami na tę wycieczkę  Przedszkolaki mogły pomalować sobie twarze, tańczyć przy muzyce, odpocząć w sali królewskiej i korzystać ze wszystkich zabawek w salonie.

7 Dzień chłopaka 30 wrzesień 2013   W tym dniu świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Na początek hucznie odśpiewałyśmy dla nich „100 lat”, następnie dziewczynki z naszej grupy wykonały przepiękne laurki w kształcie serca. Pracy było co nie miara, ale wspólnymi siłami dałyśmy radę  Efekt, według chłopców był „super”.

8 Nasza książeczkowa rodzina   01 październik Dziś po raz pierwszy oglądaliśmy nasze kolorowe podręczniki. Okazało się, że jest tam bardzo dużo fajnych wierszyków, kolorowanek ale przede wszystkim wydzieranek – wycinanek, czyli to co MOTYLE lubią najbardziej!

9 DZIEŃ OWOCA 2 październik Od początku owocowego tygodnia, dzieci przynosiły do przedszkola różne owoce. W ten sposób zgromadziliśmy mnóstwo: jabłek, gruszek, winogron, bananów, pomarańczy, brzoskwiń itp. Owoce posłużyły nam jako rekwizyty do zajęć dydaktycznych, jednego dnia zrobiliśmy nawet sałatkę owocową  Była pyszna!

10 DZIEŃ UŚMIECHU 4 październik 2013
DZIEŃ UŚMIECHU 4 październik W tym dniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Uśmiechu”. Nie było to trudne, gdyż na co dzień dużo się uśmiechamy  W ramach tego święta wybraliśmy się na spacer z balonami, na których narysowane były uśmiechy  Mimo zimna, nam było gorąco! Wesoło śpiewaliśmy w trakcie spaceru, i wszystkim przesyłaliśmy mnóstwo uśmiechu!

11 Wizyta pani pielęgniarki 4 październik Wszystkim dzieciom (wszystkie grupy jednocześnie) została przedstawiona praca pielęgniarki. Bardzo fachowo nasza pani opowiedziała, jak robi zastrzyki, pobiera krew, mierzy ciśnienie itp. Dzieciom został pokazany zestaw pielęgniarski: ciśnieniomierz, strzykawki, opatrunki, maska tlenowa itp. Każdy z przedszkolaków mógł zobaczyć przybory pielęgniarskie. Wszyscy byliśmy zainteresowani pokazywaniem sprzętu pani pielęgniarki.

12 TARG WARZYWNY 7 październik 2013
TARG WARZYWNY 7 październik 2013   Pomimo chłodnej jesiennej pogody, wybraliśmy się wszystkimi grupami na Targ Warzywny, niedaleko naszego przedszkola. Nie tylko oglądaliśmy te wspaniale pachnące warzywa, ale nawet je kupowaliśmy! Było przy tym dużo śmiechu i zabawy 

13 PASOWANIE NA STARSZAKA 10 październik 2013
PASOWANIE NA STARSZAKA 10 październik 2013   Z racji tego, że jesteśmy już najstarszą grupą, musieliśmy przejść „Pasowanie na starszaka”. Pomimo lekkiej tremy, występowaliśmy chętnie przed naszymi rodzicami  Przedstawiliśmy im świetne piosenki i wierszyki, które specjalnie dla nich przygotowaliśmy  A co najlepsze, była z nami Pai Beatka, która uczy nas języka angielskiego. Razem z nią śpiewaliśmy także po angielsku  Po pasowaniu, otrzymaliśmy dyplomy i słodki upominek, a na rodziców czekał słodyczowy poczęstunek.

14 WARZYWNY DZIEŃ 10 październik 2013
WARZYWNY DZIEŃ 10 październik 2013   Tego dnia warzywa były dla nas najważniejsze. Nie tylko je oglądaliśmy, ale i rozpoznawaliśmy po zapachu i smakowaliśmy. Nie straszna była nam nawet papryka chili! Do tego, śpiewaliśmy piosenki o ogórku i witaminkach. I każdy z nas wie, że warzywa kupiliśmy na targu, sami  To był naprawdę fajny, warzywny dzień.

15 DZIEŃ KOLORU POMARAŃCZOWEGO 15 październik 2013
DZIEŃ KOLORU POMARAŃCZOWEGO 15 październik W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy! Dzień połączony był ze „Świętem Marchewki”, dlatego też to warzywo stale nam towarzyszyło. Nie tylko je próbowaliśmy, ale i malowaliśmy  Później, dla uczczenia, sami wycinaliśmy je do opasek! To dopiero był marchewkowy dzień 

16 Wycieczka do Muzeum Przyrody 17 i 18 październik W tym dniu odwiedziliśmy Muzeum Przyrody w Olsztynie przy ulicy Metalowej 8. Tam czekała na nas pani Beatka, specjalista od leśnych zwyczajów zwierząt. Pani bardzo szczegółowo opowiedziała nam o zwierzętach leśnych m. in. o bobrze, sowie, dzięciole, jeżu. Każdy mógł zobaczyć oraz dotknąć wybrane egzemplarze. Pani powiedziała nam również, że wszystkie zwierzęta w muzeum, ich skóra i sierść są prawdziwe, a tylko wnętrze jest wypchane. Po zajęciach poszliśmy oglądać eksponaty, a było ich bardzo dużo. Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.

17 KISZENIE OGÓRKÓW Październik 2013
KISZENIE OGÓRKÓW Październik Tego dnia odwiedziła nas w przedszkolu pani Ala Mikołajczyk, z wykształcenia gastronom, z zamiłowania producent przetworów domowych  Pani Ala w bardzo ciekawy sposób pokazała przedszkolakom, na czym polega kiszenie surowych ogórków i jak wspaniale smakują takie warzywa! Byliśmy bardzo ciekawi, dlatego nasz gość pokazał nam jak po kolei wygląda produkcja takich pyszności  Było super!  

18 HALLOWEEN 31 październik W tym dniu dzieci z naszej grupy wycięły w dyni wspaniałą twarz. Pięknie świeciła i zrobiła na nas ogromne wrażenie. Dynia miała śmieszną minkę i szczerzyła do nas swoje wielkie zęby. Później wszyscy zrobiliśmy sobie z nią straszne zdjęcia! To była świetna zabawa 

19 Bal jesieni 8 listopad W tym dniu dzieci z naszego przedszkola razem ze swoimi paniami obchodziły dzień jesieni. Bal został zorganizowany w największej sali, tak aby wszyscy się zmieścili. Wspólnym tańcom nie było końca, w parach, w wężu, a nawet solówki były mile widziane w tym radosnym dniu. Dodatkowo chętne dzieci mogły się przebrać.

20 Wizyta pani leśnik z Nadleśnictwa Olsztyn 8 listopad 2013
Wizyta pani leśnik z Nadleśnictwa Olsztyn 8 listopad Do naszego przedszkola przyszła pani leśnik ubrana w mundur. Dzieci były bardzo zainteresowane jej pracą. Pani opowiedziała, że każdy z nas powinien dbać o las, bo jest naszym wspólnym dobrem, opowiedziała jak leśnicy dokarmiają zwierzęta zimą oraz jak sadzą drzewa, z których rośnie las. Każdy z nas otrzymał do pokolorowania leśne zwierzątko oraz pieczątkę - niespodziankę. Dziękujemy za wizytę!  

21 Tydzień wiedzy o kraju 12– 15 listopad Tydzień ten poświęcony był tematyce naszego kraju. Dzieci uczyły się przede wszystkim gdzie znajduje się nasz kraj na mapie, flaga, hymn. Dowiedzieliśmy się jak wygląda godło naszego państwa – biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy hymn – Mazurek Dąbrowskiego. Wszyscy wykonaliśmy flagę państwową przy pomocy białej i czerwonej bibuły. To był bardzo uroczysty i ważny tydzień. Ten tydzień zakończyliśmy wizytą w Muzeum Gazety Olsztyńskiej, gdzie braliśmy udział w zajęciach o tematyce związanej z naszym krajem  

22 Muzeum Gazety Olsztyńskiej Wokół Święta Niepodległości 15 listopad 2013   Tego dnia dzieci wybrały się do Muzeum Gazety Olsztyńskiej. Tam zorganizowane były warsztaty dla przedszkolaków. Pani w pięknych słowach opowiedziała dzieciom, że 11 Listopada to Święto Niepodległości czyli Święto Narodowe. Zapoznała z flagą, godłem, hymnem, wspomniała o legendzie sięgającej początków państwa polskiego. Każdy przedszkolak zapoznał się z orłem białym w złotej koronie. Zajęcia patriotyczne połączone były z zajęciami praktycznymi, dzieciaki wykonały biało - czerwone kotyliony.

23 DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI 21 listopad Starszaki wzięły w tym roku udział w akcji „Drugie życie śmieci”. Z niepotrzebnych butelek, zakrętek, kartonów i papierków zbudowaliśmy piękny „Zamek Śmieciuszka!” Zajęło nam to sporo czasu. Ale efekt był oszałamiający  Zamek podobał się wszystkim, nie tylko nam 

24 WIZYTA PANA POETY 21 listopad Tego dnia nasze przedszkole odwiedził Pan Poeta. Zaprezentował nam swoje wiersze i bawił się razem z nami, tworząc nową, niesamowitą historię. Było naprawdę fajnie!

25 Dzień Koloru Brązowego 22 listopad Dzień Koloru Brązowego odbył się od hasłem zdrowe wariacje żywieniowe. W tym dniu dzieci do przedszkola przyniosły brązową żywność: chleb razowy, orzechy, migdały, kaszę gryczaną, herbatniki, ziemniaki, brązowy makaron, brązowy ryż oraz kakao. Moje przedszkolaki wiedzą już, że brązowe jedzenie jest zdrowe i im więcej brązowych rzeczy leży na talerzu tym lepiej. Na wzmocnienie organizmu i poprawę humoru bardzo dobrze wpływa także czekolada… oczywiście w małych ilościach 

26 Dzień Pluszowego Misia 25 listopad 2013   Miękki, puchaty, z łatką, Miś Yogi, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek- te wszystkie misie są naszymi ulubionymi misiami. Tego dnia w naszym przedszkolu swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Maskotka była z nami przez cały dzień, przy zabawie, śpiewaniu, tańczeniu, przy posiłkach a także w czasie odpoczynku. Nic nie zastąpi naszego kochanego niedźwiadka 

27 AKCJA AQUAFRESH 28 listopad Tego dnia najstarsza grupa wystąpiła przed rodzicami z przedstawieniem z okazji udziału w AKCJI AQUAFRESH. Występ miał na celu propagowanie dbałości o zęby i higienę jamy ustnej. Dzieci doskonale się bawiły śpiewając i recytując wierszyki o szczotce i paście do zębów. To była wspaniała przygoda!

28 Wróżby andrzejkowe 29 listopad 2013 Listopad to miesiąc niezwykły
Wróżby andrzejkowe 29 listopad 2013   Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem i czekamy na koniec listopada, który także jest wyjątkowy. „Andrzejki” to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. A jeśli andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Tylko u nas nasze przedszkolaki przeżyły prawdziwe wróżby. Panie - dobre wróżki wróżyły z ręki, przepowiadały przyszłości, z czarodziejskiej miski każdy dowiedział się kim będzie w przyszłości, a na deser był konkurs kto pierwszy zje jabłko. Zabawa była przednia, a zakończyła się wspólnymi tańcami.

29 Barbórki - wizyta pana górnika 4 grudzień 2013
Barbórki - wizyta pana górnika 4 grudzień 2013   Tego dnia swoje święto obchodzili górnicy, gazownicy, nafciarze. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy Barbórki. Naszym gościem specjalnym był pan górnik. W tradycyjnym, czarnym stroju opowiedział dzieciom, jak wygląda praca w kopalni, co wydobywają spod ziemi oraz wspólnie z paniami wychowawczyniami zaśpiewał tradycyjne górnicze przyśpiewki. Każdemu pokazał kask oraz ubranie w którym górnik schodzi pod ziemię. Doskonale prezentowała się również, samodzielnie wykonana przez pana górnika makieta kopalni.

30 Mikołajki - bal z Mikołajem 6 grudzień 2013   W tym dniu świętowaliśmy Mikołajki, czyli imieniny Mikołaja. Wszystkie dzieci w tym dniu ubrały się na czerwono. Do pięknie przystrojonej sali, zeszły wszystkie grupy razem, a tam czekał już na nas gość specjalny - Święty Mikołaj. Przedszkolaki dla Mikołaja zaśpiewały przepiękną kolędę „Wśród nocnej ciszy”, następnie Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a my daliśmy mu trochę słodkości. Mikołaj pojechał do innych dzieci, a my zajęliśmy się tańcami. W chwili odpoczynku, pani Kasia opowiedziała dzieciom skąd wzięła się tradycja wkładania prezentów do butów.

31 JAK POWINNO SIĘ SPRZĄTAĆ
JAK POWINNO SIĘ SPRZĄTAĆ? 11 grudzień Tego dnia pani Wioletka przeprowadziła z nami zajęcia na temat porządku i walki z bałaganem. Profesjonalnie zaprezentowała sprzęt, który pomaga przy sprzątaniu i wraz z nami dzielnie sprzątała bałagan. Dzięki niej już wszystko wiemy i sami chętnie sprzątamy 

32 Wycieczka na pocztę 12 i 13 grudzień 2013   Wycieczka na pocztę odbyła się w dwóch grupach. Na miejsce dojechaliśmy miejskim autobusem. Tam czekał na dzieci pan kierownik urzędu pocztowego 10, przy ulicy Jaroszyka 21. Przedszkolaki poznały od wewnątrz nowe miejsce – pocztę, pracę pana listonosza oraz samodzielnie wysyłały kartki świąteczne dla swoich najbliższych. Każdy chętny mógł również obejrzeć i ponosić torbę listonosza. W okienku pocztowym byliśmy i oglądaliśmy pracę pani kasjerki. To była super przygoda, a poczta to miejsce w którym ciągle coś się dzieje!

33 Jasełka bożonarodzeniowe i warsztaty 18 grudzień Na jasełka bożonarodzeniowe przygotowaliśmy się bardzo długo. Były to jasełka konkursowe, w których nasze przedszkole brało udział. Jednocześnie jest to dobra okazja, żeby pokazać nasze zdolni aktorskie naszym bliskim. Jasełka wypadły wspaniale, dzieci które występowały mówiły głośno i wyraźnie. Piękne polskie kolędy wszyscy śpiewaliśmy, nawet rodzice! Po jasełkach odbyły się świąteczne warsztaty z rodzicami. W naszej sali rodzicom przedstawiliśmy grudniowe wiersze oraz zimowe piosenki, następnie wspólnie wykonaliśmy kolorowe, papierowe łańcuchy oraz bombki.

34 Tydzień wiedzy o Bożym Narodzeniu grudzień 2013   W tygodniu wiedzy o świętach dzieci dowiedziały się jak wyglądają przygotowania do tych pięknych świąt w Polsce. Święta odbywają się na pamiątkę przyjścia na świat Jezusa. W okresie świątecznym śpiewamy kolędy oraz pięknie stroimy choinkę. Dowiedzieliśmy się, że na stole przykrytym białym obrusem ustawia się o jedno nakrycie więcej niż liczba zgromadzonych osób oraz, że na wigilijnym stole powinno znaleźć się dwanaście potraw. Oczywiście wszyscy czekają na prezenty, które przynosi Mikołaj 

35 Wigilia w przedszkolu 20 grudzień Na stole przykrytym białym obrusem z wiązką sianka pod stołem, ustawia się o jedno nakrycie więcej niż wynosi liczba zgromadzonych osób. Na wigilijnym stole powinno znaleźć się dwanaście potraw. Ważnym zwyczajem towarzyszącym Wigilii Bożego Narodzenia jest śpiewanie polskich kolęd. Pod choinką umieszczane są prezenty, które wedle tradycji przynosić ma dzieciątko, gwiazdka, aniołek, gwiazdor lub Mikołaj. Na swojej Wigilii mieliśmy sianko pod obrusem, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia oraz śpiewaliśmy piękne kolędy.          

36 Tydzień wiedzy o kalendarzach 7– 10 styczeń Tydzień ten poświęcony był tematyce upływającego czasu, czyli rozmawialiśmy o kalendarzach i zegarach. Dzieci dowiedziały się do czego służą zegary, jak wygląda tarcza zegara, jakie ma wskazówki. Mieliśmy do oglądania zegar ścienny, budzik oraz zegarki na rękę, a także szablony zegarów wyjątkowych – ogniowego, słonecznego, piaskowego. Dowiedzieliśmy się także po co nam są potrzebne kalendarze. Dzieci wiedzą już, że kalendarz określa nam jaki jest dzień tygodnia, rok, miesiąc kto ma w danym dniu imieniny, kiedy są święta.

37 Dzień z Kubusiem Puchatkiem 17 styczeń W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola maskotki z tym bohaterem oraz z jego przyjaciółmi: Tygryskiem, Prosiaczkiem, Kłapouchym. Dużym powodzeniem cieszyły się także książeczki z Kubusiem. Puchatek towarzyszył dzieciom przez cały dzień. Czytaliśmy o przygodach tego słodkiego misia, kolorowaliśmy kolorowankę oraz bawiliśmy się w podchody „Znajdź swojego misia”. Dzień minął w nam bardzo sympatycznie, bo każdy z nas dobrze czuje się w towarzystwie żółtego niedźwiadka.  

38 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU 21 styczeń W tym dniu dzieci przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków przedstawienie, połączone z dużą ilością śpiewu i dobrego humoru. Chętnie i śmiało życzyliśmy dziadkom zdrowia, szczęścia i spełnienia najskrytszych marzeń. Nasi goście byli zachwyceni!

39 Choinka styczeń 2014    stycznia 2014 odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich dzieci z przedszkoli „Patryk”. Zabawa zorganizowana była w największej sali OSiR w Olsztynie przy ulicy Głowackiego. Bardzo liczną grupą były również nasze dzieci. Każdy mógł przebrać się za kogokolwiek sobie wymarzył. Były więc księżniczki, wróżki albo spidermany. Zabawa zorganizowana była przez zespół muzyczny O’karyna, który zagrzewał wszystkie dzieciaki oraz ich rodziców do zabawy. Nasze dzieci brały również udział w konkursach i zgadywankach. Swoją obecnością zaszczycił nas sam św. Mikołaj, który rozdawał dla dzieci upominki. Na pamiątkę tego dnia były zrobione zdjęcia grupowe i także zdjęcia w czasie tanecznych zabaw.  

40 Dzień Czekolady 28 styczeń Na ten dzień dzieci wprost nie mogły się doczekać. To święto miało na celu osłodzić przedszkolakom dzień, ale także pokazać konieczności zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy. Dzieci brały udział w czekoladowych konkursach i zabawach. Obowiązkowym zadaniem w naszej grupie była zabawa w „Słodki talerzyk”, czyli kto pierwszy obliże swój talerz posmarowany nutellą. Na koniec była cudowna zabawa masą czekoladową (masa solna zabarwiona na brązowo dodatkiem kakao). Powstały prześliczne czekoladowe stworki, ciastka, cukierki, torciki.    

41 Dzień bałwanka i śnieżynki 31 styczeń W ten zimowy dzień do naszego przedszkola zawitały panie śnieżynki. Dla dzieci zorganizowaliśmy zajęcia pełne atrakcji. Na początku Panie Śnieżynki opowiedziały historię przyjaźni śnieżynki i bałwanka. Następnie nasze przedszkolaki brały udział z zabawie tanecznej „Bałwankowa rodzina”. Wspólnie stworzyliśmy bajkowo – kolorowego bałwanka na wielkim brystolu. Dzieciaki bardzo cieszyły się z możliwości wykonania gazetowych śnieżynek oraz z konkursu „Kto więcej razy trafi do bałwankowego garnka”. To był bardzo udany dzień!


Pobierz ppt "Osiągnięcia w grupie Motyli, Przedszkole PATRYK, ul"

Podobne prezentacje


Reklamy Google