Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POZNAJEMY SIĘ Pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu polegały przede wszystkim na poznaniu się, adaptacji, ale również na wdrożeniu reguł panujących w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POZNAJEMY SIĘ Pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu polegały przede wszystkim na poznaniu się, adaptacji, ale również na wdrożeniu reguł panujących w."— Zapis prezentacji:

1

2 POZNAJEMY SIĘ Pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu polegały przede wszystkim na poznaniu się, adaptacji, ale również na wdrożeniu reguł panujących w grupie.

3 ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ Szczególny nacisk kładziono na poznanie zasad dbania o higienę. W związku z tym, w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej (12.09.2013r.) dzieci dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób dbać o jamę ustną oraz co się dzieje, gdy o nią nie dbamy. Następnie wykonały prace plastyczne, które można było oglądać w galerii 3-latków.

4 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W przedszkolu uczyliśmy się nie tylko dbania o siebie, ale również o otoczenie. W związku z tym 20.09.2013r. wraz z innymi grupami przedszkolnymi i SP Oskar wzięliśmy udział w AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA. Uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci, a także przestrzegając zasad bezpieczeństwa podjęliśmy się uporządkowania okolicy przedszkola.

5 SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI 23.09.2013r. Przedszkole Patryk odwiedził funkcjonariusz policji drogowej, który zaprezentował dzieciom wygląd munduru i jego wyposażenie (lizak i czapkę). Pan policjant poruszył również bardzo ważny temat, m.in. bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Przedszkolaki dowiedziały się też, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię w przypadku braku sygnalizacji świetlnej. Dzieci miały też możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności.

6 DZIEŃ CHŁOPAKA 30 września 2013 roku świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Dzieci dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy takie święto oraz, że istnieją też inne święta tego typu, np. DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ MATKI, DZIEŃ BABCI I DIZADKA. Tego dnia panowie z naszej grupy otrzymali pamiątkowe medale.

7

8

9 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Jedną z pierwszych uroczystości, w której dzieci wzięły udział, było PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W tym dniu Biedroneczki stały się prawowitymi przedszkolakami, złożyły pierwszą obietnicę i prawdopodobnie po raz pierwszy wystąpiły przed publicznością: Dyrekcją Przedszkola Patryk oraz Rodzicami.

10 PRZYGOTOWANIA

11

12

13

14 ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU 05.10.2013r. Biedroneczki, Kociaki i Smerfy oraz SP Oskar świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Dzieci wyszły na ulicę niosąc transparenty informujące o akcji i rozdawały przechodniom wcześniej przygotowane medale z uśmiechami i baloniki. Inicjatywa Przedszkola Patryk została miło przyjęta przez mieszkańców Olsztyna i opisana na łamach Gazety Olsztyńskiej.

15

16 WYCIECZKA DO HODOWLI KÓZ I OWIEC 17.10.2013r. Grupa trzylatków wybrała się wraz z opiekunami do Hodowli kóz i owiec w Olsztynie. Dzieci zostały oprowadzone po hodowli i miały możliwość zobaczenia aż 17 ras owiec i 7 ras kóz, a także alpaki, lamy i osiołka Bartka. Biedroneczki dowiedziały się też o zwyczajach przebywających tam zwierząt i mogły zobaczyć różne rodzaje wełny i wyroby z niej. Oto kilka zdjęć:

17

18

19

20

21

22 BAL JESIENI 08.11.2013r. w Przedszkolu Patryk odbył się Bal Jesieni. Impreza rozpoczęła się od tańców i konkurencji, w których dzieci chętnie brały udział. Przedszkolaki miały możliwość wystąpienia na balu w różnych strojach i wziąć udział w pokazie mody.

23

24 TANIEC NA GAZECIE

25

26 TANIEC Z BALONEM

27 URODZINY 08.11.2013r. Świętowaliśmy urodziny Małgosi. Koledzy i koleżanki z przedszkola przygotowali i wręczyli jej laurki z życzeniami. Po odśpiewaniu sto lat wszystkie dzieci udały się na poczęstunek.

28

29

30 DZIEŃ TOLERANCJI 15.11.2013r. poza zajęciami dydaktycznymi rozmawialiśmy o tym, że na świecie istnieją różni ludzie, o różnym kolorze skóry, tradycjach itd. W tym dniu dzieci zamieniły się w Indian tworzyły wigwam. Dzieci dowiedziały się, iż pomimo różnic między ludźmi, wszystkich powinniśmy traktować tak samo.

31 WYCIECZKA DO MUZEUM PRZYRODY 20.11.2013r. wraz z grupą Kociaków wybraliśmy się do Muzeum Przyrody w Olsztynie. Dzieci wzięły udział w zajęciach podczas, których dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących lasy Warmii i Mazur. Ponadto przedszkolaki mogły obejrzeć wiele eksponatów, a niektóre z nich nawet dotknąć.

32

33

34

35

36 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 21.11.2013r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Życzliwości. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto być miłym dla innych. Ponadto Biedroneczki odpowiedziały na pytanie, kim jest życzliwy człowiek i jakie posiada cechy. W tym dniu dzieci starały się przestrzegać wszelkich zasad zachowania i obiecały, że będą je stosować również w czasie dalszych dni.

37 KONKURS PODARUJ DRUGIE ŻYCIE ODPADOM 25.11.2013r. całe Przedszkole Patryk wzięło udział w akcji Podaruj drugie życie odpadom organizowanej przez Buliba.pl. Każda grupa w miarę możliwości przygotowała poszczególne elementy do makiety przedstawiającej nasze przedszkole i jego najbliższą okolicę.

38

39

40 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 26.11.2013r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci mogły przynieść swoje ulubione misie. W grupie Biedroneczek dzieci czytały i rozmawiały o misiach i o ich święcie, zgodnie uznały też, że misie mają swoje własne urodziny. Ponadto cała grupa stworzyła pracę plastyczną – postać misia wyklejana kuleczkami bibuły. Każde dziecko wykonało też indywidualnie misia – pudełeczko z papieru, które mogło zabrać do domu i postawić przy łóżku.

41

42 ANDRZEJKI 29.11.2013r. Biedroneczki i inne grupy przedszkolne wzięły udział w Imprezie Andrzejkowej. Dzieci dowiedziały się czym są Andrzejki i dlaczego się je obchodzi. Następnie przedszkolaki wzięły udział w różnego rodzaju wróżbach, m.in. lanie wosku i odgadywanie co oznaczają powstałe kształty; poznanie swojego przyszłego zawodu itd. Ostatnim punktem imprezy były tańce.

43 SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ DLA RODZICÓW 03.12.2013r. Przedszkole Patryk odwiedził logopeda i przeprowadził zajęcia dla rodziców. Wszyscy przybyli chętnie wysłuchali porad specjalisty i zadawali pytania.

44 SPOTKANIE Z LEKARZEM 03.12.2013r. Nasze przedszkole odwiedził lekarz. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda praca doktora, a nawet mogły wzajemnie się zbadać. Pan doktor udzielił nam wielu niezbędnych rad dotyczących zdrowego trybu życia, oraz zwrócił uwagę na to, aby dzieci dostosowywały swój ubiór do pogody. Podopieczni przedszkola mogli też zadawać panu doktorowi pytania.

45 ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W terminie od 03.12 do 06.12.2013r. całe Przedszkole Patryk przy ul. Wiecherta wzięło udział w zbiórce dla schroniska dla zwierząt. W tym czasie każdy mógł podarować zwierzakom koce, karmę a nawet adoptować jednego z pupili.

46 DZIEŃ GÓRNIKA 04.12.2013r. poza zajęciami dydaktycznymi Biedroneczki rozmawiały o tym kim są górnicy i czym się zajmują oraz dlaczego obchodzimy ich święto. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda górnik i jakich narzędzi używa do pracy, a także czym się różnią stroje poszczególnych górników. Biedroneczki miały też możliwość doświadczenia jakie właściwości ma węgiel, a także mogły nim malować.

47 MIKOŁAJKI I DZIEN KOLORU CZERWONEGO Dnia 06.12.2013r. Biedroneczki, Smerfy i Kociaki świętowały Mikołajki i Dzień koloru czerwonego. Dzieci miały na sobie elementy koloru czerwonego i czerwone czapeczki. Przedszkolaki w tym szczególnym dniu odwiedził św. Mikołaj i zostawił im drobne podarunki. Po wizycie Mikołaja wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie Mikołajkowej i w tańcach.

48

49 WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE 17.12.2013r. w przedszkolu Patryk odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców, w czasie których tworzono ozdoby świąteczne. Zarówno rodzice i dzieci chętnie tworzyli i ozdabiali bombki oraz łańcuchy choinkowe.

50

51 DZIEŃ KOLORU BIAŁEGO 20.12.2013r. Obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Koloru Białego. W związku z tym, że nadeszła już zima, dzieci ubrały się na biało, bądź miały białe elementy ubioru.

52 JASEŁKA 09.01.2014r. w grupie Biedroneczek zorganizowaliśmy Jasełka. Mali aktorzy starali się zrobić jak najlepsze wrażenie przed widownią. Dzieci recytowały krótkie wiersze i śpiewały kolędy. Podczas występu przedszkolaki przebrane były za króli i za aniołki.

53

54

55

56 URODZINY JULCI

57 ŚWIATOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA 17.01.2014r. Obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA. W tym dniu zarówno pani jak i dzieci przyniosły do przedszkola coś związanego z Kubusiem Puchatkiem (maskotki, książeczki, ubrania). Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak powstała historia o sławnym misiu, wspólnie z nauczycielem czytały przyniesione książeczki i opowiadały historie o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach.

58 DZIEŃ BABCI I DZIADKA 22.01.2014r. Biedroneczki kolejny raz wystąpiły na scenie. Tym razem przygotowały inscenizację, aby uczcić Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla zasiadających na widowni babć i dziadków. Po przedstawieniu wszyscy udali się na drobny poczęstunek.

59

60 BAL KARNAWAŁOWY

61

62

63 NASZE PRACE

64

65 MY

66 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Anna Sznejder


Pobierz ppt "POZNAJEMY SIĘ Pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu polegały przede wszystkim na poznaniu się, adaptacji, ale również na wdrożeniu reguł panujących w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google