Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIEDRONECZKI GRUPA 3-LATKÓW Przedszkole „Patryk” Ul. Wiecherta 9.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIEDRONECZKI GRUPA 3-LATKÓW Przedszkole „Patryk” Ul. Wiecherta 9."— Zapis prezentacji:

1 BIEDRONECZKI GRUPA 3-LATKÓW Przedszkole „Patryk” Ul. Wiecherta 9

2 POZNAJEMY SIĘ Pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu polegały przede wszystkim na poznaniu się, adaptacji, ale również na wdrożeniu reguł panujących w grupie.

3 ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ
Szczególny nacisk kładziono na poznanie zasad dbania o higienę. W związku z tym, w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej ( r.) dzieci dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób dbać o jamę ustną oraz co się dzieje, gdy o nią nie dbamy. Następnie wykonały prace plastyczne, które można było oglądać w galerii 3-latków.

4 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA
W przedszkolu uczyliśmy się nie tylko dbania o siebie, ale również o otoczenie. W związku z tym r. wraz z innymi grupami przedszkolnymi i SP „Oskar” wzięliśmy udział w AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA. Uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci, a także przestrzegając zasad bezpieczeństwa podjęliśmy się uporządkowania okolicy przedszkola.

5 SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI
r. Przedszkole „Patryk” odwiedził funkcjonariusz policji drogowej, który zaprezentował dzieciom wygląd munduru i jego wyposażenie (lizak i czapkę). Pan policjant poruszył również bardzo ważny temat, m.in. bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Przedszkolaki dowiedziały się też, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię w przypadku braku sygnalizacji świetlnej. Dzieci miały też możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności.

6 DZIEŃ CHŁOPAKA 30 września 2013 roku świętowaliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Dzieci dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy takie święto oraz, że istnieją też inne święta tego typu, np. DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ MATKI, DZIEŃ BABCI I DIZADKA. Tego dnia „panowie” z naszej grupy otrzymali pamiątkowe medale.

7

8

9 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Jedną z pierwszych uroczystości, w której dzieci wzięły udział, było PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W tym dniu Biedroneczki stały się prawowitymi przedszkolakami, złożyły pierwszą obietnicę i prawdopodobnie po raz pierwszy wystąpiły przed publicznością: Dyrekcją Przedszkola „Patryk” oraz Rodzicami.

10 PRZYGOTOWANIA

11 PRZYGOTOWANIA

12

13

14 ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
r. Biedroneczki, Kociaki i Smerfy oraz SP „Oskar” świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Dzieci wyszły na ulicę niosąc transparenty informujące o akcji i rozdawały przechodniom wcześniej przygotowane medale z uśmiechami i baloniki. Inicjatywa Przedszkola „Patryk” została miło przyjęta przez mieszkańców Olsztyna i opisana na łamach Gazety Olsztyńskiej.

15

16 WYCIECZKA DO HODOWLI KÓZ I OWIEC
r. Grupa trzylatków wybrała się wraz z opiekunami do Hodowli kóz i owiec w Olsztynie. Dzieci zostały oprowadzone po hodowli i miały możliwość zobaczenia aż 17 ras owiec i 7 ras kóz, a także alpaki, lamy i osiołka Bartka. Biedroneczki dowiedziały się też o zwyczajach przebywających tam zwierząt i mogły zobaczyć różne rodzaje wełny i wyroby z niej. Oto kilka zdjęć:

17

18

19

20

21

22 BAL JESIENI r. w Przedszkolu „Patryk” odbył się Bal Jesieni. Impreza rozpoczęła się od tańców i konkurencji, w których dzieci chętnie brały udział. Przedszkolaki miały możliwość wystąpienia na balu w różnych strojach i wziąć udział w pokazie mody.

23

24 TANIEC NA GAZECIE TANIEC NA GAZECIE

25 TANIEC NA GAZECIE TANIEC NA GAZECIE

26 TANIEC Z BALONEM TANIEC Z BALONEM

27 URODZINY r. Świętowaliśmy urodziny Małgosi. Koledzy i koleżanki z przedszkola przygotowali i wręczyli jej laurki z życzeniami. Po odśpiewaniu „sto lat” wszystkie dzieci udały się na poczęstunek.

28

29

30 DZIEŃ TOLERANCJI r. poza zajęciami dydaktycznymi rozmawialiśmy o tym, że na świecie istnieją różni ludzie, o różnym kolorze skóry, tradycjach itd. W tym dniu dzieci zamieniły się w Indian tworzyły wigwam. Dzieci dowiedziały się, iż pomimo różnic między ludźmi, wszystkich powinniśmy traktować tak samo.

31 WYCIECZKA DO MUZEUM PRZYRODY
r. wraz z grupą Kociaków wybraliśmy się do Muzeum Przyrody w Olsztynie. Dzieci wzięły udział w zajęciach podczas, których dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących lasy Warmii i Mazur. Ponadto przedszkolaki mogły obejrzeć wiele eksponatów, a niektóre z nich nawet dotknąć.

32

33

34

35

36 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Życzliwości. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto być miłym dla innych. Ponadto Biedroneczki odpowiedziały na pytanie, kim jest życzliwy człowiek i jakie posiada cechy. W tym dniu dzieci starały się przestrzegać wszelkich zasad zachowania i obiecały, że będą je stosować również w czasie dalszych dni.

37 KONKURS „PODARUJ DRUGIE ŻYCIE ODPADOM”
r. całe Przedszkole „Patryk” wzięło udział w akcji „Podaruj drugie życie odpadom” organizowanej przez Buliba.pl. Każda grupa w miarę możliwości przygotowała poszczególne elementy do makiety przedstawiającej nasze przedszkole i jego najbliższą okolicę.

38

39

40 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci mogły przynieść swoje ulubione misie. W grupie Biedroneczek dzieci czytały i rozmawiały o misiach i o ich święcie, zgodnie uznały też, że misie mają swoje własne urodziny. Ponadto cała grupa stworzyła pracę plastyczną – postać misia wyklejana kuleczkami bibuły. Każde dziecko wykonało też indywidualnie misia – pudełeczko z papieru, które mogło zabrać do domu i postawić przy łóżku.

41

42 ANDRZEJKI r. Biedroneczki i inne grupy przedszkolne wzięły udział w Imprezie Andrzejkowej. Dzieci dowiedziały się czym są Andrzejki i dlaczego się je obchodzi. Następnie przedszkolaki wzięły udział w różnego rodzaju wróżbach, m.in. lanie wosku i odgadywanie co oznaczają powstałe kształty; poznanie swojego przyszłego zawodu itd. Ostatnim punktem imprezy były tańce.

43 SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ DLA RODZICÓW
r. Przedszkole „Patryk” odwiedził logopeda i przeprowadził zajęcia dla rodziców. Wszyscy przybyli chętnie wysłuchali porad specjalisty i zadawali pytania.

44 SPOTKANIE Z LEKARZEM r. Nasze przedszkole odwiedził lekarz. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda praca doktora, a nawet mogły wzajemnie „się zbadać”. Pan doktor udzielił nam wielu niezbędnych rad dotyczących zdrowego trybu życia, oraz zwrócił uwagę na to, aby dzieci dostosowywały swój ubiór do pogody. Podopieczni przedszkola mogli też zadawać panu doktorowi pytania.

45 ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT
W terminie od do r. całe Przedszkole „Patryk” przy ul. Wiecherta wzięło udział w zbiórce dla schroniska dla zwierząt. W tym czasie każdy mógł podarować zwierzakom koce, karmę a nawet adoptować jednego z pupili.

46 DZIEŃ GÓRNIKA r. poza zajęciami dydaktycznymi Biedroneczki rozmawiały o tym kim są górnicy i czym się zajmują oraz dlaczego obchodzimy ich święto. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda górnik i jakich narzędzi używa do pracy, a także czym się różnią stroje poszczególnych górników. Biedroneczki miały też możliwość doświadczenia jakie właściwości ma węgiel, a także mogły nim malować.

47 MIKOŁAJKI I DZIEN KOLORU CZERWONEGO
Dnia r. Biedroneczki, Smerfy i Kociaki świętowały Mikołajki i Dzień koloru czerwonego. Dzieci miały na sobie elementy koloru czerwonego i czerwone czapeczki. Przedszkolaki w tym szczególnym dniu odwiedził św. Mikołaj i zostawił im drobne podarunki. Po wizycie Mikołaja wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie Mikołajkowej i w tańcach.

48

49 WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
r. w przedszkolu „Patryk” odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców, w czasie których tworzono ozdoby świąteczne. Zarówno rodzice i dzieci chętnie tworzyli i ozdabiali bombki oraz łańcuchy choinkowe.

50

51 DZIEŃ KOLORU BIAŁEGO r. Obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Koloru Białego. W związku z tym, że nadeszła już zima, dzieci ubrały się na biało, bądź miały białe elementy ubioru.

52 JASEŁKA r. w grupie Biedroneczek zorganizowaliśmy Jasełka. Mali „aktorzy” starali się zrobić jak najlepsze wrażenie przed widownią. Dzieci recytowały krótkie wiersze i śpiewały kolędy. Podczas występu przedszkolaki przebrane były za króli i za aniołki.

53

54

55

56 URODZINY JULCI

57 ŚWIATOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
r. Obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA. W tym dniu zarówno pani jak i dzieci przyniosły do przedszkola coś związanego z Kubusiem Puchatkiem (maskotki, książeczki, ubrania). Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak powstała historia o sławnym misiu, wspólnie z nauczycielem czytały przyniesione książeczki i opowiadały historie o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach.

58 DZIEŃ BABCI I DZIADKA r. Biedroneczki kolejny raz wystąpiły na scenie. Tym razem przygotowały inscenizację, aby uczcić Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla zasiadających na widowni babć i dziadków. Po przedstawieniu wszyscy udali się na drobny poczęstunek.

59

60 BAL KARNAWAŁOWY

61

62

63 NASZE PRACE

64

65 MY 

66 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Anna Sznejder


Pobierz ppt "BIEDRONECZKI GRUPA 3-LATKÓW Przedszkole „Patryk” Ul. Wiecherta 9."

Podobne prezentacje


Reklamy Google