Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LUTY 3-LATKI Ul. Hallera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LUTY 3-LATKI Ul. Hallera."— Zapis prezentacji:

1 LUTY 3-LATKI Ul. Hallera

2 Ferie to jest super sprawa, odpoczynek i zabawa
W pierwszym tygodniu lutego rozmawialiśmy o sposobach spędzania czasu podczas ferii zimowych. Rozmawialiśmy na temat zabaw zimowych ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo. Prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze, badaliśmy dotykiem śnieg, oberwaliśmy płatki śniegu, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami. Prowadziliśmy przegląd garderoby odpowiedniej do przebywania zimą na dworze, ćwiczyliśmy prawidłowe zakładanie.

3 Miejska Biblioteka Publiczna
W dniu 5 lutego 2014 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki miały możliwość zapoznania się ze zbiorami wypożyczalni i czytelni, a także z zasadami korzystania i obowiązkami czytelnika. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z pomieszczeniami biblioteki, do czego służą i co można w nich robić, i co ważne wskazała regały na których znajdują się książki przeznaczone właśnie dla dzieci.  W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały z zaciekawieniem bajki o „Śnieżyce” a także odpowiedziały na kilka pytań dotyczących jej treści. Na zakończenie tego wspaniałego dnia przedszkolaki z uśmiechem na twarzy rysowały, kolorowały, naklejały watę, folię aluminiową i plastelinę na zimowy obrazek przedstawiający chłopca z kula śniegową. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, a przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami.

4

5

6

7 Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy robić mamy
W drugim tygodniu lutego poznawaliśmy różne placówki handlowe i ich asortyment. Ustalaliśmy miejsce zakupów różnych towarów, zapoznaliśmy się z nazwami sklepów np. kwiaty - kwiaciarnia, książki - księgarnia, buty - sklep obuwniczy, meble - sklep meblowy itd. Ustalaliśmy listę produktów dostępnych w sklepie spożywczym, bawiliśmy się w sklep kształtując umiejętność wymiany jeden do jednego, jeden do wielu w sytuacji zabawy.

8 Walentynki W dniu 14 lutego świętowaliśmy w przedszkolu „Walentynki”. Każde dziecko wymieniło swoje ukochane osoby oraz uczyło się składania życzeń dla swoich sympatii i przekazywania im z tej okazji upominków. Dzieci same wykonały serca, które miały przekazać swoim bliskim. Wszystkie przedszkolaki chciały aby serduszka wykonane przez nie były najpiękniejsze, aby później mogły je podarować np. mamie i tacie. Walentynki upłynęły nam w miłej atmosferze, a wszyscy w tym dniu byli dla siebie wyjątkowo mili i uprzejmi.

9

10

11 Podróżować każdy może: na rowerze, na motorze
W trzecim tygodniu lutego rozróżnialiśmy pojazdy poruszające się na lądzie, na wodzie, w powietrzu.

12 Dzień kota W dniu 17 lutego odbyły się zajęcia związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota. Zajęcia rozpoczęły się powitaniem dzieci piosenką „Dzień Kota” i przybliżeniem celu spotkania. Każde dziecko otrzymało również opaskę z uszami kota. Po krótkim przedstawieniu celu spotkania i wysłuchaniu piosenki przyszedł czas na głośne czytanie opowiadania E. Lachowicz pt. „Skąd się wzięły koty” i kocie zabawy do piosenki „Kotki dwa”. W dalszej części zajęć dzieci pomalowały brązową farbą kontur kota, który odłożyliśmy do wyschnięcia, aby później na zakończenie zajęć nakleić na pomalowane kotki brązową włóczkę. Między czasie bawiliśmy się w zabawy ruchowo- naśladowcze połączone z ćwiczeniami ortofonicznymi „Naśladujemy koty”, rozwiązywaliśmy zagadki o kotach, poznaliśmy nową zabawę „Chodzi sobie kotek w koło”. I tak oto Dzień Kota minął nam z kotem w tle.

13

14

15

16

17

18 Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę
W ostatnim tygodniu lutego rozmawialiśmy o teatrze, zapoznawaliśmy się ze słowami związanymi z teatrem: scena, widownia, kurtyna, przedstawienie, dekoracje, aktorzy. Poznawaliśmy teksty bajek. o „Czerwonym Kapturku”, „Trzech Świnkach”, „Pinokiu” , „Różowym Ryjku”, dostrzegaliśmy podobieństwa między nimi.

19 Teatr lalek W dniu 26 lutego wyszliśmy do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl pt. „Księżniczka na Ziarnku grochu”. Celem wyjścia było podniesienie kompetencji kulturalnych przedszkolaków w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu. Rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami, zapoznanie dzieci z adaptacją baśni oraz obejrzenie scenografii jako ważnego elementu każdego przedstawienia teatralnego.

20

21 Dzień Dinozaura W dniu 27 lutego obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”. Święto to rozpoczęliśmy od rozwiązania zagadki, której rozwiązaniem było słowo „Dinozaury”. Następnie rozmawialiśmy na temat dinozaurów. Dzieci odpowiadały na pytania: Czym są dinozaury?, Jakie znają nazwy dinozaurów?, Czym się żywiły?, Skąd się brały małe dinozaury? itp. W dalszej części zajęć układaliśmy dinozaury względem siebie: dzieci kładły dinozaury z tyłu, z przodu, pomiędzy stopami, pod kolanami, przed sobą, z lewej ręce, w prawej ręce itd. Następnie bawiliśmy się w przeliczanie: dzieci pokazywały tyle dinozaurów ile dinozaur ma ogonów, oczu, nóg, szyi, głów. Pokazywaliśmy dinozaury małe i duże, latające i nie latające z długimi i krótkimi ogonami bawiliśmy się w zabawę ruchową pt. „Dinozaury”. W kolejnej części zajęć pokolorowaliśmy różne rodzaje dinozaurów i ułożyliśmy z nich puzzle. Na zakończenie pomalowaliśmy farbami akwarelowymi dinozaury różnych gatunków nakleiliśmy trawkę z zielonej bibuły i żółte słoneczko nad dinozaurem.

22

23

24

25 Tłusty Czwartek W dniu 27 lutego obchodziliśmy w przedszkolu również „Tłusty Czwartek”. W ten słodki dzień łasuchowaliśmy, głośno mlaskaliśmy i oblizywaliśmy się ze smakiem zjadając z apetytem pyszne pączki.

26


Pobierz ppt "LUTY 3-LATKI Ul. Hallera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google